Worms produceert een lawine aan noten 20 ZE Zoekmachinebedrijf met caravan op Markt in Middelburg Google is bezig met een 'privacytour' langs twintig plaatsen in Nederland. Zaterdag stond de caravan van de zoekgigant op de Markt in Middelburg. Wil je dat Google je zoekgeschiede- nis bewaart? Of bijhoudt welke vi deo's je op YouTube hebt bekeken? Of advertenties afstemt op je 'inte resses'? Het zijn zomaar wat vragen die zaterdag telkens terugkeren bij de caravan van Google, die in het hart van Middelburg staat gepar keerd. Wie belangstelling heeft, kan samen met een van de mede werkers de privacyinstellingen op de mobiele telefoon doornemen. Een van hen is Henri Willemsen. „Hebt u een Google-account", vraagt Carmen van Elderen, werk zaam bij het bedrijf. Het antwoord luidt bevestigend. Samen surfen ze naar mijnaccount.google.nl, waar je aan de hand van de Privacycheck snel kunt nalopen wat je huidige instellingen zijn. „Heel nuttig, al vergt het nog wat meer tijd om het allemaal goed te kunnen bestuderen", zegt Willem sen na afloop. Toch vertrouwt hij er Carmen van Elderen neemt met lingen door. foto lex de meester niet helemaal op dat zijn gegevens niet worden opgeslagen en gedeeld, ook al zou hij voor de strengste pri vacyinstellingen kiezen. „Je moet vooral zorgen dat je niets te verber gen hebt." Google zet nadrukkelijk in op privacy, zegt woordvoerder Rachid Finge. „We zijn er al langer mee be zig om uit te leggen dat je als ge bruiker controle hebt over je priva cyinstellingen. De paradox is dat veel mensen zich wel zorgen ma ken over hun privacy, maar geen tijd of zin hebben om daar goed naarte kijken." Dat juist Google zelf op privacy wijst, lijkt niet voor de hand te liggen. Toch vindt het be drijf het van groot belang. „Dat heeft ook een principiële kant. De gegevens zijn van onze gebruikers, dus moeten zij daar ook controle over hebben. Bovendien is het een vertrouwenskwestie. Als wij niet goed met de gegevens van mensen omgaan, zullen ze ook het vertrou wen in Google verliezen en uitein delijk onze diensten niet meer ge bruiken." Inmiddels heeft zich een andere belangstellende bij de caravan ge meld. Hij wil niet met zijn naam in de krant. Inderdaad, om privacyre- denen. „Als ik dan volgende keer mijn naam googel, sta ik bovenaan bij de PZC. Dat vind ik niet nodig." Hij stelt kritische vragen aan Car men van Elderen, zegt een dubbel gevoel te hebben. „Ik ben een De gegevens zijn van onze gebruikers, dus moeten zij daar ook controle over hebben Google-fan, maak gebruik van bijna alle diensten. Jullie geven mij die gratis, maar uiteindelijk betaal ik er toch een prijs voor." Hij heeft ook een tip voor haar. „Stel: ik koop een koelkast. Dan zie ik nog drie maanden lang adverten ties voor koelkasten, terwijl ik er al een heb. Tijdens het zoeken zijn die advertenties nuttig, maar na de aankoop wil ik met rust worden ge laten. Als je die wens nou eens mee naar huis neemt." Privacy blijft een dilemma, zegt hij. Het is belangrijk, maar wie er strikt in is, beperkt ook het gebruiksgemak van veel dien sten. „Ach", zegt zijn vrouw, die in middels aan is komen lopen. „Als ik dingen stiekem doe, laat ik mijn mobiel gewoon thuis." ML ls je de titel De Jaargetijden leest, denk je aan de Vier ^P^kseizoenen van Vivaldi en de zon in Italië. Maar als de namen van de componisten Peteris Vasks en Peter Tsjaikovski bij deze titel staan, maakt het zonnige gevoel van Zuid-Europa plaats voor de koude uit Oost Europa. Vasks wil in zijn 20ste-eeuwse muziek de voortdurende veranderingen in de natuur beschrijven: die koude, witte winter, de heftige