13 ANGELA KIJKT BOEREN Nou nou, die Olke. Is dit de boer die zei dat hij zijn huwelijk had laten versloffen door gebrek aan aandacht? Koosnaam pjes, gearmd door de winkelstraat, beetje kroelen op het picknickkleed, opdrukken in de hot tub. Dat gebod van Yvon om te flirten heeft duidelijk gewerkt. Jammer voor Alberdien dat ze geen on deugende dingen durft te doen, want volgens mij is Olke momenteel niks te dol. Als ze nou te gen hém in plaats van tegen de camera had ge zegd dat ze graag saampjes zonder kleren in het bubbelbad had gezeten. Concurrente Sandra heeft totaal geen last van terughoudendheid. Die moet en zal win nen en zoent de boer zodra ze daar de kans voor krijgt. Om moeiteloos te schakelen naar de act van damsel-in-distress die gered moet worden van de opdringerige Texaanse koeien. Zo'n aflevering als gisteravond maakt Boer zoekt Vrouw toch het leukste programma dat er is? Die ontluikende kriebels, de opspelende jaloezie on der de vrouwen, dat geklooi met kampvuur, marshmallows en een mok rosé, boeren die het ene moment zweven van alle aandacht en het andere moment zo onzeker zijn als een puiste rige puber, de optrekkende kou in de trekker bij Riks. Ik moet nog zien of het wat wordt daar. Kom op man, leuker dan Marit komen ze niet langs in dat kille Canada, ga ervoor. Was Eline er eigenlijk ook nog, of is die er stilletjes vandoor gegaan? Mare breekt beetje bij beetje open. Hij weet in elk geval van zichzelf dat hij bot is, en lastig rela tiemateriaal, dat is al wat. En dat glunderende bekkie na die tochtjes op de jetski waarbij hij het vrouwvlees eindelijk eens lekker beetpakte; een kind in een snoepwinkel is er niets bij. Klein ad vies tussendoor: dump de Crocks, die kunnen echt niet. Nooit gekund trouwens. Misschien is dat wel het probleem waardoor het maar niet wilde vlotten met de meisjes. Om David moet ik steeds grinniken. Die valt om de haverklap terug in zijn rol als opzichter. „Als jij even drie stoeltjes haalt.Hij verdeelt de aandacht voor de dames overigens netjes en is écht belangstellend. Daardoor vind ik het lastig te peilen waar hij voor gaat, zijn hart (Susanne) of toch zijn hoofd (Mara)? Bij Herman heb ik nu al pijn in mijn buik voor volgende week. Gaat Anne of Fleur het overleven als ze wordt afgewezen? Ze hebben daar alle drie zo hun trauma's van blauwtjes uit het verleden. En dan door die Franse god bruut worden weg gestuurd uit het paradijs vol boerenkool, bro- cante en bladmuziek, dat kan dat tere meisjes- hart nooit aan. Ik dacht tot nu toe de hele tijd dat Herman voor Fleur zou gaan, maar na gister avond denk ik ineens Anne. En als ik mijn ogen dichtdoe, zie ik ze zomaar nog heel lang rustig en tevreden leven daar in Frankrijk bij (schoon)moeder op het erf. Xander trouwt Roxeanne Banderas herstelt van hartaanval Voor het net verschenen album Groef maakte De Dijk van oude nummers nieuwe, uitgeklede versies. Zanger Huub van der Lubbe: „Je moet blijkbaar 63 worden om te zien dat minder soms juist meer is." Huub van der Lubbe: „Nee, hoor. We hebben die liedjes destijds met ons volle verstand opgeno men. Dat is alleen wel een ander verstand dan het verstand nu we allemaal rond de 60 zijn. Ervaring levert natuurlijk voortschrijdend inzicht op. Maar dit project begon bij ons voornemen om een thea tertournee te doen. We wisten dat fans van het eerste uur soms niet meer zo'n zin hebben om tussen het joelende en bierdrin kende publiek te staan. We wil den hen iets