Vooral aanbod in kleinste dorpen vermindert Google zet in op de privacy Woongoed, de grootste sociale verhuurder in Zeeuws-Vlaanderen, sloopt tot 2030 ongeveer duizend woningen en bouwt er zo'n 550. Het nieuwe, grote speelwerktuig bij de oude Veerhaven in Terneuzen is ontdekt. Met de eer ste echte zonnestralen van deze lente kwamen er zondagmiddag heel wat kinderen op af, met hun ouders. Het speelwerktuig is gemaakt van onderdelen van een windmolen. Het is weer eens wat anders. De herinrichting van het gebied rond de oude Veerhaven is nog niet klaar. Zo staat nog de plaatsing van een uitkijktoren op de planning. Ralph van Dijk, directeur-bestuur der van Woongoed, heeft dit be kendgemaakt in het tijdschrift voor zijn huurders, Woongoed Nieuws. 'Is slopen bezopen?'draagt zijn ver haal als kop, een vraag die ook bij veel van zijn klanten zal opkomen. Woongoed heeft in heel Zeeuws- Vlaanderen nog ruim zesduizend woningen. Eén op de tien huizen staat dus tot 2030 op de rol om te worden afgebroken. Van Dijk reali seert zich dat dit een groot aantal is, maar de forse ingreep is volgens hem noodzakelijk. Veel huurhuizen van Woongoed zijn gebouwd in de jaren vijftig en zestig van de vorige eeuw. Ze zijn vaak slecht geïsoleerd. Bewoners zitten met hoge stookkosten. Die drukken zwaar op hun portemon nee. Daar moet iets aan gebeuren, vindt de woningcorporatie, ook omdat sociale verhuurders lande lijk hebben afgesproken dat alle huurwoningen in 2020 gemiddeld het energiezuinigheidslabel B moe ten hebben. Woongoed zit nog met een ander probleem. In grotere steden is de vraag naar sociale huurwoningen gigantisch, maar in Zeeuws-Vlaan deren is daar geen sprake van. De inkomenseisen om in aanmerking te komen voor een sociale huurwo ning zijn aangescherpt. In Zeeuws- Vlaanderen is bovendien een flink aanbod van vrij goedkope koopwo ningen die ook voor woningzoe kenden met een niet al te hoog in komen te betalen zijn. Het slopen van huurwoningen die in de ogen van zittende huur ders vaak nog voldoen, roept vragen op, onderkent directeur-bestuur der Van Dijk. Hij toont daar begrip voor. Het is nooit prettig een wo ning te moeten verlaten waarin je jaren hebt gewoond. „Technisch kan vrijwel alles", stelt Van Dijk, „maar wil je nog maximaal investe- Technisch kan vrijwel alles, maar hoeveel wil je in een oude woning investeren? ren in een oude woning? Als wij tienduizenden euro's in een wo ning moeten steken, moet die wel weer 25 jaar mee kunnen." De kernen waar Woongoed de komende jaren vrij veel woningen wil slopen, zijn Breskens, Aarden burg, IJzendijke, Axel, Sas van Gent, Koewacht, Westdorpe, Nieuw Na men en Sint Jansteen. In de meeste plaatsen komen daarvoor ook hui zen terug, zeker in Breskens, Axel en Sint Jansteen, maar dat is niet het geval - althans volgens de plan ning - in Sluiskil, Zuiddorpe, Aar denburg, Heille, Schoondijke, Wa terlandkerkje, Zuidzande, Heikant, Lamswaarde, Terhole en Vogel waarde. In Woongoed Nieuws geeft Van Dijk daar een verklaring voor. Het heeft te maken met het feit dat in de kleinere kernen nauwelijks nog vraag is naar sociale huurwonin gen. Mensen trekken liever naar gro tere plaatsen als Terneuzen en Hulst waar meer voorzieningen zijn. It maandag 27 maart 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 20 FOTO HARMEN VAN DER WERF Mes in aantal huurwoningen Harmen van der Werf Terneuzen -Ralph van Dijk, Woongoed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59