II SoLmanTours €299, Edelstenenbuurt fleurt op met plek voor jeugd MaLGRaT De MaR Qte EN 19 Speeltuintjeop Parelplein is nu al een succes in de Edelstenenbuurt. Zelfs kinderen van verderop komen er spelen. 8 DAGEN HP op het verzoek om de overkapping weg te halen, kwamen andere be woners in verzet. Maar de ge meente zette na een mislukte be middelingspoging toch door en daar zijn de kinderen uit de Edel stenenbuurt heel blij om. Zaterdag ochtend is het al lekker druk met spelende kinderen zoals Sefora (12), Iris (ro), Isis (10) en Storm (4). Alle vier vinden het maar wat leuk om daar te spelen. De grote schommel is bij die iets oudere jeugd het po pulairst terwijl Storm naar de glij baan wijst als hem gevraagd wordt waar hij het liefst speelt. En wat ze allemaal leuk vinden, is dat ze er ongestoord kunnen spelen. Het speeltuintje is nog niet helemaal af. Deze week worden er ook nog hin- kelstenen gelegd. Maar die worden tot nu toe niet gemist. De open plek in het speeltuintje is nu de plaats waar de jongste straatartiesten van de buurt met stoepkrijt tekeningen maken. En wat ze ook heel leuk vin den is dat niet alleen kinderen uit We willen hier feestjes geven. Een pannenkoekenfeest of ijsjes uitdelen de directe omgeving van het Parel plein daar komen spelen. „Ook van de andere kant van de wijk komen ze", zegt Sefora. Annick, Jacoline, Diewertje en de moeder van Sefora, die ook Sefora heet, constateren precies dezelfde ontwikkeling. Annick: „Leuk, leren onze kinderen ook andere kinderen kennen." De vier moeders hebben grote plannen met het speeltuintje. Ze zijn al speelgoed aan het verzame len waar kinderen mee kunnen spelen. Sefora: „Iemand heeft al een waterglijbaan geregeld. Die komt hier straks ook." Ook zijn de moe ders nog op zoek naar een paar stoe len die ze zelf kunnen gebruiken als ze naar de spelende kinderen kij ken. Volgens hen is er bewust voor gekozen om bij het speeltuintje geen bank te plaatsen door de ge meente. „Want dat wordt dan een hangplek." Ze willen regelmatig feestjes geven. „Een pannenkoe kenfeest, ijsjes uitdelen of een wa terballonnenwedstrijd houden." Volgens de vier moeders mijden de hangjongeren nu het speel tuintje. Ze hebben het idee dat ze elders in de buurt een stek hebben gevonden. Ook lijkt het erop, zo zeggen ze voorzichtig, dat het wat rustiger is geworden op het gebied van criminaliteit in de buurt. In ie der geval zien we nu minder politie, aldus de vier. Annick Roman glim lacht en zegt dat haar dochter soms echt niet wil thuiskomen. Dat ze blijft spelen in het nieuwe speeltuintje op het Pa relplein. Andere moeders herken nen dat. „Ja, 's morgens vroeg wil hij al naar het speeltuintje. Dan staat hij voor de deur en wijst naar buiten, naar het speeltuintje. En weer weggaan, dat wil hij niet", zegt Diewertje van Leest over haar zoontje. Sinds enkele weken is er op het Parelplein in het hart van de Mid delburgse Edelstenenbuurt een speeltuintje voor kinderen. Buurt bewoners zijn twee jaar bezig ge weest met plannen om op die plek iets te realiseren voor de jeugd. Daar stond tot voor kort een overkap ping, een geschenk van de aanne mer aan de wijk na de bouw in de jaren '80. Maar die overkapping werd volgens de moeders vooral ge bruikt als hangplek voor de oudere jeugd. Daarnaast werd er volgens hun ook gedeald en daarom hielden ze hun kinderen er vandaan. Toen de gemeente in wilde gaan Iemand heeft al een waterglijbaan geregeld. Die komt hier straks ook Beste prijs, goede reis! Hotel Papi SPANJE Hotel Papi*** 1 0495-588740 www.solmar.nl maandag 27 maart 2017 Speeltuin Parelplein is een succes Emile Calon Middelburg de plannen voor de speeltuin te realiseren, fotolex de meester Het heeft twee jaar geduurd om - Moeders -Sefora, moeder Zin in Zon? Gelegen op 200m van het strand en op loopafstand van het oude centrum 6 of 13 mei 2017 Incl. vlucht EIN-BCN Sf transfer Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij bijplaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen het vervoer. Adm kst 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19