Joris de Schepper laat concurrentie in stof bijten Gijsel moet Belg voor laten gaan Kolijn en Louwiesse verliezen én winnen Rapide geflatteerd onderuit 18 De hockeysters uit Terneuzen laten geen spaan heel van het Schouwse HSD. Bij rust staat het al 8-0 en daar komen nog eens zeven treffers bij: 15-0. In de derde klasse van de hockey- competitie voor vrouwen verloor Rapide geflatteerd met 3-0 bij het hoger geklasseerde Barendrecht. Een klasse lager walste Olympia met voor zich sprekende cijfers (15-0) over hekkensluiter HSD heen. In de vierde klasse bij de mannen speelde Rapide net, als vo rige week tegen koploper Tempo, een degelijke wedstrijd. Nu tegen nummer twee Zevenbergen. Toch ging het met 3-0 onderuit. Olympia miste effectiviteit tegen Berlicum en verloor daardoor met 3-2. Vrouwen. Derde klasse. Barendrecht-Rapide 3-0: Het jeug dige Rapide toonde veel inzet en was in de eerste helft nauwelijks minder dan de thuisploeg. Rapide stond regelmatig met een speelster minder op het veld. Daar profi teerde de thuisploeg van. Het duurde tot kort na de pauze voordat de thuisploeg uit een strafcorner op 1-0 kwam. Pas tien minuten voor het einde viel de 2-0 uit een counter en in de slotminuten zorgde een strafbal voor de 3-0-eindstand. Vierde klasse. HSD-Olympia 0-15: Bij rust be stond er al geen enkele twijfel over de afloop van dit treffen, want toen leidde Olympia reeds met 8-0. Ook in de tweede helft namen de be zoeksters geen gas terug. De doel- puntenmaaksters waren Claire de Dobbelaere (3x), Kirsten van der Peijl (3x), Pauline de Croocq (2x), Desiree Muller (2x), jeugdspeelster Charlotte Geertman (2x), Birgit van der Zee, Amber de Vos en Gwen Kolijn. Mannen, vierde klasse. Berlicum-Olympia 3-2: Berlicum speelde heel afwachtend. Olympia ging mee in het lage tempo van de thuisploeg en dat brak die ploeg op. Ook gebrek aan scherpte speelde het team uit Terneuzen parten. Halverwege de eerste helft nam Berlicum de leiding. Toen het kort na de rust via een strafbal 2-0 werd, leek het pleit be- De mannen van Olympia gingen in de slotminuut onderuit tegen Berlicum slecht. Toch toonde Olympia nog veerkracht en kwam zelfs op gelijke hoogte door twee treffers van Koen de Dobbelaere. In de slotminuut werd het nog 3-2. eerste kwartier bood een positief ingesteld Rapide tegenstand, maar verzuimde het Hulster team één van de drie kansen die het kreeg te verzilveren. Zevenbergen opende in de zeventiende minuut de score en liet acht minuten later ook 2-0 noteren. Na rust werd het ook nog 3-0. Bij de vrouwen ging de zege naar Cathy Poppe uit Terneuzen die volop in voorbereiding is op de Marathon van Zeeuws-Vlaande ren. Zowel Joris de Schepper als Cathy Poppe kon zaterdag terug blikken op een goede en vooral snelle wedstrijd. „Dit is natuurlijk een mooie overwinning die ik be hoorlijk zal koesteren. Vooral als je ziet wie er eerder op de erelijst hebben gestaan. Dan zou ik zeggen dat mijn naam daar niet tussen misstaat", vond De Schepper. Al vrij vroeg in de wedstrijd over 25.000 meter greep de Waaslander de macht en nam hij een behoor lijke voorsprong, die in feite nim mer meer in gevaar kwam. „Ik kon Als je kijkt naar de erelijst, denk ik niet dat mijn naam daartussen misstaat vrij eenvoudig naar de finish lo pen, zeg dat wel. Van bedreiging was inderdaad geen enkele sprake", oordeelde de Vlaamse at leet, die de finish bereikte na iets meer dan anderhalf uur, in een tijd van 1.30.32. Zijn naaste opponent, Kristof de Rijcke, had daar bijna vijf minuten meer voor nodig met zijn tijd van 1.35.06. Cathy Poppe lijkt op tijd klaar te zijn voor de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen, die over ruim twee weken wordt gelopen. Vorig jaar gaf zij al aan zich toe te gaan spitsen op deze wedstrijd waarna, de Terneuzense aan ver schillende wedstrijden over lan gere afstand mee ging doen. Dat is iets totaal nieuws voor de atlete. Normaal - en dan met name voor het Runnerscriterium - nam zij de middenafstand voor haar re kening. De voormalig voetbalster bleef zaterdag bijvoorbeeld een sterke loopster Ingrid IJsebaert voor, al bedroeg het verschil op de finishlijn amper één seconde: 2.07.14 om 2.07.15. Vol vertrouwen gaat Poppe dan ook naar de Zeeuws-Vlaamse marathon. Er waren ook nog afwachtings- lopen en daar werd Job de Feijter uit Sint-Jansteen nummer één bij de mannen op de 12800 meter. Hij won in 44.16 en bleef de oud-Hul stenaar Rik van Laarhoven daar mee ruim voor: 46.06. Wanda Zegers uit Terneuzen won bij de vrouwen de 7100 meter met een tijd van 35.08. De overige dagwinsten gingen naar Mats Leeuwensteijn uit Vlissingen bij de 85 cc; de Engelsman Jack Bintcliffe, (MX2 2-takt licentie); Pa trick Piessens uit Heikant (vetera nen); de Belgische Britt van Muy- lem bij de dames; bij de vrijetijdrij- ders de Belg Jeroen Vanrijssel- berghe (MXi); Guido Boone en Jay- den Hoek, beide uit Oost-Souburg, wonnen de MX 2-4takt en MX 2- takt. Het was Gijsel die in beide man ches bij de licentiehouders de lei ding nam na het vallen van het starthek. De KTM-rijder uit Hei kant hield het lang vol, maar moest, mede als gevolg van een tekort aan wedstrijdritme, uiteindelijk het hoofd buigen voor Getteman. In de eerste manche werd Jeffrey Nancy van de Ven komt in Axel als achtste en zesde over de finish van Kempen uit Oost-Souburg derde en in de tweede de in België woonachtige Nederlander Ronny van Hove. Van de Ven kwam in de eerste manche als achtste over de fi nish en in de tweede manche als zesde. Dat bleek voldoende om de MX 2 4-takten op haar naam te schrijven. De manchewinnaars in die klasse Bart Klijn (Ouddorp) en Jordan van Maaren uit Vlissingen kenden bei den maar één resultaat. De Brit Bintcliffe was opper machtig in de MX 2 2-takten. De 16- jarige KTM-rijder, afkomstig uit York en begeleid door zijn vader John, verblijft in het Brabantse As ten. Bij de vrouwen won de Belgi sche Van Muylem uit Herzele. SLUISKIL Voorafgaand aan de voorjaarscompetitie werd in Sluiskil onder een stralend zon netje al het eerste buitentoernooi gespeeld. Daniel Dobbelaar van TC Animo en Niels Meeussen van de organiserende vereniging wonnen op de finaledag van het derde Sluuskille voorjaarstoer- nooi in de 5-klasse verrassend van het als eerste geplaatste Animo duo Maarten Kolijn/Tim Lou wiesse. Mede dankzij de forehand en het loopvermogen van Kolijn pakte laatstgenoemde combinatie met 6-3 de eerste set. In het tweede bedrijf herpakten Dobbe laar en Meeussen zich met 6-4. Daardoor moest een supertie break uitsluitsel brengen, waarin de outsiders met 10-7 zegevier den. Het was echter niet genoeg voor de eindzege. Kolijn en Louwiesse hadden namelijk eerder in twee sets van Ronald Aarnoudse (TC Drive) en Abi van Lare (TV Sluis kil) gewonnen, waar Dobbelaar en Meeussen tegen hetzelfde duo juist in straight sets waren onder uit gegaan. Louwiesse werd eveneens toer- nooiwinnaar in de enkel-6 ten koste van Jurgen Zohlandt (6-1 6-1) en Peter Paauwe (6-0 6-2). maandag 27 maart 2017 2V Olympia haalt uit in derby Peter Snelders Vlissingen Zevenbergen-Rapide 3-0: In het Joris de Schepper begint zich zo zachtjes aan steeds beter thuis te voelen in met name de Zeeuws-Vlaamse wedstrijden. Eerder dit jaar was de 33-jarige atleet uit Sint-Niklaas al de snelste tijdens de Eugene Vink Memorial van Westdorpe, maar zaterdag sleepte De Schepper een veel mooiere overwinning in de wacht. Hij won de langste afstand van de 25 KM van Hulst met zo'n vierenhalve minuut voorsprong op zijn landgenoot Kristof de Rijck. Wim de Vos Hulst - Joris de Schepper De Belg Jens Getteman heeft in Axel de motorcrosswedstrijd bij de licentiehouders op zijn naam geschreven en daarmee ook de MX 1. Nancy van de Ven uit Vlis singen won daarin de klasse MX 2 4-takten. Herman Heuvink Axel Erwin van den Broeke krijgt onderweg een bekertje water aangereikt, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79