Bijna een derde huizenbezitters checkt nooit of hun hypotheeklasten omlaag kunnen ADVERTENTIE We spenderen veel tijd op internet voor ons huis: we scrollen uren door Funda, struinen woonwinkels af en zoeken naar de beste boormachine Maar weinig mensen checken online of ze niet te veel rente betalen voor hun huidige hypotheek. Zo zegt bijna een derde van de Nederlandse huizenbezitters nooit hun hypotheeklasten te bekijken. Dat zou een gemiste kans kunnen zijn, nu de rente historisch laag is. Deze drie families namen wél een paar minuten de tijd om hun hypotheeklasten tegen het licht te houden. Met opvallende resultaten. Onze maandlasten zijn met 75 euro gedaald én we kunnen verbouwen.' 'De RenteChecker berekende dat ik 233 euro per maand kan besparen.' Voor dezelfde maand- lasten wonen we nu in een duurder huis' Wil je ook niet te veel hypotheekrente betalen? Doe nu de RenteCheck op snsbank.nl. VÊSNS Wie Ans en Max Westerhof Wat doen ze? Pensioneren In een rijtjeshuis in Hoofddorp Nieuwe hypotheek bij SNS op oude woning Ans:"Vorig jaar daalde en daalde de rente maar. Op de radio, televisie en in onze vriendenkring: iedereen had het over oversluiten. Toen zijn we toch maar gaan praten met onze SNS hypotheekadviseur voor een rentecheck, of dat ook voor ons interessant zou kunnen zijn. We wonen al veertig jaar in deze woning en we hadden twee wensen: lagere maandlasten en we wilden een deel van de overwaarde van het huis afsnoepen voor een verbouwing. Bij SNS bleek dit heel goed mogelijk. Door ons hypotheekcontract open te breken en over te sluiten, besparen we nu maandelijks 75 euro. De overwaarde gebruiken we voor de verbouwing. Op dit moment wordt de achtergevel vernieuwd. Verder wordt er drie meter aan het huis vastgebouwd. Nieuwe verwarmingsketel, zonnepanelen op het dak. Eerst was ik sceptisch. Want als je al zo lang in hetzelfde huis woont, waarom zou het dan groter moeten? Maar nu ik al die ruimte zie, vind ik het heerlijk." Meike Ruijling, Dennis de Groot en dochter Maartje Meike is commercieel management assistent bij een mobiliteitskantoor en Dennis is tandtechnicus In een oud herenhuis in Apeldoorn Sinds 2015 bijAegon Meike: "We wonen pas anderhalfjaar in dit huis, maar door de beroemde lage rente dacht ik: tóch even checken of onze hypotheeklasten omlaag kunnen. Ik heb niet zoveel verstand van hypotheken, maar de RenteChecker van SNS calculeerde in vijf eenvoudige stappen hoeveel ik mogelijk kan besparen. Ik schrok. Kort en bondig stonden de verschillen tussen onze hypotheek en die van SNS naast elkaar. En we zouden 233 euro per maand voordeliger uit kunnen zijn! Toch zijn we niet overgestapt. Toen wij onze hypotheek afsloten hebben we een aantal voorwaarden gesteld. Eén daarvan was dat we zo lang mogelijk de hypotheekrente wilden vastzetten, dat vinden we een fijne gedachte. Daarnaast wilden we volledig aflossen. Als we de hypotheek naar SNS zouden oversluiten, is deze voor de helft aflossingsvrij en met een rentevaste periode van 10 jaar. Hoewel dat een mooie besparing zou zijn, kiezen we liever voor zekerheid. Het was hoe dan ook fijn om een keer een overzicht te hebben, en te checken of we nog steeds goed zitten." Renate enAndré van den Hojf, en hun zonen Matthijs en Jasper Renate is salarisadministrateur en André magazijnmedewerker Waan In een twee-onder-een-kapwoning in Veghel. Sinds deze maand bij Aegon, geregeld via SNS "We zijn nét verhuisd van een tussenwoning naar een tweekapper. Vorige week hebben we de handtekeningen onder de koopakte gezet. We wilden al langer meer woonruimte, maar de woningmarkt heeft natuurlijk lang stilgelegen. Onze hypotheken zijn overigens wel altijd in beweging geweest. SNS stuurt ons af en toe een herinnering om de hypotheekrente te checken, en dat doen mijn man en ik dan meestal wel. Zo hebben we een paar jaar geleden de lopende hypotheek aangepast op advies van onze hypotheekadviseur, en zijn we er maandelijks 100 euro op vooruitgegaan. Voor deze verhuizing zijn we ook weer een nieuw hypotheekcontract aangegaan. De maandlasten zijn hetzelfde gebleven, maar we hebben nu een woning die een kleine 40 duizend euro meer kost. Dat is een voordeel van die lage rente: je kunt nu iets kopen dat eerst niet binnen je bereik lag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68