Krassen op 'golden boy' Humberto Tan f effeweg.nl 21 VERTREK GARANTIE! ik vi- Ingezakte kijkcijfers en een vermeende affaire met NOS-nieuwslezer Dionne Stax. 2017 is bepaald niet het jaar van Humberto Tan, die zwijgt over de situatie. zich 's ochtends in de zomer schoren en de ramen stonden open, hoorde je complete aria's. Onvergetelijk, alsof ik in een Ita liaans dorpje woonde." Gillan trad in de voetsporen van zijn grootvader: hij zong Christus op het album van de rockopera Jesus Christ Superstar uit 1970. Het financieel uiterst aantrekkelijke aanbod van An drew Lloyd-Webber en Tim Rice om ook op de planken en in de film de Messias te vertolken, legde hij naast zich neer. Hij ging op tournee met Deep Purple. „Natuurlijk liet ik de lads niet in de steek. Bovendien ben ik geen acteur." Wars van grillen Van huis uit kreeg hij beschei denheid en een gezonde dosis nederigheid mee. In schril con trast met menig collega uit de muziekindustrie, is Gillan een buitengewoon aardig en bena derbaar mens, wars van de grillen van de gemiddelde popster. „Je kunt in dit vak alles leren, maar op één ding ben je onvoor bereid: succes. Veel artiesten kunnen daar niet mee omgaan. Kolkende stadions met fans, de enorme aandacht in de media, het imago dat je wordt opgedron gen, de bergen geld. „En die zogenaamde rock-'n- rollsfeer van de blondine die zich Stax onthoudt zich eveneens van commentaar. Maar of de verhalen nu kloppen of niet, het is beroerde pr. „De hele situatie heeft hem al schade berokkend", vindt imagodes- kundige Bart Maussen. „Hij had altijd alles mee. Tan heeft een leuke kop, is altijd correct en is een lieveling van de kijker. Hij kan een potje bre- 1 als hij verdere specula ties voor is." Is de boel dood zwij gen verstandig? „Ik zou hem adviseren tot bepaalde hoogte transpa rantie te bieden. Hij kan bijvoor beeld gewoon be vestigen dat hij er gens anders woont, met als aanvulling dat hij verder met rust gela ten wil worden. Dan is de honger naar sensatie weer even gestild. Nu zijn ook zijn partner en drie kinderen slachtoffer. Tan en Stax moeten de regie houden. Van groot belang is dat ze allebei als presentato ren betrouwbaar blijven. Leugens kunnen ze zich echt niet permitte ren." Tv-presentator Albert Verlinde, als oud-boegbeeld van RTL Boulevard ex pert op dit terrein, stelt dat de publi citeit niet ten koste gaat van Tans imago. „Hij wordt heus beoordeeld op zijn werk als talkshowhost. Ieder een vindt het vervelend voor Hum berto. Of het waar is of niet, zijn imago ligt heus niet meteen op z'n gat." in je kleedkamer voorstelt als je nieuwe vriendin.Complete rub- bishl Ik heb het altijd ernstig gere lativeerd." Ook de introductie van Deep Purple vorig jaar in de Rock and Roll Hall of Fame, waar alleen de elite uit de populaire muziek zich een plek verwerft, heeft Gillan 'geen beter mens' gemaakt. „Eer lijk gezegd interesseert het me geen bal. Dat instituut zegt alles over de music business en niks over de muziek zelf." Zijn jarenlange concert reizen hebben in die zin louterend gewerkt, zegt Gil lan. „We zijn met Deep Purple veel in Japan geweest. Daar bui gen mensen voor elkaar. In het Westen wordt dikwijls gezegd dat je voor niemand dient te bui gen. „Buigen voor je medemens ontwikkelt je gevoel voor nede righeid. Want dat zijn we, helaas, kwijtgeraakt." Een eigen talkshow, een dans- spektakel in de Ziggo Dome, Omroepman van het Jaar, een Zilveren Televisie Ster; lang veran derde alles wat Humberto Tan (51) aanraakte in goud. Maar de op het oog gelukkige vader van twee dochters en een zoon heeft nu de wind tegen. De cijfers van RTL Late Night komen met zo'n 600.000 vaste kijkers niet meer in de buurt van Hij kan bevestigen dat hij ergens anders woont Eva Jinek en Jeroen Pauw. En nu dui ken er foto's op van een apparte mentje in Amsterdam waar Tan bi vakkeert vanwege een vermeende re latiebreuk met zijn partner Ineke. Hij zou zijn gevallen voor de 20 jaar jon gere NOS-nieuwslezer Dionne Stax (foto). „Ik ga er helemaal niets over zeg gen. Nu niet, nooit niet", zegt Tan. Nu al véél m Éi-. -', t i www.effeweg.nl of bel 0529 - U6 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! Opstappen bij u in de buurt donderdag 30 maart 2017 GO alleen rauw Tan met partner Ineke Geenen. fotohh Infinite verschijnt op 7 april Dennis Jansen Gudo Tienhooven —Bart Maussen va. €499, VERTREKGARANTIE *;;ve' Rouen, Normandië en Parijs 5 daagse busreis Vertrek o.a.: 1, 29 mei, 25 sep Umbrië en Toscane 10 daagse busreis Vertrek o.a.: 29 apr, 12 jun, 11 sep va. €499, VERTREKGARANT E Schiereiland Istrië 10 daagse busreis Vertrek o.a.: 29 apr, 15 mei, 11 sep Karinthië 10 daagse busreis Vertrek o.a.: 29 apr, 10, 31 jul Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Rondreis Griekenland 15 daagse busreis Vertrek o.a.: 1 mei, 19 jun, 25 sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21