tt SoLman Tours )LEN 19 Kaatje Timmerman maakt op 90-jarige leeftijd haar eerste vliegreis MaLGitaT De Mail Je bent nooit te oud om dromen waar te maken, zo bewijst de 90-jarige Kaatje Timmerman uit Goes. Ondanks haar respectabele leeftijd stapte ze afgelopen zaterdag voor het eerst het vliegtuig in. 8 DAGEN HP Weet je zeker dat je niet moet plassen?", vraagt een van de kinderen pla gend aan zijn moeder. Nee, schudt Kaatje Timmerman vastberaden. De 90-jarige oogt heel rustig, zoals ze daar zit op het terras van vlieg veld Midden-Zeeland, maar schijn bedriegt. „Dit is heel wat anders dan wachten op een bus", ver zucht ze, om vervolgens in lachen uit te barsten. Ondanks de spanning krijgt Kaatje de glimlach nauwelijks van haar gezicht. Ze geniet zichtbaar van de voorpret en van de aanwe zigheid van haar vele kinderen, kleinkinderen en achterkleinkin deren. Die zijn zo mogelijk nog ze nuwachtiger dan hun moeder en oma, want het is nog maar de vraag wat ze van haar verjaardagscadeau vindt. Onbewust was het Kaatje zelf die aanstuurde op haar cadeau. De Goese woont in een aanleunwo ning van woonzorgcentrum Reho- both en toen daar vorig jaar een rondvlucht werd verloot, wilde Kaatje die dolgraag winnen. „Mijn buurvrouw had me enthousiast ge maakt. Zij had bij Midden-Zeeland gevlogen en zou het zo weer doen." Helaas voor Kaatje ging de prijs aan haar neus voorbij. Teleurgesteld vertelde ze aan haar kinderen dat 'een oude dame' de rondvlucht had gewonnen. Verbaasd hoorden de kinderen het verhaal aan, want zij wisten niet dat hun moeder zo graag eens wilde vliegen. Sterker nog, in het verleden had Kaatje met haar man een rondvlucht kunnen maken, maar toen bedankte ze vriendelijk en liet ze één van de kinderen meegaan. „Vroeger hoefde dat vliegen voor mij niet zo, maar door de verhalen van mijn buurvrouw ben ik van ge dachten veranderd", zegt Kaatje. „Ik dacht: waar ben ik nou bang voor? Als zij het kan, kan ik het ook. Ik was jaloers op de mevrouw die de rondvlucht won." Terwijl Kaatje zich er bij neer legde dat ze waarschijnlijk nooit zou vliegen, stelde de familie alles Ik dacht: waar ben ik nou bang voor? Als zij het kan, kan ik het ook in het werk om haar alsnog die rondvlucht te bezorgen. Een week geleden, op haar negentigste ver jaardag, kreeg Kaatje het goede nieuws te horen. En nu is het dan zo ver. Kaatje staat op uit haar stoel en geeft twee van haar kinderen een arm. Bege leid door haar familie loopt ze naar het grasveld waar 'haar' vliegtuig staat te wachten. „Het is zulk lekker weer, we kunnen wel vragen of ze stoeltjes op de vleugels zetten; dan kunnen we buiten zitten", grapt oudste zoon Kees. Hij kruipt samen met zijn schoonzus Tineke ach terin, waarna Kaatje - nog steeds met een glimlach op haar gezicht - in de voorstoel geholpen wordt. Koptelefoon op, gordel om en dan is het tijd om te vertrekken. Achter het hek zwaait jong en oud haar uit. Een klein uur later staat de fami lie weer bij het hek, deze keer om hun moeder en oma met applaus te onthalen na haar eerste vliegreis. Met een glimlach van oor tot oor komt Kaatje het vliegtuig uit. Ze heeft Zierikzee gezien, de Zeeland- brug en het Goese Meer. „Het was geweldig. Ik ben geen moment bang geweest", zegt ze. Eenmaal terug op het terras is Kaatje wat stil; ze moet de boel even laten bezinken. Zodra het vliegtuig nog eens vertrekt, ditmaal met een aantal van haar kleinkinderen erin, schrikt Kaatje op. Ze slaat haar han den voor haar mond en roept: „Ging ik ook zo hard?!", omvervol gens weer met een brede grijns neer te zijgen in haar stoel. SPANJE Hotel Papi*** Beste prijs, goede reis! Hotel Papi 1 0495-588740 www.solmar.nl maandag 27 maart 2017 Oma Kaatje is geen moment bang Ellen Jobse Arnemuiden Kaatje Timmerman is er klaar voor. De 90-jarige Goese heeft zaterdag haar eerste vliegreis gemaakt, foto johan van der heiden -Kaatje Timmerman Zin in Zon? Celegen op 200m van het strand en op loopafstand van het oude centrum 6 of 13 mei 2017 Incl. vlucht EIN - BCN transfer Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij bijplaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen het vervoer. Adm kst€ 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58