C9 Aandacht voor internetprivacy Stadsdichter hekelt bouwlust Middelburg Zonnepanelen 16 ZE MOESTUIN GROENTE UIT EIGEN TUIN Surfer zwaar gewond bij klap tegen steiger Niets gestolen, wel veel schade bij inbraak Commentaar Google lijkt bezig met een charmeoffensief. Naast een media campagne trekt het bedrijf door het land om belangstellen den te wijzen op de mogelijkheden om de privacy- en be veiligingsinstellingen naar eigen wensen en inzichten aan te pas sen. Zaterdag stonden 'Googiers' op de Markt in Middelburg met een knusse caravan, die je eerder bij een lokale start-up zou verwachten dan bij een multinational met een miljardenomzet. Iedereen kan eenvoudig zelf bepalen welke gegevens men met het bedrijf of de buitenwereld deelt, zo luidde de boodschap. De campagne zou met argwaan kunnen worden bezien. Het bedrijf genereert immers haar megaomzet dankzij de informatie die het ver gaart en combineert en de persoonlijke advertentieprofielen die het vervolgens daarmee opbouwt. Dat is de prijs die gebruikers nu een maal betalen voor de 'gratis' diensten. Ook is de vraag in hoeverre Google een schijnveiligheid creëert. Wie bijvoorbeeld aangeeft dat zijn zoekgeschiedenis niet mag wor den bewaard, heeft geen enkele garantie dat het op enigerlei wijze niet toch gebeurt. Anoniem internet bestaat uiteindelijk niet. Ondanks de scepsis is het positief dat juist een van de grootste web ondernemingen ter wereld een bijdrage levert aan de verdere be wustwording van privacy op internet. Alleen al om een glimp te zien van de hoeveelheid privacygevoelige informatie die op internet voortdurend wordt verzameld en bewaard, werkt confronterend. 'Eerbiediging van de persoonlijke levenssfeer' is een grondrecht, maar op internet lijken daarvoor nog altijd andere normen te gelden dan in het dagelijks leven. Dat baart zorgen en vraagt in toenemende mate aandacht. Privacy is een te belangrijke verworvenheid om deze gedachteloos op te offeren aan gebruiksgemak en commercie. Privacy is te belangrijk om gedachteloos op te offeren aan gebruiksgemak en commercie Volgens hem ontleent Middelburg haar charme aan de 'mooie mix van cultureel en natuurlijk erfgoed'. Dat laatste wordt volgens hem behoor lijk verkwanseld. In de eerste strofen beschrijft hij hoe vogels als de braamsluiper, kleine karekiet en grasmussen ge nieten van het leven aan de sloot kant of argeloos hun trektocht naar het noorden inzetten: Paradijs gemold Gedreven door het verlangen dat hun kleine lijfjes voert. Door woestijnen wouden wateren en woeste bergketens, dan uitgeput en afgemat met slechts de wil het leven, opnieuw te doen geboren en de lente juichen doen. Om aan de eens groene stadsrand dan te aarzelen en te weifelen, want wat hun huis en haard ooit was - de struiken en struweel - is gesloopt vernield geruïneerd gemold kapotgeslagen, opgeruimd betegeld afgevoerd be bouwd en afgegraven, kortom, keurig netjes door de stad voorgoed totaal verziekt. ALMANAK 'Ik word vrolijk van de zomertijd' luidde de stelling van deze krant afgelopen weekeinde. Je zou denken dat een heleboel mensen daar 'eens' op gingen stemmen, maar dat viel een beetje tegen; het oordeel was fifty-fifty. Niet voor die Middelburger echter, maar dat komt omdat hij blijkbaar het begrip zomertijd nog niet helemaal begrijpt. „Ik word daar heel vrolijk van", zo zei hij, „ik heb sinds een paar jaar mijn hele dak vol zonnepanelen liggen, dus ik wek meer elektri citeit op nu het 's avonds een uur langer licht blijft." We lieten hem maar in die waan... Drie gewonden bij kop-staartbotsing Jongen (16) trapt autospiegels kapot Dronken en zonder rijbewijs op pad HOEK Scooterrijder zwaargewond VEERE Een surfer is zaterdagmid dag zwaargewond geraakt bij een botsing tegen een steiger op het Veerse Meer. Een traumahelikopter is opgeroepen om te assisteren bij het ongeval. Het ongeluk gebeurde rond 15.15 uur op het Veerse Meer aan de N57 richting Vrouwenpolder. Waar schijnlijk is de surfer door de harde wind tegen de steiger aangeblazen. De surfer is in eerste instantie door ambulancepersoneel verpleegd. Maar de verwondingen bleken zo danig dat snel transport naar een ziekenhuis noodzakelijk was. Daarom is de gewonde surfer met een traumahelikopter ver voerd. VLISSINGEN Aan de Dreesstraat in Vlissingen is tussen vrijdag avond 21.00 uur en zaterdagochtend 4.00 uur ingebroken in een Chi nees-Indisch restaurant. Er is niets gestolen, maar er ontstond bij de inbraak wel een hoop schade. Agenten hebben naar aanleiding van de inbraak een buurtonderzoek gedaan. Ook heeft een medewerker van het team Forensische Opspo ring een sporenonderzoek gedaan. De politie stelt een verder onder zoek in naar deze inbraak. Ook roept de politie getuigen op om contact op te nemen per telefoon (0900-8844, of anoniem via 0800- 7000), of via het politie WhatsApp nummer (06-12207006). maandag 27 maart 2017 De Middelburgse stadsdichter Karei Leeftink uit in zijn nieuw ste gedicht 'Paradijs gemold' flinke kritiek op het bouwbeleid van de gemeente. „Ik stel de schier ongebreidelde lust van Middelburg aan de kaak om alle groene hoeken en gaten in de stad vol te bouwen", aldus de stadsdichter. Emile Calon Middelburg Karei Leeftink Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Bij een kop-staartbotsing op de Sloeweg in Vlissin- gen zijn zaterdagmiddag drie mensen gewond ge raakt. Bij de kop-staartaanrij- ding waren vier voertui gen betrokken; de laag staande zon zou de oor zaak van de botsing zijn geweest. Drie gewonden werden naar het zieken huis gebracht, drie van de betrokken voertuigen moesten worden wegge sleept. KAPELLE Een 16-jarige jongen uit Kapelle is zaterdagavond aangehouden nadat hij tegen autospiegels had getrapt in de Moolhoek- straat in zijn woonplaats. Na de melding van de vernieling stuitten agen ten in de Kuiterswegeling op een groepje jonge fietsers, van wie de 16-ja- rige de dader bleek te zijn. Hij bleek onder in vloed van alcohol en is aangehouden en ver hoord. ZIERIKZEE Een 56-jarige man uit Bruinisse is vrijdagavond aangehouden omdat hij slingerend over de Nieuwe Kooiweg in Zie- rikzee reed met zijn motor. De man bleek geen geldig rijbewijs te hebben en dronken te zijn. De man had ruim twee keer zo veel ge dronken als toegestaan. Bovendien bleek dat hij geen motorrijbewijs had en dat zijn autorijbewijs al zes jaar ongeldig was. Bij een verkeersongeval is zaterdagavond in Hoek een scooterrijder ernstig gewond geraakt. De bestuurder reed rond 20.35 uur op de Hoekseweg tussen Ter- neuzen en Hoek en raakte door onbekende oorzaak van de dijk. Het slachtoffer werd per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Renske de Busschere. foto -s ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16