Een jubileum waar je u tegen zegt Goese vesten in de schijnwerpers 18 Alle partijen zetten wensen gebied op papier Je kunt er kamperen, waterskiën, wandelen en fietsen. In het Schots- mangebied bestaan natuur, recrea tie en verkeer naast elkaar, maar door de verschillende belangen is dat niet altijd eenvoudig. Terwijl Staatsbosbeheer de belangen van de natuur behartigt, staat bij de on dernemers hun broodwinning voorop. Het waterschap kijkt juist weer naar de wegenstructuur. De gemeente Noord-Beveland is met alle partijen rond de tafel ge gaan en heeft hun toekomstbeel den en -wensen verwerkt in een nieuwe visie voor het gebied. In de 'Gebiedsvisie Schotsman' zijn de verschillende belangen op elkaar afgestemd. Ook schetst de visie de ontwikkelingsmogelijkheden in de Schotsman. En dat zijn er een hoop. De eigenaren van Camperpark Zeeland willen bijvoorbeeld een bedrijfswoning bouwen en het aantal camperplaatsen uitbreiden. Het waterskicentrum gaat de duik en surfactiviteiten schrappen en richt zich volledig op het water skiën. Om die reden wil het bedrijf de capaciteit van de waterskibaan Alle verschillende belangen zijn op elkaar afgestemd en vastgelegd in visie vergroten. Ook zijn er plannen om de waterspeeltuin te verplaatsen, het restaurant te vernieuwen en een aantal luxe hotelappartemen ten te realiseren. Camping de Schotsman heeft ook een flinke verlanglijst, met on der meer natuurkampeerplaatsen in de bosrand, uitbreiding en ver nieuwing van de steigers en het op nieuw in gebruik nemen van het strandje. De wens van verschillende par tijen om een fietspad langs het wa ter door te trekken tot aan de Veerse Dam, was voor Staatsbosbeheer on bespreekbaar. Het noordelijke deel van de Schotsman is natuurgebied en verstoring van die natuur is on gewenst. De organisatie staat wel achter uitbreiding van activiteiten in het zuidelijke deel; Staatsbosbe heer wil daar zelf graag een infor matie- en vertrekpunt voor wan delpaden realiseren. Dat alle wensen op papier staan, betekent overigens niet dat ze ook allemaal ingewilligd worden. De Gebiedsvisie Schotsman vormt de basis voor het nieuwe bestem mingsplan voor de Schotsman, wat nu gemaakt gaat worden en wat de gemeenteraad ook weer moet vast stellen. In de visie is een ruimtelijke schets gemaakt van de mogelijkhe den, in het bestemmingsplan staat precies aangegeven hoe hoog en groot bebouwing mag zijn en met welke doeleinden de grond en ge bouwen gebruikt mogen worden. Nieuwe initiatieven in de Schots man worden getoetst aan het nieuwe bestemmingsplan. KORTGENE Zijn 75-jarige lidmaat schap van de Koninklijke Muziek vereniging EMM uit Kortgene le verde Ko Welleman zaterdagavond een groot applaus op en een onder scheiding van de landelijke mu- ziekbond KNMO. De 84-jarige Welleman begon nietsvermoedend aan de jaarlijkse uitvoering van EMM en Advendo uit Wolphaarts- dijk. Waarschijnlijk is het de laatste voorstelling van het samenwer- kingsorkest in dorpshuis De Pomp- weie in Kortgene, want na de zo mervakantie verhuist EMM naar multifunctioneel centrum De Stadsweide. Dat burgemeester Marcel Delhez bij het optreden aanwezig was, vond niemand vreemd. Tot hij zijn ambtsketen omhing en plaatsnam achter het spreekgestoelte om drie EMM-leden in het zonnetje te zet ten, samen goed voor 112,5 jaar lid maatschap. Tom Kapoen kreeg een onderscheiding opgespeld voor 12,5 jaar inzet, Jan Zuijdweg nam 25 jaar voor zijn rekening en tot slot was daar Ko Welleman met zijn 75 jaar. Zichtbaar geëmotioneerd luis terde hij naar de toespraak van zoon Ad, solotrompettist bij het Neder lands Philharmonisch Orkest, met wie hij de liefde voor muziek deelt. Om vervolgens de voorstelling uit te spelen alsof er niets was gebeurd. Tijdens het evenement Veste Ver licht is een avondwandeling langs de Oostvest een bijzondere beleve nis. Van donderdag 20 tot en met zondag 23 april is er tussen zons ondergang en middernacht van al les te zien en te horen op en rond het water. Muziek begeleidt de wandelaars langs verlichte bomen en kunst van onder anderen George Schade en Eddy Beekman. Vanwege het themajaar Goes-Azië krijgt het ge heel zo veel mogelijk een Aziati sche uitstraling. Hetzelfde geldt