laten horen wat we speciaal voor het theater hebben gemaakt. Dat pakte zo goed uit dat we die nieuwe arrangemen ten ook wilden opnemen." „De huidige uitvoeringen passen bij de mensen die we nu zijn. De krampachtigheid is ervan af. Als ik liedjes uit onze begintijd te rugluister, hoor ik iemand die overdreven zijn best deed. We wilden zó veel toen. Te veel no ten, te hard zingen. Maar nu zien we in dat de stiltes tussen de no ten ook muziek zijn. Je moet blijkbaar 63 worden om te ont dekken dat minder soms juist meer is." Een van de songs, Lief je Lief je, is geschreven in maart 1982. Niettemin had je de regels 'Het regent buiten en de kranten huilen/Driekwart van de wereld kreunt van pijn' vermoedelijk ook vandaag kunnen schrijven. „In die tijd dachten we allemaal dat er werkelijk een betere wereld in het verschiet lag. Nog een paar jaar en we zouden de problemen met het milieu en de ongelijkheid met de derde wereld, en de daar mee gepaard gaande oorlogen, opheffen. Tja, je kunt niets anders constateren dan dat we niets zijn opgeschoten. Of er misschien zelfs verder van weg zijn geraakt. We zadelen onze kinderen en hun kinderen straks op met een uitgeputte aarde. Dat toekomst beeld stemt niet echt vrolijk." „Nee. Helemaal niet. Dat klinkt misschien niet vriendelijk voor zo'n geweldige muzikant als JB, maar toen bleek hoeveel tijd The Common Linnets zouden kosten, hebben we gezegd: 'Kies daar nou volledig voor. Internationale con certen kunnen we jou niet bie den'. We konden De Dijk ook niet om zijn agenda heen plannen. Bovendien hebben we in Jelle Broek (de zoon van drummer An- tonie, red.) een voortreffelijke vervanger gevonden. Die over gang is naadloos verlopen." „Die twijfel hoort bij mij, dat we ten de jongens. Maar dat twijfelen houdt me ook aan de praat. Als je zo lang bestaat als wij, denk je niet meer: bestaan we volgend jaar nog wel? Wij blijven gewoon samen. Maar ik vind het ook lo gisch om vragen te blijven stellen. Waaraan ontlenen we ons be staansrecht precies? Hoe houden we het leuk? Nou, door de dingen steeds net iets anders aan te pak ken dan we gewend waren." maandag 27 maart 2017 Hot tub Angela de Jong is al jaren fan van Boer zoekt Vrouw en schrijft elke maandag een column over de aflevering van zondagavond. Reageren? angela@persgroep.nl Olke gooit zijn charmes in de strijd. SHOW Xander de Bui- sonjé gaat Roxeanne Hazes trouwen. Roxeanne (24) werd begin maart gevraagd door haar vriend Erik Zwennes. 'Ik voel me een be voorrecht mens', twitterde Xander. SHOW Antonio Bande ras (56) blijkt eind januari te zijn getroffen door een hart aanval. Er is geen blijvende schade, ver telde de acteur die nu is gedot terd. Banderas kampte al lan ger met hartrit mestoornissen. Stefan Raatgever asje on tevreden over de huidige uitvoerin gen van bekende songs als Hou me vast, Nie mand in de stade n ik kan het niet ai/eed? Zijn er versies die het origineel overtreffen, vind je? Jullie vaste gitarist JB Meyers is overgestapt naar The Com mon Linnets van Ilse DeLange. Missen jullie hem? In het verleden twijfelde je wei eens aan het voortbestaan van De Dijk. Nog steeds? De theatertournee van De Dijk begint op 8 april in het Nieuwe Luxor theater in Rotterdam. 'Nu zie ik pas dat minder meer is' Huub van der Lubbe en zijn band maakten de nieuwe versies voor het theater, om ze weer toegankelijk te maken voor fans van het eerste uur. FOTO PI M RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13