Nieuwe tegenslag voor Vlissingen Cadzand wint weer en verlaat de laatste plaats Zeelandia Middelburg laat zich meeslepen 13 ZE KARAKTERISTIEK zijn ploeg een strafschop had moeten krijgen. „Maar het was voor de scheidsrechter misschien moeilijk te zien." Terneuzense Boys miste André Siereveld, die na zijn rode kaart te gen DBGC voor drie duels is ge schorst. Hiensch: „André weet het spel te verplaatsen. Dat zag je nu niet." Verder ontbrak Tim Faassen André Siereveld weet het spel te verplaatsen. Dat zag je nu niet (liesblessure). Dauwendaele be gon feller aan de wedstrijd. Slechts twee keer werd Terneuzense Boys gevaarlijk. Stijn Verstraeten schoot na een goede aanval over en een inzet van Ruud Hoogesteger strandde op doelman Joshua van Dolder. Moeizame redding Het spel van Terneuzense Boys was slordig. In de tweede helft zag Hoogesteger na goed voorberei dend werk van Van Fraeyenhove en Justin van Rossem zijn schot naast gaan. Dauwendaele kreeg met tien man via Stefan Joosse nog de beste kans, maar zijn kopbal ging van dichtbij over. In de slot fase verrichtte doelman Van Dol der een moeizame redding op een schot van Frank van Kouteren. Voor Dauwendaele lijkt degra datie naar de derde klasse onaf wendbaar, maar ook Terneuzense Boys moet zich zorgen maken. Een aantal spelers is uit vorm en weet dit niet te compenseren met strijdlust. Rijnberg: „We moeten ons schamen." Tegen Dauwen daele haalden alleen Van Kouteren en Michel Romeijnsen een vol doende. Zorgelijk is ook de pro ductiviteit. Terneuzense Boys is de minst scorende ploeg in de tweede klasse (23 goals). Wellicht kan Len Eversdijk daar de komende tijd nog verandering in brengen. De aanvallende mid denvelder maakte zaterdag na lang blessureleed zijn rentree in het tweede elftal. De blessure van Mallie maakte veel los in het Vlissingse kamp. Raymond Wolff raakte in 2010 zwaar geblesseerd en zag die film terug komen. „Ik moest gelijk denken aan mijn eigen blessure", vertelde hij. „De tranen schoten in mijn ogen. Ik ben weg gelopen." Het was niet alleen persoonlijk leed dat de Zeeuwen raakte. Scheidsrechter Ris zag geen over treding in het stevige duel, waarna de thuisploeg uit de voortzetting voor de tweede maal raak mikte: 2-1. Dat was op dat moment tegen de verhouding in, omdat Vlissingen na een zwakke eerste helft meer balbezit had en gevaarlijker was geweest. Trainer Ruud Pennings vond dat de arbi ter direct afhad moeten fluiten, omdat Mallie het uit gilde van de pijn. „Hij stond er vlak bij. Volgens mij was het ook nog eens buiten spel, toen er werd gescoord." Het duel werd een half uur on derbroken en daarna voor de res terende vijf minuten hervat. Daarin zette Vlissingen aan voor een slotoffensief, dat nog een goede kans opleverde voor Ge- raldi Geerman. De flankspeler, die eerder in het duel voor een ver meende schwalbe geel kreeg toen hij in het strafschopgebied tegen de grond ging, zag de bal via zijn bovenbeen net naast gaan. Etienne Mallie wordt vandaag in het ADRZ in Goes geopereerd aan een dubbele armbreuk en komt dit seizoen niet meer in ac tie. Het is een nieuwe aderlating voor de Vlissingse selectie, die toch al flink was uitgedund. In Oss trad Vlissingen in vergelijking met een week eerder met een ver timmerde ploeg aan. Raymond Wolff stond centraal in de aanval als vervanger van Yves Nyemb en had het tegen de potige Brabantse verdedigers niet gemakkelijk. „We waren onmachtig", vond de gele- genheidsspits. „Wij misten power en mensen die oorlog maakten. We hebben gewoon te weinig in zet getoond. Clubs die erin willen blijven, spelen met veel passie." Die gemakzuchtige instelling deed Ruud Pennings pijn. „We verzuimen wéér om dezelfde energie als de tegenstander te brengen", verzuchtte hij. „We hebben het er steeds over dat we willen voetballen voor de tweede plek. Dan moet je dat wel laten zien. Tegen ploegen die tegen de gradatie vechten, hebben we daar structureel moeite mee. Mis schien moeten we het maar niet meer over de tweede plaats heb ben." Deso trad wel met een ijzeren wil om te winnen aan. De ploeg speelde met het mes tussen