voor het aanvullende programma, dat elke avond anders is. Donderdag staat een zen-avond gepland met yoga en acrogym op pontons en een optreden van klankgroep Nada Naga. Een dag la ter is er een lampionnenoptocht en draait het vooral om familie. Tijdens het weekend voert muziek de boventoon, met allerlei muzi kale optredens vanaf de balkons van aanwonenden op de zaterdag avond en op zondag carillonmu- ziek. Veste Verlicht is een initiatief van stichting Rondom de Stenen Brug, samen met aanwonenden van de Oostvest. IN DE REGIO Filmavond Australische vogels Meedenken over activiteiten Alzheimercafé in Randhof - "V®'sw:' MIJN DORP, MIJN STAD Maandag maandag 27 maart 2017 BE' Op de Schotsman komt veel samen Ondernemers uit het Schots- mangebied bij Kamperland heb ben samen met de gemeente Noord-Beveland een nieuwe visie voor het gebied opgesteld. Ellen Jobse Kamperland Ko Welleman krijgt de onderscheiding van de muziekbond KNMO opgespeld door burgemeester Marcel Delhez. fotomarcelledavidse De Goese vesten zijn jarig. De stadsgrachten bestaan 600 jaar en om dat te vieren staat de Oostvest eind april vier dagen in de schijnwerpers. Ellen Jobse Goes KRABBENDIJKE De Vogelvrienden uit Krabbendijke houdt vanavond een filmavond. Hier vertoont fami lie Van Dam uit Pij- nacker een film die zij maakten tijdens een reis naar Aus tralië. In de film 'De Parels van Queens land' zijn verschil lende tropische vo gels en parkieten uit Australië in hun natuurlijke biotoop te zien. De filmavond begint om 19.45 uur in Dorpshuis de Mei boom. THOLEN De gemeente Tho- len zoekt jongeren van twaalf jaar en ouder die vanavond willen meedenken over activiteiten in de zomervakantie. De bijeenkomst start om 19.00 uur in het gemeente huis aan Hof van Tholen 2. Aanmel den kan via jar@ tholen.nl of een Whatsappbericht aan 06-51705887. GOES In Zorgcentrum Randhof in Goes wordt op vanavond een Alzheimercafé gehouden. Het thema van de avond is: het belang van bewegen bij dementie. Gast spreker is bewe gingsagoog Marja Bakker. Vanaf 19.00 uur is iedereen wel kom. Het pro gramma begint om 19.30 uur en duurt tot omstreeks 21.30 uur. VRIENDINNENDAG v. GOES Een hapje eten terwijl modellen langs je tafel parade ren. Vriendinnen Janet, Nynke, Ina en Martine (vlnr) zijn wel te spreken over dit onderdeel van de Goese Vriendinnenda- gen. „Als iemand iets draagt wat we mooi vinden, kunnen we gelijk vragen in welke winkel het te koop is", zegt Janet. Het viertal pauzeert in het restaurant van Slot Oostende, waar de modeshow is. Ze planden hun dagje bijkletsen en shop pen expres in het weekend van de Vriendinnendagen. „Dan is het net wat levendiger in de stad", vindt Nynke. De activi teiten tijdens de Vriendinnendagen variëren van levende etalagepoppen en waarzegster Madame Zorba tot demon straties rond visagie en haartrends. foto johan van der heijden GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling Charles Linssen; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Serviceflat De Schakel, - Expositie aquarellen door leerlingen van Henk Bisschop; Erasmu- spark, 09.30-11.30 uur - Digitaal Café; vanaf 13.00 uur - Activiteiten voor se nioren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; Zorg centrum Randhof, 's Heer Elsdorpweg 18,19.30-21.30 uur - Alzheimercafé De Bevelanden, gast spreker Marja Bak ker; Bibliotheek Goes, 20.00-22.00 uur - Lezing Arita Baaijens over boek 'Zoektocht naar het Paradijs' HANSWEERT Kaj Munk, 13.00- 17.00 uur - Kaarten en biljarten HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin 'S-HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur-Digitaal café KRABBENDIJKE De Meiboom, 14.00- 16.00 uur - Sjoelen en biljarten KRUININGEN Hof Cruninghe, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden; Bibliotheek, 18.00- 19.30 uur - Tablet Café RILLAND Luctor et Emergo, 14.00-16.30 uur- Kaarten WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00- 10.00 uur-Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+' WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur - Digitaal Café YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur voor seni oren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57