8 Het Rijksmuseum of de entree van de Bijenkorf: de bloemkunstenaars van TheWunder- kammer uit Amsterdam weten elke plek om te toveren tot een paradijs. Niks kunstmatig of bizar gebogen stelen, we willen de natuur zo puur mogelijk laten Florian Seyd en Ueli Sieger dromen van bloemen, dag en nacht. Elke dag om 06:00 uur 's ochtends al wordt de eerste foto op hun veelbezochte Instagram-pagina gepost. Logisch, want dan gaat de bloemenveiling in Aalsmeer van start. De twee bloemdecorateurs startten in 2005 met The Wunderkammer, hun styling- bedrijf waar je terecht kunt voor het wekelijkse centerpiece op de balie of vergadertafel, maar ook als je een winkel of zaal met plan ten en bloemen wilt aankleden - of zelfs de hele onderdoorgang van Het Rijksmuseum. Maar The Wunderkammer - Duits voor rariteitenkabinet - kijkt verder dan bloem en groen. Niet alleen inheemse planten en (tropische) bloemen inspireren het duo: opgezette dieren, skelet ten en kleine kunstobjecten zijn evengoed te vinden in hun ont werpen. „We kwamen allebei naar Amsterdam, de bloemenhoofd- stad van Europa", vertelt Duitser Florian. „Ueli wilde graag naar 'de hemel van bloemen', dus hebben we ons hier gevestigd. In Neder land hebben we heel veel geleerd over de bloemenbusiness." Aanvankelijk werkten de heren in dezelfde bloemenwinkel, maar na verloop van tijd ging ieder zijns weegs. „Op een gegeven moment wilde ik mijn eigen bloemenbedrijf openen", zegt Florian. „Ik kwam Ueli weer ergens tegen en vertelde hem over mijn plan. Het leek hem ook wel wat, en zo begonnen we. Dat is inmiddels tien jaar geleden. Ik denk dat het de beste beslissing is die ik ooit heb genomen." Gelukkige ongelukken Op de cv van The Wunder kammer prijkt een lange lijst bijzondere creaties: vrije stukken naar eigen smaak en droom- vervullingen van cliënten. In 2016 kwam de kers op taart. The Wun derkammer werd opgenomen in Formidable Florists van Iris Gilbert Palmer (Terra Lannoo, €50), een boek met 'de 27 meest toonaan gevende bloemisten ter wereld'. Een eer, maar ook een verant woordelijkheid, want dat bete kende grotere, internationale klanten en dus ook een groter team. Allemaal vanuit ons land. „Nederlanders maken ons werk leuker. Hier kunnen we echt experimenteren." In Nederland kun je voor weinig geld goede bloemen krij gen. Op zaterdag is het normaal iedereen over straat te zien gaan met een grote bos. In Zwitser land, waar Ueli vandaan komt, zie je dat niet. Daar zijn bloemen heel wat duurder, dus de ge dachte je huiskamer op te fleuren met een stuk of vijftig tulpen is dan behoorlijk decadent. „Het grappige is dat we de per- maandag 27 maart 2017 GO Flower power Tekst Xaviera Aubri Foto's James Stokes, Jeannine Govaers Shop for A Week 'Africa'. PASPOORT Florian (Duitsland, 1974): Opgeleid als bloemist. Werkervaring in o.m. Boston. Werkte enige tijd voor Flower Council Holland. Geeft les in 'flower design'. Ueli (Zwitserland, 1971): Opgeleid als tuin man en bloemist. Werkte in o.m. Italië, Frankrijk, Duitsland en Denemarken. Florian en Ueli richtten in 2005 The Wunder kammer op. Florian Seyd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31