Opmars van volleybalsters van Stevo niet te stuiten kk Scheldesport haalt uit in derby Van Assche rekent op deelname aan EK 17 begin was de sturende rol van Leen bepalend. „Maar op een gegeven moment moet ze zelf initiatief ne men en dat doet ze nu ook." Dat uit Geen chips op zaterdagavond voor haar, hoor. En niet te veel snoepen zich bijvoorbeeld in haar voedings patroon. „Geen chips op zaterdag- vond voor haar, hoor", lacht hij. „En niet te veel snoepen en dat soort dingen", vult de renster van Team X-Treme zelf aan. „Veel vitaminen binnenkrijgen." In spreekwoordelijke zin krijgt ze die vitaminen binnen als ze op de fiets zit. Daar haalt ze plezier uit. Ze traint vijf a zes keer per week. Daar komen de ritjes van dertig kilome ter heen en dertig kilometer terug vanuit Vrouwenpolder naar school en stage in Goes nog bij. Ze doet er nu alles voor om zo goed als haar Franse voorbeeld Pau line Ferrand-Prévot te worden. En mocht dat lukken, dan zijn al die in spanningen het meer dan waard geweest. Vrouwen. Atak'55-Stevo 2-3 (25- 14,25-22,19-25,22-25,9-15): Een wedstrijd met twee gezichten, waarin Stevo zichzelf weer over trof. In het begin van het duel zag het daar niet naar uit. Stevo speelde met een vertimmerde ploeg en kwam stroef draaiend en zoekend naar de juiste patronen op gang. Met Evie Hermus voor de ge legenheid als spelverdeler pakte Stevo na verlies in de eerste twee sets de goede draad op. De bezoe kers namen een 7-1-voorsprong en putten daar kracht uit. Spelend met veel zelfvertrouwen lukte het om het initiatief te nemen. Stevo kwam terug in de wedstrijd door winst in de derde set, trok de stij gende lijn door in het vierde be drijf en zorgde voor een kers op de taart door ook de vijfde set met ruim verschil te winnen. YVC-Stevo 2 3-2 (25-23, 23-25, 16-25, 25-19, 15-6): Een echte derby, waarin beide teams aan el kaar gewaagd waren en YVC op nieuw toonde over veel veerkracht te beschikken. Stevo 2 bood met een voorbeeldige inzet als sterk wapen veel tegenstand en had na drie sets de beste vooruitzichten op winst. Dat was vooral te danken aan een goede servicedruk, waar mee de angel uit de aanval van de thuisploeg werd gehaald. Bovendien liep het aan de kant van Stevo in aanvallend opzicht in de eerste drie sets op rolletjes. Met een 2-1-voorsprong op zak gingen de bezoekers in de laatste twee sets tegen een ploeg met meer ervaring ten onder aan jeugdige onbezon nenheid. Een slim spelend YVC verzekerde zich door de zege zo goed als zeker van lijfsbehoud. Mannen. Sliedrecht Sport 4- Stevo 1-3 (17-25, 25-18, 24-26, 21- 25): Een met fikse personele pro blemen kampend Stevo bezorgde het op de vierde plaats geklas seerde Sliedrecht Sport 4 de vierde nederlaag op rij. Stevo begon ge concentreerd spelend en ontnam Voor de mannen van Stevo 2 is het doek in de eerste klasse gevallen de thuisploeg het initiatief met een lastige opslag. De Zuid-Hol landers maakten veel fouten en hadden in de eerste set geen schijn van kans. Dat veranderde in het tweede bedrijf, toen de nummer vier op volle oorlogssterkte aan trad. In de derde set waren beide teams aan elkaar gewaagd. Op 24- 24 maakte Stevo het verschil en het verzet van de thuisploeg was ge broken. In een competitie waarin iedereen van iedereen kan win nen, sprak trainer Guido de Beule van een belangrijke zege. Atak'55 3-Stevo 2 