verande ringen in de lente, de groene, war mere zomer en de kleurenrijkdom van de herfst. Pianist Marcel Worms gaat geen uitdaging uit de weg en beschikt over grote technische vaardighe den. Hij heeft een diepe passie voor de muziek uit Oost-Europa en nam graag het risico om de Jaargetijden van Vasks te combineren met de werkjes van Tsjaikovski, die twaalf miniaturen schreef, voor elke maand eentje, onder de titel De Seizoenen. Geen sfeerbeelden van de natuur, maar eerder van het le ven op het Russische platteland. Worms wisselde telkens een Vasks-seizoen af met drie maanden van Tsjaikovski. Daardoor creëerde hij afwisseling. De muziek van Vasks heeft een soms zwevend ka rakter en zit vol dynamische con trasten. De ritmes zijn wisselend en de krachtige akkoordenreeksen worden onderbroken door flarden volksmuziek, lange melodielijnen en repetitieve passages. De muziek van Tsjaikovski is rijker aan melo die, speelser en vaak vrolijker van karakter. Vasks wil dat zijn muziek de aan dacht van de luisteraar vasthoudt, dat lukte niet altijd. De koude in de winter kwam vanwege het repete rende karakter wel over en de ont luikende natuur in de lente zat ver scholen in de korte toontjes. Wat mij stoorde was dat de dynamisch, zeer sterk gespeelde akkoorden bleven hangen omdat de pedaal in gedrukt bleef. Vooral omdat de to nen daardoor gingen zweven. Het vrolijke lentegevoel kwam beter door in luchtigere muziek van Tsjaikovski met als hoogtepunt juni waarin duidelijk de aria van Tatiana uit Onegin voor inspiratie zorgde. Het meest overtuigende vond ik de vertolking van de Herfst van Vasks, omdat rust en het ethe rische de overhand kregen. Worms verzorgde een apart pro gramma, zijn eigenzinnige inter pretatie was verrassend. Maar alles klonk forte, daardoor kwamen de subtiele momenten niet tot hun recht en enkele toehoorders moes ten na afloop even bekomen van de grote notenlawine. PC PZC ONLINE Kijk uit naar deze aflevering van #ikvertrek #bulned #dannyblind EREDIVISIE maandag 27 maart 2017 Zelf bepalen watje deelt met Google Rolf Bosboom Middelburg Henri Willemsen de privacyinstel- - Rachid Finge, Google Jeanette Vergouwen Vrijdag 24 maart, Zeeuwse Concertzaal in Middelburg VOETBAL IN CIJFERS Onze redacteur Rudy Boogert schrijft niet alleen over het amateurvoetbal in Zeeland, hij vangt de resul taten ook in de meest uit eenlopende cijfers. Dat Ar- nemuiden tot afgelopen weekend al zes duels (en inmiddels zeven) geen te- gengoal heeft gehad, dat SSV'65 in geen 15 jaar in Oostkapelle heeft verloren: deze statistieken en nog veel meer feitjes en feiten uit het Zeeuwse amateur voetbal brengt de PZC'er samen op zijn weblog. Be nieuwd naar de cijfers ach ter het voetbal? pzc.nl/rudestats TWITTER Jan Boskamp @Jantjeboskamp Na het verlies (2-0) van Oranje tegen Bulgarije stroomde Twitter vol met kritiek op bondscoach Danny Blind. De meerder heid van de reacties was duidelijk: Blind moest op stappen. Zijn beslissing om de pas zeventienjarige Matthijs de Ligt in de ba sisopstelling op te nemen, die slecht uitpakte, leverde vooral veel onbegrip en hoon op. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Olietanker stoot dampen uit op de Westerschelde 2. 'Zo zinloos, deze pure vernielzucht' 3. Grote brand door moge lijke aanslag verwoest villa in Etten-Leur 4. Scooterrijder zwaarge wond bij ongeval in Hoek 5. Bram fietst langs alle Zeeuwse plaatsen Kijk op www.pzc.nl of n @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie SCOOR IE BESTE DEAL! verbindt MIS DEZE KANS NIET OP DELTA.NL/FOXSPORTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20