De Schelde hard onderuit 16 Asrian prolongeert zijn nationale titel Provoost scoort 77 procent in simultaan LeonieTon pakt derde WK-ticket Titel gloort plots voor Pearle De komende seizoenen zijn bepalend voorde toekomst van mountainbikester Aimée Schoe. Ben Provoost (links), foto lex de meester ATLETIEK MTB BELOFTE Art Asrian uit Hulst heeft met succes zijn na tionale titel bankdrukken kunnen verdedigen. In de 83kg-klasse drukte hij een slordige 170kg weg. Daarmee liet hij alle concurrenten achter zich en werd hij kampioen. Ook Orson Harms presteerde goed op het NK. Hij is tweede geworden in de klasse tot 120kg. De 42-jarige Terneuzenaar wist gisteren in het Sportplaza Mercator bij zijn tweede poging 187,5 kilogram te drukken. Winnaar werd Jeroen Valentijn. Met 195 kg drukte hij 7,5 kg meer dan de krachtsporter uit Terneuzen. Harms zag de wedstrijd als een goede voorbereiding op het WK komende juni in Antwerpen. Dammer Ben Provoost heeft in een kloks- imultaan in Aagtekerke een score van 77 pro cent gehaald. Aan het evenement namen le den en oud-leden van de jubilerende damclub Aagtekerke en andere Zeeuwse en Zuid-Hol landse dammers deel. Provoost speelde de si multaan als voorbereiding op het Nederlands kampioenschap, dat op 6 april in Urk van start gaat. Van de 28 tegenstanders versloeg de in Amersfoort woonachtige Provoost er 19. Hij speelde remise tegen Cor Boot, Louw Walra ven, Fons Huijbreghts, Arie den Hollander en Paul Sterrenburg en verloor vier partijen. TMZ Atlete Leonie Ton heeft zaterdag de Crêtes de Spa gewonnen, een trail over 56,9 kilometer. De ultraloopster uit Wissenkerke, die na 5.26.51 uur finishte, verzekerde zich daarmee van een ticket voor het wereldkampioenschap ultratrail, dat in juni in Italië gehouden wordt. Ze moest daarvoor bij de beste twee Neder landse vrouwen komen. Daar slaagde ze ruimschoots in. Ton, onder meer oud-winna res van de Kustmarathon, eindigde een kwar tier voor de nummer twee (een Belgische) en zeventien minuten voor de tweede Neder landse. Ton liep in 2016 al het WK 100 kilome ter. Later in 2017 mag ze ook al aan het WK 50 kilometer deelnemen. Het WK ultratrail is haar derde mondiale titelstrijd in korte tijd. Pearle Opticiens versloeg in de eerste divisie driebanden in eigen huis Eddies-hr.nl met 6-2 en naaste concurrent MCR verspeelde een punt tegen degradant Treva. Daardoor gloort de titel voor de ploeg uit Sas van Gent. De ploeg is koploper met een punt voorsprong, 't Bierwinkeltje won in de derde divisie met 6-2 van Veilingzicht en verlengde zijn verblijf in de die klasse. De Geslootene Boom degra deerde wel, na een 8-o-nederlaag in Kwaden- damme tegen De Stenen Brug. Perdaen De Koeyer en meter of dertig ach ter de finishlijn hangt Aimée Schoe over het .stuur van haar zwar- I trode mountainbike met kaderplaatje nummer 249. In de bossen van Burgh-Haamstede heeft de mountainbikester uit Vrouwenpolder er net een lood zware eerste wedstrijd van het sei zoen opzitten. In de categorie tot 23 jaar wordt ze zesde in de tweede se rie van de NL Cup. Met haar vader en vriend naast zich stapt ze luttele minuten later van haar mountainbike af. Op nieuw buigt ze voorover, nu met haar handen leunend op haar knieën. De net negentienjarige mountainbikester recht vervolgens de rug waarna vermoeidheidsspo ren in haar stem bewijzen hoe diep ze is gegaan. „Het was een heel zwaar par koers", zegt ze over het rondje van 3800 meter dat zeven keer bedwon gen moest worden. „Ik moest even inkomen, maar na drie rondjes be gon het steeds beter te lopen." Schoe vond het een fijn rondje, al leen had één relatief lange klim er van haar niet in gehoeven. Daarop verloor ze terrein op haar concur rentes. „Kleine klimmetjes lukken me nog wel, maar die langere klim men. daar heb ik altijd wel moeite mee gehad." Ironisch genoeg zijn het de afdalingen waar Schoe dan juist weer vaak inloopt op de rest van het veld. Wil de Walcherse nog verder doorgroeien naar de lande- lijke en internationale top - en dat wil ze - dan weet ze dat het de lan gere klimmen