Meer Eric 5 Soms als ik een nachtkastje opentrek, denk ik: oei, dit heb ik niet gezien Zelf kan ik niet tekenen, maar ik geef de visie aan, ik overzie de collectie en zorg dat deze aan de man wordt ge bracht. Interieurs inrichten is nog maar 30 procent van het bedrijf, de rest van de business komt uit de col lectie. In het najaar openen we show rooms in Londen en Amerika. Eric nen en niet per se hooggeschoold, maar door hard te werken succesvol geworden. Vaak hoort daar dan een gebruiksaanwijzing bij, vooral bij sommige Russische en Arabische klanten. Ik vind dat leuk. Ik hou van mensen die niet-standaard zijn, die iets geks doen of gekke wensen hebben." „Mijn ouders waren kappers, mid denstanders met een zaak in het dorp. Van hen heb ik geleerd dat hard werken discipline is. Ze zijn gepensi oneerd, maar zetten zich nog steeds actiefin voor het dorp en ze hebben helemaal niets met de glitter en gla mour waarin ik verkeer. Zelfben ik ook heel nuchter. Ik hoef niet zelf ook een boot of een eigen vliegtuig. Ik word nog steeds blij van een bal gehakt met een klodder mayonaise." „Ik moet het vooral hebben van de mond-tot-mondreclame van tevre den cliënten. Maar Jimmy Woo was wel een game changer. Ook omdat het Amsterdam weer op de kaart zette als place to be, zoals vroeger de iT en RoXY. Sterren uit binnen- en bui tenland kwamen er. We kregen tal loze aanvragen van ondernemers die ook een Jimmy Woo wilden. Dat hebben we niet gedaan, maar daar door waren we wel meteen weer in thepicture." „Ik kan soms wel onder de indruk zijn van de rijkdom van mensen. In Sotsji in Rusland moesten we ooit een hotel inrichten. Omdat het ver keer er nogal vast kan staan, liet de eigenaar ons ophalen met een poli- tie-escorte. Drie auto's voor ons, drie achter ons, zo werden we naar hem toegebracht. Dat vergeet je niet snel." „Soms. Het is heel privé wat ik te weten kom, maar het moet wel, ik ben met hun huis bezig. Een stom voorbeeld: 'Mijn man snurkt, ik wil graag in de kamer ernaast liggen en een geluiddichte deur.' Als iemand een SM-slaapkamer wil - wat me nog niet gevraagd is overigens - dan komt dat nooit naar buiten. Mensen moeten zich veilig voelen, het is heel belangrijk dat je discreet bent. Soms als ik een nachtkastje opentrek, denk ik: oei, dit heb ik niet gezien." Lachend: „Ik zet ze meestal zelf neer. Als ik ze dan later moet verplaatsen, zit er soms wat in. Maar tegen mijn jongens zeg ik altijd: nooit een nachtkastje openmaken, nooit." Kuster is een brand, een merk, aan het worden. Het is mijn ultieme droom dat het bedrijf tweehonderd jaar na mijn dood nog bestaat, zoals Chanel en Louis Vuitton. Ik zie het als mijn nalatenschap, ik wijd me er voor duizend procent aan." „Ja. Ik lees graag autobiografieën, en wat me opvalt is dat bijna alle grote ondernemers een drive hebben die voortkomt uit onzekerheid. Voor elke presentatie aan een klant ben ik zenuwachtig. Bij voorbaat begin ik me te verontschuldigen: als je het niet mooi vindt moet je het zeggen hoor.Vervolgens zijn ze eigenlijk altijd blown away." Lachend: „Ik ben bang dat de magie weggaat als ik weet waar die vandaan komt. Terwijl de onzekerheid maakt dat ik beter wil worden en me blijf ontwikkelen. Ik weet het niet. Ik heb een leuke jeugd gehad." „Ik heb vooral veel ondernemers als klant: de gemene deler is dat het self made mensen zijn. Met nul begon- maandag 27 maart 2017 GO Voorbeelden van interieurs die Eric Kuster bedacht en uitvoerde. Uiterst rechtsonder: de bar van club Jimmy Woo in Amsterdam. Hun verhaal is jouw verhaal: jij begon ook met niets meer dan talent en drive. Is er een project dat een omslag punt vormde in je carrière? Bevind je je met klanten weieens in situaties waarbij je jezelf even in een arm knijpt? Krijg je weieens buitensporige interieurverzoeken? Mag jij dat, nachtkastjes open trekken? PASPOORT Geboren Bunnik, 1966. Woont in Monaco. Partner „Geen, ik ben een einzelganger, ik vind het heerlijk om alleen te zijn." Bekend van onder meer de interieurs van Jimmy Woo, De Librije, spelerslounge voetbalstadion Camp Nou (Barcelona). Carrière Begon als textiel- ontwerper, werd in 1989 commercieel directeur bij textielfabrikant Chivasso. Opende in 1992 een interieur winkel in Laren en verruilde deze in 1999 voor de huidige showroom in Huizen. Begon zijn eigen succesvolle meubel collectie. Richtte interieurs in voor vele BN'ers. Ook zange res Alicia Keys liet een woning door Kuster inrichten. Het in ternationale magazine Interior Designers plaatste hem vorige maand op nummer 61 in de top 100 van 's werelds beste interieurontwerpers. Je zei ooit dat je je onzeker voelt omdat je nooit een opleiding hebt gevolgd voor het werk dat je nu doet. Nog steeds? Vanwaar dan toch die onzeker heid? In het voorwoord van een kloek fotoboek over je werk omschrijf je je klanten als 'high maintenance'. Wat bedoel je daarmee?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29