veranderde in verbrand rubber 3 Danny Blind in cijfers BONDSCOACH 13.40 Bij de bagageband op Schiphol staan drie leden van de Koninklijke Ma rechaussee. Met hun wapen in de aanslag waken ze over Oranje. Als Blind een paar meter naar links loopt, schuiven ze geruis loos mee op. Een paar meter naar rechts, idem dito. Zo ver is het kennelijk al geko men in dit land. En als na een halfuurtje ie dereen zijn tas heeft en door de douane wandelt, wordt Blind in zijn eentje wegge leid. Hij gaat door een zijdeur af. 16.00 Oranje traint met de wisselspelers van gisteren. Maar op de velden van De Toekomst ontbreekt Blind. Die overlegt op een locatie die de KNVB geheim wil hou den met Decossaux en Van Breukelen. Hoewel de bond niet zit te wachten op het vertrek van weer een bondscoach met een afkoopsom, ziet men het als onvermijde lijk. Zaakwaarnemer Rob Jansen is rond 18.30 uur druk in gesprek over de afhande ling van het contract. 21.05 In het Hilton Hotel licht Blind de spelers officieel in. Hij zegt te beseffen 'hoe de hazen lopen in het voetbal' na zo'n debacle. „Maar Bulgarije-uit is naar mijn idee toch ook een incident. Ik heb er alles ingestopt wat ik in me had. Jammer dat het hiermee eindigt." In de slurf bij het boarden probeert Michael Van Praag ook een beetje te relativeren. Hij zal als KNVB-voorzitter niet bij gesprekken zijn vanmiddag. „Deze zaak moeten onze bestuurders betaald voetbal oplossen." Zelf gaat hij naar een bijeenkomst met clubsup porters in Zeist. Hij weet niet of Oranje hen ook zo bezighoudt. „Maar misschien gooien ze met tomaten. Je weet maar nooit." wedstrijden Gelijk: 3 (18%) Meest ingezette spelers: Topscorers: Aantal debutanten: 16 Eerste duel 710114 003652 maakt hij duidelijk. „Maar de KNVB is ook partij in deze. We zullen zien." Elders herhaalt Robben nog een keer: „Blind weg is niet de oplossing. Er zijn niet ineens zeven betere spelers beschik baar." hand in een haast onmogelijke situatie bracht, als assistent én opvolger van Guus Hiddink. Blind had niet de statuur, niet de ervaring, niet het charisma, niet het krediet, en vooral niet de sluwheid van een topcoach om die complexe storm te weerstaan. Even was er begrip, na een redelijke start van de WK-kwali- ficatiereeks, met een vernieuwd team, dat tegen Zweden en Wit-Rusland goed voor de dag kwam. De laatste maanden was er zowaar wat nuance als het om de bondscoach en zijn keuzes ging, in het besef dat het aanbod van topspelers be paald niet overhoudt. Maar flinterdun bleek dat lijntje in Sofia, op een histori sche, hemeltergende voetbalavond. Veelzeggend was dit weekend ook de stuurloosheid van de KNVB, de bond die nu een opvolger moet gaan aanwijzen, maar waar de huidige leiding amper draagvlak heeft, en waar niet eens pre cies duidelijk is wie de baas is. De be oogde directeur Gijs de Jong is nog altijd niet benoemd, technisch directeur Hans van Breukelen is al maanden aangescho ten wild. In Sofia voerde nota bene Jean- Paul Decossaux het woord, voorheen ge woon de commerciële man, verantwoor delijk voor de sponsoring. Een ongekend treurspel, en het ergste is, ook na het ontslag van Blind: een pas klare oplossing heeft niemand. In buurland België duurde het liefst twaalf jaar lang en vijf gemiste toer nooien, van crisis naar crisis en van bonds coach naar bonds coach, totdat een nieuwe gouden ge neratie eindelijk verlossing bracht. Veel wijst erop dat dat ons voor land is. Grootste overwinning Grootste nederlaag: BON POLEPOSITION maandag 27 maart 2017 PC 11.00 „Het is vreselijk, maar, zoals Freek de Jonge altijd zegt: doodgaan is erger." Danny Blind begon als bondscoach van Oranje op 1 augustus 2015. Daarvoor was hij assistent onder Guus Hiddink. Wat volgde waren een kleine twintig overwe gend zeer onrustige maan den. n Winst: 7 (42%) Verlies: 7 (42%) Doelcijfers: 26-25 1. Wijnaldum 17 2. Bruma 16 3. Blind jr. 14 1. Janssen, Wijnaldum 4 3. Robben 2 3 september 2015: Nederland - IJsland 0-1 korting met Danny Blind en diens assistent Fred Grim gisteren op Schiphol na hun terugvlucht uit Sofia. Blind werd later op de dag ontslagen, Grim zit morgen tegen Italië op de bank als interim-coach, fotoanp YDanny Blind instrueert Luuk de Jong. Het zou zijn laatste wissel als bondscoach zijn. FOTOANP O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant. 7 oktober 2016: Nederland - Wit-Rusland 4-1 6 september 2015: Turkije - Nederland 3-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38