zijn waar ze nog een hoop terrein te winnen heeft. Schoe beleefde vorig seizoen naar eigen zeggen niet haar beste jaar. Ze Ik ben nu eerstejaars belofte, dus ik mag er nog niet te veel van verwachten kwam niet verder dan plek acht op het NK, waar ze een jaar eerder derde werd. Gisteren werd ze dus zesde. De rensters op wie ze veel (vier tot zeven minuten) moest toe geven, zijn allemaal een of twee jaar ouder dan zij. Dus vindt Schoe het lastig om te zeggen waar ze precies staat ten opzichte van haar leef tijdsgenoten. „Je kan het niet goed vergelijken." Haar ultieme doel is het rijden van wereldbekerwedstrijden. „Maar ik ben nu eerstejaarsbelofte, dus ik mag er nog niet te veel van verwachten. Of me dat ooit gaat lukken is echt afhankelijk van hoe ik deze twee jaar ga doorkomen, die worden bepalend." Aan haar instelling zal het in elk geval niet liggen, volgens vader Leen Schoe. Zijn dochter moun- tainbiket al sinds haar zesde. In het Schelde had zondag een lastige start en stond vrij snel met 3-0 achter. Daarna wist De Schelde het spel te veranderen en kwam het beter in de wedstrijd en kwam zelfs op 3-2 maar aan het eind van de eerste pe riode was het De Rog dat op 4-2 kwam. De Schelde had een goede start in de tweede periode maar miste een man meer situatie waarna De Rog de wedstrijd naar zich toe trok en op 6-2 kwam hal verwege de wedstrijd. De Schelde bleef teveel fouten maken die De Rog keer op keer weer wist af te straffen, waardoor het 8-2 was aan het eind derde periode. De wed strijd was gespeeld en De Schelde leed een 10-4-nederlaag. leuke spannende eerste periode waarin DZK eerst de voorsprong nam maar De Bruinvis een 1-2- voorsprong had aan het einde. Het was een echte derby met veel fou ten, waardoor het spannend bleef maar De Bruinvis wel 2-4 voor stond halverwege. DZK 3 kwam in de derde periode nog op 3-4 en had de kans om op gelijke hoogte te komen, maar miste, waarna De Bruinvis wel op 3-5 kwam. Toen het in de laatste pe riode snel 3-6 werd, was de wed strijd gespeeld want DZK 3 speelde te slordig en De Bruinvis - dat slechts met zeven spelers naar Vlis- singen was gereisd - was slimmer en besliste de wedstrijd en liep uit eindelijk uit naar een verdiende 5- 7-overwinning. maandag 27 maart 2017 ZB KRACHTSPORT DAMMEN BILJARTEN Voor één keer kwam de Belgi sche hardrijder Lorenzo Arena een de start bij een trainingsrit van TMZ. In Den Inkel bij Kruinin- gen liet de Scho tenaar er geen twijfel over be staan wie de sterkste was. Hij was de snelste uit een kopgroep van vijf renners, in een deelnemersveld van 102 vertrek kers. S Cindy Perdaen (Philippine) reed zich zaterdag op het op het NK springen klasse M in Ermelo met de ruin Gumbo Mumbo in de kij ker. In een span nende barrage - het verschil tus sen de winnaar en de nummer zes bedroeg slechts 0,34 seconde - stuurde de rege rende Zeeuws kampioen in de arena in het natio naal Hippisch Centrum van de KNHS (Koninklijke Nederlandse Hip pische Sportfede ratie) Gumbo Mumbo in 37.14 seconden naar een fraaie vijfde plaats. Na het Neder lands kampioen schap bij de Young Riders gaf Jasmien de Koeyer afgelopen zaterdag in Ber- kel-Enschot de succesreeks een vervolg. De jeugdinterna- tional uit Sint Jansteen stuurde haar Desperados nakomeling Espe- ranza met de fraaie score van 70,16 procent naar de overwinning. De Zeeuws- Vlaamse combi natie gaat door de overwinning bij de Yong Rijders aan kop in de strijd om de MDH Kosten- drukkers Cup. De jaren van de Arwin Willemsen Burgh-Haamstede -Aimée Schoe De mannen van De Schelde speelden een moeizame wed strijd bij De Rog en verloren met 10-4. De mannen van De Bruin vis speelden de Zeeuwse derby tegen DZK 3 en wonnen in Vlis- singen met 5-7. Ko Mechielsen Terneuzen De Rog-De Schelde 10-4: De Scores De Schelde: Gijs Manhave 2 en Mertijn Loof en Koen Legters beiden 1. DZK 3-De Bruinvis 5-7: Er was een Scores De Bruinvis: Adjan Hoste en Jan Willem Ramondt beiden 2 en Danny Soetens, Tim Roeb en Jonas de Maet allen 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77