Helga van Leur steelt de show SoLmanTours €299. ufo Elfkroegentocht Terneuzen blijft groeien MaLGRaT oe MaR EN 19 Wie eerder heeft meegedaan, weet wat hij moet doen met de Elfkroegentocht in Terneuzen. In het begin niet al te veel drinken. Het is zaterdag niet iedere deelnemer gegeven. 8 DAGEN HP Eén kopje koffie! Zo rond een uur of half tien zaterdag avond galmt dit nummer over de Markt van Terneuzen. Ge speeld door de Orange Band uit Sas van Gent. De band vormt de kopgroep van een bont gezelschap dat door de binnenstad van Terneuzen loopt. Of strompelt. De deelnemers aan de zesde Elfkroegentocht van Ter neuzen hebben er dan al een lood zwaar parcours op zitten. De mees ten zien dat kopje koffie dan ook wel zitten. vooral dat ene doel voor ogen: de medaille. Bij de vierde halte valt de eerste polonaise te noteren op het terras voor de Tollebol. Bij het zevende café beginnen de extra pinten wat door te wegen bij verschillende deelnemers. Gelukkig is er de punt zak friet met stoverij bij De Vlie gende Hollander die de meesten er weer bovenop helpt. Wie goed luis tert, kan de mooiste gesprekken en Menig deelnemer bestelt al snel een tweede of derde pint. Dat dit niet zonder risico is, zal later duidelijk worden Met 88 dappere mannen en vrou wen is de tocht begonnen bij café De Vriendschap, allemaal met een stempelkaart in de aanslag. Bij elk van de elf cafés die meedoen, kan een kruisje verzameld worden. Op welke manier? Nou ja, heel simpel, door een pintje te drinken. Dat moet geen al te moeilijke opgave zijn natuurlijk. De start is voortvarend. Het zon netje schijnt, de zomertijd komt eraan. Kortom, dorstig weer. Menig deelnemer bestelt in één van de eerste kroegen al snel een tweede of derde pint. Dat dit niet zonder ri sico is, zal later duidelijk worden. Maar goed, als er in het café keihard de Duitse klassieker Ein Prosit ge draaid wordt, is het moeilijk om je- zelf in te houden. De Elfkroegen tocht wint aan populariteit. Waar in het eerste jaar nog maar een man of dertig meedeed, is dit aantal nu al verdrievoudigd. Trots lopen vaste deelnemers met al hun verzamelde medailles om de nek. Mannen, vrouwen, jong en oud. Het loopt al lemaal door elkaar. Problemen zijn er zelden, want iedereen heeft discussies horen. 'Was dat nou Porgy of Bess die daar buiten stond te roken?', is er zo één. Vanaf café negen treedt enige waaiervorming op. Bij de laatste etappe richting café The Chande lier lopen nog maar zo'n veertig dappere strijders achter de Orange Band aan. De rest volgt druppelsge wijs. De achterblijvers durven het aan te klagen over de vermeende slechte routekeuze richting het laatste café. Organisator Monique Harte hoort het lachend en tevre den aan. Tja, het spreekwoord zegt niet voor niets: Als de drank is in de man, is de wijsheid in de kan. Milieuvriendelijker leven slaat aan. Niet minder dan 1500 mensen be zochten zaterdag de eerste Beter Leven-beurs in het Bio Base Europe Training Center in Terneuzen waar dit thema centraal stond. Tal van organisaties die met duurzaam leven te maken hebben, presenteerden zich. Aanbieders van zonnepanelen, waaronder het nieuwe initiatief Zeeuws-Vlaamse Zon, de gemeente Terneuzen met een stand over gescheiden inzame len, bouwers die voor duurzaam gaan; ze trokken veel meer belang stelling dan verwacht. „Het is een schot in de roos", zei Henk Note- boom van de organiserende Rabo bank met verbazing in zijn stem. De grootste trekker was RTL- weervrouw Helga van Leur. Zij stal de show in de groene collegezaal van Bio Base. „Doe je ogen even dicht", riep ze het publiek op, „en fantaseer hoe jouw ideale wereld eruit ziet." 'Met minder auto's', zei een jonge bezoeker. Lente Iedereen vertrok met een goed hu meur, zeker na de weersvoorspel ling van Van Leur. „Het wordt echt lente!" SPANJE Hotel Papi**''' Hotel Papi Best Beste prijs, goede reis! 0495-588740 maandag 27 maart 2017 De eindstreep halen is topprestatie Bas Dingenouts Terneuzen De Orange Band speelt erop los in Terneuzen. foto peter nicolai tijdens de Elfkroegentocht, hier bij café Da Vinei aan de Nieuwstraat Harmen van der Werf Terneuzen •4 Helga van Leur tijdens de Beter Leven-beurs, foto peter nicolai Zin in Zon? Gelegen op 200m van het strand en op loopafstand van het oude centrum 6 of 13 mei 2017 X Incl. vlucht EIN - BCN transfer 5*1 Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij bijplaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen het vervoer. Adm kst 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden. WWW. SO llTl 3 T. H l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63