Verdachte 'hotelmoord' is tbs'er die steeds wegloopt 4 De dubbele 'hotelmoord in Arnhem lijkt te zijn gepleegd door de weggelopen tbs'er René de L. Hij bleef de afgelopen jaren al zeker twee keer eerder weg na verlof en staat te boek als onberekenbaar. Ga naar pzc.nl/boeken Schippers enige informateur De man die vrijdag als verdachte is opgepakt voor de moord op de 71- jarige Benny Peters en een 73-jarige vrouw in Arnhem, is een voort vluchtige tbs'er. Hij keerde tien da gen eerder niet terug van een dag werken buiten de kliniek. Het gaat om Rene de L., bevesti gen bronnen rond het onderzoek. Hij bleef al twee keer eerder weg na verlof uit (toen) de Rooyse Wissel kliniek in Limburg. De laatste keer, in 2014, was hij bijna twee weken zoek. In het opsporingsbericht van destijds wordt hij 'onberekenbaar' genoemd. Uiteindelijk wordt De L. opgepakt in de HEMA in Maarssen- broek, ontbijtend met een crois- santje. Hij is herkend aan de tatoe age van een schorpioen in zijn nek. In de tijd dat hij zoek is, blijkt hij een auto te hebben gestolen.De L. is in 2006 in Utrecht veroordeeld voor een poging tot moord en voor ver duistering: hij sloeg iemand met een zware tak tegen het hoofd en ging er met een auto vandoor. In de jaren daarvoor is hij veroordeeld voor diefstal met geweld, afpersing en oplichting. Als hij op 15 maart wegblijft bij de Oostvaarderskliniek wordt er een gespecialiseerd politieteam op zijn verdwijning gezet. Maar de politie ziet Van L. pas weer als hij zich vrij- W De Arnhemmer huisvest de laatste jaren zo nu en dan wel enkele daklozen dagavond meldt op het bureau in Arnhem. Hij wordt direct aange houden voor betrokkenheid bij de moord in Hotel Rembrandt. Dat hotel was eigendom van de teruggetrokken, maar vriendelijke, Benny Peters. Hij wordt er samen met een nog onbekende 73-jarige vrouw dood aangetroffen. Omwo nenden leggen bloemen neer voor de deur van het gesloten hotel. Benny hielp juist mensen, vertellen ze. Gasten verblijven nauwelijks meer in de vijf vervallen kamers, ze blijven er onder meer weg omdat de tien chihuahua's van Benny voor een penetrante geur in het hotel zorgen. De Arnhemmer huisvest de laatste jaren zo nu en dan wel en kele daklozen. De 73-jarige vrouw heeft geen vaste woon-of verblijf plaats. Het OM meldt dit weekend 'nog geen bijzondere relatie tussen de verdachte en de slachtoffers te kun nen vaststellen'. „Mogelijk heeft de verdachte zeer korte tijd in het voormalige hotel verbleven." Het onderzoek naar de rol en een moge lijk motief van De L. gaat door. Verschillende kamerleden kon digden dit weekend aan het kabinet vragen te stellen over het verlofsys teem voor tbs'ers. Dat systeem heeft de afgelopen jaren al vaker onder vuur gelegen. Zo schoot in 2015 een jeugd-tbs'er tijdens verlof een man dood bij een roofoverval in Tilburg. In datzelfde jaar werd een 21-jarige Nijmeegse verkracht en vermoord door haar oom, die in die periode op de open afdeling van een tbs-kliniek verbleef. Uitstroom Het ministerie van Justitie onder zoekt het verlof van De L. Deregels voor verblijf buiten de klinieken zijn recent al aangescherpt: wie een dag te laat terug is, mag een jaar lang niet meer de kliniek uit. Het gebeurt relatief weinig dat tbs'ers niet of te laat terugkomen van ver lof. In 2015 gingen tbs'ers 50.000 keer op verlof en waren ze 49 keer te laat terug, 32 van hen waren bin nen 24 uur alsnog terug. Er zijn mo menteel zo'n 1.460 tbs-patiënten in Nederland. Dat aantal daalt al enige tijd 'omdat de uitstroom groter is dan de instroom', zo meldt TBS Ne derland, een website van verschil lende forensisch-psychiatrische centra in Nederland. Een indrukwekkende biografie over zijn veelbewogen leven eX Verkenner Edith Schippers zal als enige informateur de onderhandelingen begeleiden over een nieuw kabinet met WD, CDA, D66 en Groen- Links. Andere opties zijn van tafel, bevestigen bronnen rond het Binnenhof. De naam van Schippers werd al ge noemd, maar de partijen wa ren er nog niet helemaal uit. Zo werd door GroenLinks de mogelijkheid van bijvoor beeld een tweede informateur opengehouden. Die optie is inmiddels van tafel. Donder dag werd na gesprekken met Hobbyhonden vinden lichaam in het bos Speurhonden van een lokale hondenvereniging hebben gisterochtend een stoffelijk overschot gevonden in de bossen bij Ulvenhout. Na on derzoek bleek het om een 63- jarige vrouw uit Breda te gaan, die al sinds januari werd vermist. Bij een oefe ning in het bos sloeg een van de honden aan bij wat men selijke resten bleken te zijn. „We gaan niet uit van een misdrijf', aldus de politie. Schippers besloten dat WD, CDA, D66 en GroenLinks se rieus verder gaan onderhan delen. Dit ondanks grote ver schillen tussen GroenLinks aan de ene kant en met name de WD aan de andere kant. De partijen waren te spreken over Schippers als verkenner. Vorige week maakte Schip pers bekend dat zij niet terug keert in een volgend kabinet. Daardoor zit ze naar eigen zeggen 'in een heel mooie po sitie' om onderzoek te doen naar een nieuw te vormen re gering. OEGSTGEEST Jongen overlijdt na aanrijding op de A44 De elfjarige jongen uit Oegst- geest die zaterdag op de A44 bij zijn woonplaats werd aan gereden toen hij wilde over steken, is gisterochtend in het ziekenhuis overleden. Waarom hij de snelweg wilde oversteken, is niet he lemaal duidelijk. Volgens de politie lijkt het erop dat hij de kortste weg wilde nemen. De A44 doorsnijdt Oegstgeest. Een automobilist kon hem niet meer ontwijken. maandag 27 maart 2017 PC Cyril Rosman Berrie van Helden Arnhem George Michael Op eerste kerstdag 2016 overleed onverwacht één van de grootste popiconen aller tijden. George Michael werd door zijn eerste grote successen met Wham! een tieneridool en zette later zijn carrière moeiteloos door met solohits als 'Faith', 'Freedom' en 'Don't Let The Sun Go Down On Me'. Maar achter alle successen ging een complexe persoonlijkheid schuil, een man die worstelde met drugsverslaving, zijn homoseksuele identiteit en aids. Deze biografie schetst Michaels indrukwekkende carrière en geeft een inkijkje in het leven buiten de spotlights van deze ongekend getalenteerde en tragische grootheid van de popmuziek. EMILY HfRBI KT DEN HAAG ULVENHOUT Voormalig hotel Rembrandt in Arn hem waar eigenaar Peters en een onbekende vrouw dood werden aan getroffen, vermoedelijk vermoord door tbs'er René de L. (links). FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4