de tanden en met de linies kort op el kaar. Deso gaf voor rust nauwe lijks kansen weg en kwam door een treffer van topscorer Jeroen Schoonhoven vroeg in de wed strijd op 1-0. Na de gelijkmaker van Hoessein Bouzambou (straf schop, 1-1) ging Vlissingen voor de winst, maar kreeg de Walcherse formatie het deksel op de neus. KARAKTERISTIEK Spui kon de overwinning van een week eerder op MZVC (0-1) geen passend vervolg geven. De ploeg van trainer Arno Verlinde verloor in de vierde klasse A op eigen veld met 0-3 van FC De Westhoek. Cadzand bleef voor de derde week op rij ongeslagen. De uitwedstrijd in de vierde klasse B tegen Wol- faartsdijk leverde een 1-0-over- winning op. Met stoom uit hun oren analyseer den Daniel Wissel, Sander Ou- werkerk en Yannick van de Woes- tijne de wedstrijd in de bestuurska mer. Kruisland liet zich opnieuw niet van haar beste kant zien. Vo rige week werd het duel met Rood Wit gestaakt vanwege ongeregeld heden tussen supporters. Dit keer waren het de spelers die in de tweede helft tal van opstootjes ver oorzaakten. Tussen de 63ste en 71ste minuut trok de arbiter vijf gele kaarten. De bezoekers kregen vier prenten. Zelfs de doelman ging op de bon, nadat hij heel het veld overstak om verhaal te halen. Zeelandia Middel burg-goalie Robin Duim moest vervolgens in toom gehouden wor den door Ouwerkerk. „We lieten ons meeslepen", was Van de Woes- tijne zelfbewust. „Maar wat wil je? Ik werd gewoon bespuugd." In de eerste helft was de sfeer op het veld nog gemoedelijk. Al bin nen 23 minuten leidde de thuis ploeg met 2-0 door goals van Niels Luteijn en Daniel Wissel. Daarna kwam Kruisland opzetten en na rust kwam het, tot frustratie van al les en iedereen bij Zeelandia Mid delburg, zelfs nog langszij: 2-2. maandag 27 maart 2017 dwingt niets af - Diederik Hiensch Terneuzense Boys-FC Dauwendaele 0-0. Scheidsrechter: S. van den Bergen (Vogelwaarde). Rode kaart (2x geel): Remco van Welsum (FC Dauwendaele). Gele kaart: Sander Overbeeke (Terneu zense Boys), Steven Visser, Quinten Lourens (beiden FC Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 100. Vlissingen incasseerde giste ren bij Deso een dubbele te genslag. De hoofdklasser ver loor met 2-1, maar zag de se lectie verder uitgedund door een zware blessure van Etienne Mallie. De middenvel der brak zijn onderarm en werd naar het ziekenhuis ge bracht. Peter van Kouteren Oss Deso-Vlissingen 2-1 (1-0). 13. Jeroen Schoon hoven 1-0, 74. Hoessein Bouzambou 1-1 (straf schop), 85. Quincy Broers 2-1. Scheidsrechter: V.C. Ris (Groningen). Gele kaart: Geraldi Geerman (Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 83. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen, Jar- reau Manuhuwa, Roycel James, Milton Roemeratoe; Etienne Mallie (85. Roniël Uranie), Quincy Gooding, Menancio Weeda (62. Salim Ben Sellam); Geraldi Geer man, Raymond Wolff, Hoes sein Bouzambou. Robin Hamelink Vlissingen Spui-FC De Westhoek 0-3: Hek kensluiter Spui had weinig in te brengen. Jelle Boogerd opende de score en na een aanval uit het boekje maakte hij er ook 0-2 van. De formatie van Steven Seedo kreeg veel kansen en nadat de ja rige Kevin Veerhoek al verschil lende keren het aluminium had geraakt kopte hij de 0-3-eind- stand op het scorebord. Wolfaartsdijk-Cadzand 0-1: Na een kwartier spelen knalde Gio vanni Keijmel de bal droog in het doel van Wolfaartsdijk. De thuis ploeg probeerde in de resterende 75 minuten langszij te komen maar Cadzand verdedigde sterk. Cadzand pakte zo opnieuw drie punten en is geen hekkensluiter meer in de vierde klasse B. Die plaats is nu voor Vosmeer. Zeelandia Middelburg ver speelde gisteren een 2-O-voor- sprong tegen Kruisland. In een tumultueuze tweede helft, met een aantal opstootjes, kwamen de bezoekers in het laatste kwartier langszij (2-2). „We heb ben nog geen topper gewon nen", concludeerde trainer Ro gier Veenstra. „Zo'n riante voor sprong mag je niet weggeven." Len Wolters Middelburg Terneuzense Boys-aanvaller Roy van Ham (rechts) duelleert met Max Dagevos van FC Dauwendaele. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74