'Kleur brengen in grijze maatschappij' 18 WALC Gemeentebestuur akkoord met plan PvdA wil af van woekerrente kredietbank Leegstaande winkels aan Achter de Houttuinen in Middelburg maken plaats voor appartementen. Het da gelijks bestuur van de gemeente is akkoord met een plan van een ont wikkelaar die daar 28 zorg- en ser viceappartementen wil bouwen. Wethouder Johan Aalberts is uit gesproken blij met het plan. „Want we slaan daarmee twee vliegen in een klap. Het winkelbestand neemt af en er komt in het centrum meer ruimte om te wonen." Aan dat laat ste is grote behoefte, zo blijkt vol gens hem uit alle onderzoeken. „Wonen in of tegen het centrum aan, daar is grote vraag naar." En de afname van het aantal winkels komt volgens hem ook goed uit. Op die plaats zat tot voor kort een Aldi, een Bristol, een fietsenzaak en een bakker. Die zijn daar inmiddels weg. De panden staan leeg en er is geen behoefte onder ondernemers om alsnog daar aan de slag te gaan. De wethouder noemt die plaats zelfs een C-locatie voor winkels. „Ik ben blij dat we daar met dit plan iets anders krijgen." De appartementen kunnen, als alles volgens plan verloopt, over twee jaar worden bewoond. Maar de wethouder wijst er wel op dat Het aangezicht wordt echt totaal anders. Er komt een heel andere gevel het bestemmingsplan veranderd moet worden. Daardoor bestaat al tijd de mogelijkheid dat er bezwaar wordt gemaakt en dat kan de uit voering vertragen. Volgens hem zijn de omwonenden op de hoogte gebracht van de plannen. De appartementen worden op de parkeergarage gebouwd. Volgens de wethouder is het de bedoeling dat de toekomstige bewoners een par keerplaats in de garage kunnen hu ren of kopen. „Want we willen zo veel mogelijk de auto's uit het straatbeeld." De grootste appartementen zijn straks 112 vierkante meter, de klein ste 88 vierkante meter groot. Vol gens de wethouder gaat het om een combinatie van huur- en koopap partementen. „Ook komt er een binnentuin en zal er een contract worden afgesloten met een zorgor ganisatie zodat bewoners, indien nodig, ondersteuning kunnen krij gen. Hij verzekert dat het complex een ingrijpende metamorfose on dergaat, als er daadwerkelijk goed keuring wordt gegeven. „Het aan gezicht wordt echt totaal anders. Er komt een heel andere gevel", aldus de wethouder. De plannen voor de bouw van de 28 appartementen moeten nog worden goedgekeurd door de ge meenteraad. Een muur wordt opgefleurd tijdens Graffiti Jam. foto lex de meester Carlo Jacobs moet niet lang na denken als hem gevraagd wordt waarom hij meedoet aan de Graf fiti Jam in Vlissingen. „Om wat kleur te brengen in de grijze maat schappij." De Antwerpenaar is samen met een vijftiental andere artiesten za terdag bezig om enkele gevels rondom de Van Dishoekstraat in Vlissingen wat mooier te maken. Op initiatief van graffitikunste naar Martijn Prins spuiten ze al lerlei kleuren, figuren en vormen op die muren. Jacobs, artiesten naam Arkis, komt graag naar Vlis singen omdat hij vindt dat het er in de Nederlandse graffitiscene ontspannen aan toegaat. „Veel minder ego's dan bij ons." Opvrolijken Prins zeifis blij met de komst van collega's uit Nederland en België die de Vlissingse muren inkleu ren. En blij dat ze in Vlissingen kunnen spuiten. „Dit is de enige plek in Zeeland waar we dit kun nen doen." Hij zou dan ook graag zien dat er meer plekken komen die opgevrolijkt kunnen worden. Annemieke de Smet vindt het een goed initiatief. Terwijl Prins en zijn collega's spuiten, passeert ze de werken. Ze vindt dat met de graffiti de buurt opknapt. Het wordt een stuk mooier." MIDDELBURG De Middelburgse PvdA-fractie vindt het vreemd dat minima een woekerrente moeten betalen als ze via de gemeentelijke kredietbank geld willen lenen. Het gaat om twaalf procent rente, zo bleek afgelopen week tijdens een