V V'iÈS m tr Haal geluk in huis I 3t\ijÈfyf 9 v\ Eén enkele bloem heeft al kracht en schoonheid, laat staan 60.000 TL fecte partners zijn", zegt Florian. „We zijn allebei heel creatief, maar Ueli is meer van de tech nische kant, mij ligt de organi satie beter. We sparren veel met ideeën, waardoor we vaak op 'gelukkige ongelukken' uitko men. „We gebruiken bloemen op de meest natuurlijke manier. Geen kunstmatig gekleurde bloemen, geen bizar gebogen stelen en andere kunstjes. We willen de natuur zo puur mogelijk laten. Geurende rozen zijn bijvoor beeld een succesverhaal, die doen het altijd goed. Een echte tuin- roos maakt op elke feestje iets los bij mensen, door de geur die van het tafeltje naar de neus gaat. „We werken ook graag met vanda-orchideeën, die in elke tint paars bestaan, van heel licht tot bijna zwart. Mensen denken vaak dat ze nep zijn. Overweldigend mooie, échte bloemen zijn er genoeg! We zijn in de gelukkige positie dat we dromen van klan ten kunnen waarmaken, of men sen kunnen meetrekken in een fantasiewereld. Iedereen wordt geraakt door bloemen. Eén enkele bloem heeft al kracht en schoonheid, maar een feestje met 60.000 rozen heeft natuurlijk de wow-factor. Soms kun je losgaan, dat is het leukste van ons be roep." Dromen Inmiddels kunnen de bloemisten bogen op een lijst van indruk wekkende evenementen waar voor The Wunderkammer het botanische decor verzorgde: de Amsterdamse editie van het Hermès Silk Ball, de lancering in Nederland van modetijdschrift Harper's Bazaar, de opening van de Matisse-tentoonstelling in het Amsterdamse Stedelijk Museum en ga zo maar door. Het opval lendst is wel de aankleding van een sprookjesachtig diner ter gelegenheid van de lancering van The Green Gallery, dat plaatsvond in de fietstunnel van het Rijks museum. „Die avond was echt een geschenk uit de hemel. We kre- gen carte blanche van The Green Gallery, een inspiratiemagazine dat bloemen en planten als muze heeft. De insteek was dat mensen zichzelf moesten kun nen verliezen in bloemen en bomen. Alles was perfect, ook omdat de catering, het personeel en het publiek zo goed op elkaar aansloten. Onze creaties pasten wonderbaarlijk goed in de archi tectuur van de fietstunnel. De magie sprong echt over op de gas ten. We hadden toestemming van de gemeente om het evene ment binnen 48 uur op te zetten en weer af te breken. Uitdagend, zenuwslopend, maar heel leuk." Ooit willen ze een boerderij met dieren, „en waar we onze eigen bloemen en struiken kunnen kweken en mensen een bijzondere vakantiebestemming vinden, in de geest van Babylons- toren in Zuid-Afrika, een Neder landse boerderij uit de 17de eeuw die nu wordt gebruikt als hotel. Boetiekachtig, vol met dingen die wij bewonderen en willen delen met onze vrienden, klanten en liefhebbers." Voor nu is het eerst mensen blij maken met hun 'shop-for-a- week'. Het is alweer het tiende jaar dat de bloemkunstenaars een collectie bijzondere bloemen, planten en objecten, verzameld tijdens hun reizen, in een gele genheidswinkel te koop aanbie den. Een lust voor het oog, een verleiding voor de portemonnee, maar een parel in huis. H Mix&Match Helemaal uit 3 Bewustwording maandag 27 maart 2017 GO Shop for A Week. -4 Shop for A Week met krabvaas van keramiek. Shop for A Week 'Exotism', met ananasvazen van keramiek en een ananasplant. 'Power of a Flower' shop-for-a-week, 9 t/m 18 juni, Amsterdam, thewunderkammer.eu DOE-HET-ZELF Sarah Dikker, meester- bloemist, winnaar van Hollands beste bloem- stylist en presentatrice van Fleur je leven (beide SBS6) geeft drie bloemen- tips voor dit voorjaar. I „Speel extreem met kleur en structuur dit voorjaar. Laat je inspireren door wat de bloemist heeft staan en kijk bij het kiezen vooral naar de vorm van de bloem. Neem één bloem als basis en ga dan verder met het selecteren van bloemen die daarbij passen. Kies ook een vreemde eend in de bijt voor wat spanning in je boeket. De Clooney bijvoorbeeld, een heel grote ranonkel (foto hieronder), bijna zo groot als je hand. Heel speciaal." „Gooi nepzooi je huis uit. Plastic bloemen, weg ermee! Die bezitten alleen statische lading, geen echte schoonheid. Haal iets in huis wat leven heeft, en dus ook leven geeft. Het is aange toond dat bloemen in een ruimte mensen gelukkiger en vriendelijker maken. En bloe men geuren natuurlijk ook. Zet ze op een prominente plek in de woonkamer. Bloemen veranderen elke dag, dus er is steeds iets nieuws om naar te kijken." „Groen moet je doen. Bomen hebben een posi tieve invloed. Ze zuiveren de lucht, ook in huis. Het is ook bewustwording, omdat je een plant in leven houdt. Even die mobiele telefoon weg en je bezighouden met natuur. Ook in een apparte mentje in de stad kun je die rust creëren. Je zult merken dat je ontstrest door plan ten." -Xaviera Aubri O sarahdikker.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32