4 Interieurontwerper Eric Kuster is een selfmade man, net als veel van zijn klanten. Hij komt vaak bij de mensen thuis en kent hun intieme geheimen. 'Ik houd van mensen die niet- standaard zijn.' Alles ademt warme luxe in de showroom van de Nederlandse interieur ontwerper Eric Kuster. Banken zijn groot en fluffy en overladen met kussens, de vloerkleden zijn hoog, de tinten rus tig en aards. Een kamerbrede open- haard-op-gas vlamt, overal staan kaarsjes en geurkaarsen die een ele gante lucht verspreiden. „Ik laat klanten vaak expres een paar minuten wachten op de bank", zegt Kuster. „Zo kunnen ze even tot rust komen en de atmosfeer in zich opnemen. Vaak hebben ze dan al besloten: zo'n hoekbank wil ik ook, en die open haard." Kuster (50) richt de woningen, vakantiehuizen, boten en privéjets in van zijn clientèle: BN'ers, voetbal lers (Wesley en Yolanthe zijn fan), dj's en geslaagde zakenmensen overal ter wereld. Hij bedacht de in terieurs voor de exclusieve Amster damse club Jimmy Woo en driester renrestaurant De Librije in Zwolle. Kuster geeft een rondleiding door de jaren-50-villa in Huizen waarin de showroom is gevestigd. Een set koffers in een van de slaapkamers detoneert een beetje met de tot in detail uitgedachte interieurs. Het blijken zijn eigen koffers te zijn. „Ja, ik slaap hier weieens. Het kantoor en de ontwerpstudio zitten hier ook en vaak ben ik tot laat aan het werk. Als ik dan de volgende ochtend vroeg op Schiphol moet zijn, kan ik net zo goed hier overnachten." Lachend: „Met mate natuurlijk, het blijft een showroom." „Het is het grootste bed dat ik kon vinden, 2 bij 2,40 meter. Voor klan ten doen we het ook zo. We maken foto's voor de hulp, hoe die het terug moet leggen 's ochtends. Soms wordt het een heel boek: dit moet zo, dat moet zo." „Dat klopt, ja. Althans, het was een fijn bed hoor. Maar op een tv na was het letterlijk het enige wat ik in huis had. Zo heb ik tien jaar gewoond. Geen bank, geen tafel. Ik kon nie mand ontvangen, want die moest gelijk op bed gaan zitten. Ik heb een woning in Monaco, maar eigenlijk ben ik nooit thuis. Mijn leven speelt zich afin hotels, in het vliegtuig, aan het werk. Gisteren was ik in Malta, vandaag ben ik hier, straks vlieg ik terug naar Monaco. Ik ben een workaholic." „Het staat voor de sfeer van een stadshotel. Ik reis enorm veel. Er is niets lekkerder, na een dag lang wer ken, om een fijne hotelkamer bin nen te komen waar de handdoeken zacht zijn en mooi opgevouwen; het ruikt lekker, de verlichting is goed, je kunt naar de spa en het restaurant lopen. Het is sexy en urban. Dat ge voel proberen we mee te geven aan een interieur. Als we een huis afsty- len, liggen de handdoekjes opgevou wen klaar, er zijn geurkaarsen in de badkamer en op tafel staan verse bloemen: alles is geregeld." „Samen met mijn team, ja. Er wer ken twintig man voor het bedrijf. maandag 27 maart 2017 GO Sexy urban thuis Tekst Caspar Pisters Foto's Shody Careman, Studio Eric Kuster Er staan negen kussens op het bed. Best nog een karwei om die eraf te halen. Een jaar of tien geleden vertelde je dat je zelf op een los matrasje sliep. En nu? Je omschrijft je stijl als metropo litan luxury, leg eens uit? Interieurontwerper Eric Kuster in zijn showroom, waar hij vanwege zijn drukke bestaan ook weieens overnacht: 'Eigenlijk ben ik nooit thuis.' Bijna alle meubels en stoffen in je showroom heb je zelf ontworpen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28