rechtszaak tegen Orionis. Raadslid Jeroen Louws vraagt aan het dagelijks bestuur om daar iets aan te doen. Hij wijst daarbij naar de gemeente Den Haag om een veel lagere rente in rekening te brengen als mensen die van een uitkering leven willen lenen. Het proces tegen Orionis is aan gespannen door een gezin dat geen bijzondere bij stand krijgt voor hun dochter terwijl ze sinds dit school jaar een meertalige opleiding aan het CSW-gymnasium volgt. De ouders kunnen de extra kosten niet betalen en vroegen daarom om bij zondere bijstand. Louws vindt het vreemd dat ze die bijzondere bijstand niet krijgen, zo blijkt uit zijn vragen. Want hij merkt op dat het tijd wordt dat Ori onis 'eindelijk eens' de beleidsre gels voor bijzondere bijstand moet toepassen, 'zoals ze bedoeld zijn'. Hij stelt dat bijzondere bijstand be doeld is voor bijzondere en nood zakelijke kosten die iemand niet kan betalen. Maar in de praktijk blijkt dat dat niet zo werkt, aldus de sociaal-democraat. Hij vindt dat door de weigering van Orionis in woners van Middelburg in hun mogelijkheden worden beperkt. IN DE REGIO Miniconcert Pokeren Cursus mantelzorgers MIJN DORP, MIJN STAD ,r':<n>A?v maandag 27 maart 2017 WA Zorgwoningen in lege winkels Een ontwikkelaar wil Achter de Houttuinen in Middelburg 28 zorg- en serviceappartementen laten bouwen. Ze komen in de plaats van de leegstaande win kels. Emile Calon Middelburg -Johan Aalberts, wethouder Emile Calon Vlissingen OOST-SOUBURG De vrouwen van het Vlissingse barber- shopkoor Sea Sound Singers geven vandaag een miniconcert in Oost-Souburg. Het optreden is een try-out naar aanlei ding van het Neder lands Kampioen schap Barbershop zingen, dat begin april wordt gehou den in Veldhoven. Het miniconcert vindt om 20.00 uur plaats in Wijkhuis de Zwaan. De en tree is gratis. MIDDELBURG Café Het Hart van Middelburg is van avond de locatie van een voorronde van het Open Ne derlands Kampi oenschap Poker. Verspreid over heel Nederland worden er 125 voorrondes gespeeld met als doel het halen van de landelijke finale. De winnaar kroont zich tot pokerkam pioen van Middel burg. Daarnaast kwalifi ceert diegene zich voor de landelijke fi nale. De beste tien procent van alle deelnemers maakt kans om zich via de halve finales te kwalificeren. Het toernooi begint om 19.30 uur. Inschrij ven kan via www.onkpoker.nl. MIDDELBURG Manteling start dinsdag 28 maart met de cursus 'De Zorg de Baas' voor mantelzorgers in Middelburg. De cur sus bestaat uit vier bijeenkomsten van twee uur die plaats vinden op dinsdag 28 maart en 4,11 en 25 april aan de St. Sebastiaan- straat 12 in Middel burg. De lessen zijn tel kens van 13.30 tot 15.30 uur. De kos ten zijn vijftien euro, inclusief koffie of thee en cursusma teriaal. VEERSESLAG VEERE Het damesteam van 8 Beaufort uit Bruinisse legde za terdagmiddag juichend aan nadat het de Veerse Slag had ge wonnen. Deze roeiwedstrijd op het Veerse Meer is de traditi onele opening van het wedstrijdseizoen voor sloepen. Door de stevige noordoostenwind werd het voor alle teams een zware wedstrijd. De 21 deelnemende sloepen, vijf dames, zes tien heren, moesten tijdens de Veerse Slag vanaf de haven van Veere naar het eilandje Haringvreter roeien en terug. Bij de heren won het team Evert Deddes uit Rotterdam. FOTO MARCELLE DAVIDSE KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur- Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen MIDDELBURG Galerie Stoom, Sta tionsrestauratie, Kanaalweg 24, 08.00-20.00 uur- Expositie OOST-SOUBURG Gymzaal Tweemas ter, 16.00-17.00 uur - Kleutergym; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur - Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakke- laarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spui- komweg 3,19.45- 23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18