4-0 (25-13, 25- 22, 27-25, 25-12): Twee sets aan vaardbaar spel waren voor Stevo 2 onvoldoende om ten minste een punt aan het totaal toe te voegen. Vooral opslagfouten deden Stevo in de eerste set de das om. Daarna boden de Zeeuws-Vlamingen twee sets lang goed partij, maar kreeg de ploeg geen grip op één trefzekere aanvaller. Mentaal ge knakt werd de vierde set verloren en de degradatie aanvaard. Vrouwen. Scheldesport-Volhar- ding 48-23: Scheldesport had wei nig te vrezen van de tegenstander uit Goes, hekkensluiter in de tweede klasse. De Terneuzense basketbalsters speelden aanvanke lijk in een te laag tempo, zodat Volharding het nog aardig kon bij benen. Er was wel de voorsprong van 12-8. De basketbalsters waren met 48-23 te sterk voor het Goese Volharding In de tweede periode viel het volgens Scheldesportcoach Martin van Ham aanvallend stil, zodat halverwege de wedstrijd het ver schil zeven punten bedroeg: 19-12. In de derde periode werd het tempo door de thuisclub opge schroefd. Er werd een flink gat (38- 21) geslagen. In de laatste periode was het een kwestie van het uit spelen van het duel. Het werd uit eindelijk 48-23. Van Ham gunde alle elf speel sters evenredig veel speelminuten. „Dit was hiervoor de ideale wed strijd." Marjolein Bruurs was bij Scheldesport topscoorster met 20 punten. Marjolein Kruijsse deed in de Zeeuwse derby op haar beurt weer wat ritme op. In pas haar derde wedstrijd van het seizoen scoorde de centerspeelster acht punten. TILBURG Turner Anthony van Assche heeft gisteren tijdens de laatste EK-kwalificatiewedstrijd in Tilburg geen limiet gehaald, maar rekent er toch op dat hij half april met Oranje naar de titelstrijd in Roemenië mag. De gymnast uit Sas van Gent kwam op ringen tot een score van 14,300. Op brug scoorde hij 13,600. De toestellimieten voor het EK liggen op 14,700. Wel liet hij fraaie oefeningen zien. Hij toonde zich na afloop tevreden. „Mijn ringen- oefening was misschien niet hele maal vlekkeloos, maar ik was er wel heel blij mee", zei hij in de Brabantse sporthal. „Ik heb een F-element laten zien - de Azarian Schwalbe - en deed een nieuwe, moeilijkere af sprong. Mijn uitgangswaarde was Mijn uitgangswaarde was 6.0. Dat is maar drie tienden onder Yuri van Gelder 6.0. Dat is maar drie tienden on der Yuri van Gelder en de interna tionale top." maandag 27 maart 2017 waarheid Aimée Schoe finishte gisteren als zesde, foto ernestaverburg - Leen Schoe De volleybalsters van Stevo zetten de opmars in de promo tieklasse door een zwaar be vochten 3-2-zege uit bij Atak'55 voort. YVC bleef in een boeiend duel Stevo 2 met 3-2 de baas. De mannen van Stevo wonnen met 3-1. Voor de reserves van Stevo is het doek in de eerste klasse na een 4-0-nederlaag in Waspik gevallen. Peter van Kouteren Terneuzen Een speelster van YVC smasht de bal over het blok van de vrou wen van Stevo 2. foto peter nicolai De basketbalsters van Schelde sport behaalden in de tweede klasse zuid een gemakkelijke 48-23-overwinning in de Zeeuwse derby tegen Volhar ding. Bij de mannen van Schel desport ging de thuiswedstrijd in de tweede klasse tegen Virtus 3 niet door, omdat de ploeg uit Werkendam vanwege het niet le veren van scheidsrechters door de basketbalbond reglementair bestraft is. Aector Doorns Terneuzen - Anthony van Assche

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78