Erdogan wil breuk met EU forceren Top SP: genoeg we hebben niet kiezers bereikt EUWS 11 LONDENHERDENKEN 13 daagse Rondreis Kenia Als de meerderheid van de Turkse kiezers op eerste paasdag instemt met meer macht voor Erdogan, dan is dat een extra hindernis op weg naar EU-lidmaatschap, zo wordt in Bussel gezegd. Sancties worden dan verwacht. Erdogan wil nieuwe strafmaatregelen voor zijn en de eer aan zichzelf houden door de Turkse kiezers te vragen een eind te maken aan wat in An kara 'het vernederende en hypo criete gedrag van Europa' wordt genoemd. Laatste druppel Het spreekverbod voor zijn minis ters in Nederland, Duitsland en Oostenrijk, en de aanhoudende terechtwijzingen uit Europa wa ren voor hem de laatste druppel. „Wij zijn niemands marionet", zo haalde hij uit. En zijn minister voor Europese zaken verweet EU- commissaris Johannes Hahn (Uit breiding) Turkije te behandelen als een 'koloniale gouverneur'. Na een breuk hoeft Turkije niet meer te voldoen aan de politieke criteria van de EU, zoals persvrij heid, vrijheid van meningsuiting en het respecteren van de men senrechten. Dan heeft Erdogan te vens de handen vrij om ook de doodstraf weer in te voeren. Eind vorige week zei hij na het referendum van 16 april alle poli tieke en administratieve banden met de EU te zullen evalueren. Economische banden lopen geen gevaar aangezien Europa Turkije's belangrijkste handelspartner is. Ankara heeft sinds 1996 met de EU een vrijhandelsverdrag voor alle goederen met uitzondering van landbouwproducten en dien sten. Erdogan en zijn ministers drei gen ook de vluchtelingendeal te annuleren 'omdat Europa zijn af spraken niet nakomt'. Vooral niet wat betreft visumvrij reizen voor Turken in de Schengenlanden. Be langrijkste struikelblok is de wei gering van Turkije omzijnterro- rismewetgeving te versoepelen. Na het referendum van 16 april, bedoeld om Erdogan de alleen heerser van Turkije te maken, wil hij een nieuwe volksraadpleging voorstellen over een echtschei ding met de EU. „Zie het als een soort Brexit. We zullen ons neer leggen bij wat ons volk beslist", zei Erdogan tijdens een Brits- Turks forum in de badplaats Anta lya. Bij de laatste peiling in oktober vorig jaar zei 58 procent van de aanhangers van Erdogan voor stander te zijn van het beëindigen van het in coma verkerende toe tredingsproces. De EU en Turkije begonnen eind 2005 gesprekken over een EU-lidmaatschap. Sinds de verij delde militaire staatsgreep van 15 juli 2016 maakt Brussel zich grote zorgen over de democratie, de rechtstaat, en de mensenrechten in Turkije. Als protest tegen het steeds verder afglijden in autori taire richting, stelde het Europees Parlement eind november voor de toetredingsonderhandelingen met Turkije te bevriezen. i Erdogan wil een tweede referendum over een echtscheiding met de Europese Unie Volgens leider Emile Roemer deed zijn partij het bij de stembusgang op 15 maart niet goed onder jonge ren en hogeropgeleiden. „Daar moeten we iets aan doen. We oog sten wat we gezaaid hebben en dat is 14 zetels. Dus moeten we meer zaaien." Overigens wint de SP on der leiding van Roemer voor de derde keer op rij geen zetels bij lan delijke verkiezingen. De partijraad, het hoogste orgaan binnen de SP, kwam bijeen om de uitslag en de campagne te bespre ken. Het oordeel over de koers is niet mals: de SP is nu al een volks partij, maar moet een brede volks partij worden; anders komt er nooit groei in het aantal Kamerzetels. Niet alleen blanke, oudere fabrieks arbeiders, maar ook allochtonen en studenten moeten gaan behoren tot de achterban. En er zijn meer onderwerpen dan 'zorg' om mee de boer op te gaan. Wonen en klimaat moeten ook aandacht krijgen. Opmerkelijk ge noeg was er geen enkele kritiek op partijleider Roemer, die enkele maanden terug wel degelijk onder vuur lag van enkele collega's in de Tweede Kamer. Ook valt er op soci ale media veel onvrede te bespeu ren onder socialisten, vooral over de verkiezingsuitslag. Vrijdagavond zei voormalig par tijvoorzitter Marijnissen nog bij Nieuwsuur dat de SP 'zichtbaarder' moet worden. Veel actieve socialis ten vinden ook dat een onafhanke lijke commissie het verkiezingsre sultaat onder de loep moet nemen. Daar weigert de top aan mee te werken. Roemer stelde na afloop dat de partijraad prima in staat is om on afhankelijk te oordelen. Hij wei gerde een oordeel te geven over zijn eigen prestaties als partijleider. „Dat moeten anderen maar doen." Volgens hem zijn veel kiezers afge haakt na artikelen in de media over intern gedoe. „Daar zitten ze niet op te wachten. En terecht, dan moeten wij daarmee aan de slag." vanaf ier persoon Kenia hét Safariland in Afrika! Mondial Tours Boek nu deze reis op reiskatern.nl/dg Q reiskatern.nl maandag 27 maart 2017 PC Een Londenaar herdenkt de aanslag van vorige week, waarbij vijf doden vielen. Eén van hen was de 75-jarige Lesie Rhodes. Een glazenwasser die vroeger de ramen van het huis van Winston Churchill lapte. Inmiddels wordt er steeds meer bekend over dader Khalid Masood. Zo werkte hij twee jaar als docent Engels in Saoedi-Arabië. Ook het onderzoek naar handlangers is in volle gang: twee mannen, van 27 en 58 jaar, zitten vast en worden ondervraagd, foto photo news De Turkse president, Recep Tayyip Erdogan, is alle kritiek uit Europa spuugzat en wil een breuk forceren met de Euro pese Unie. Mare Guillet Istanboel Emile Roemer aan het woord tijdens de SP-partijraad in Amers foort. Leden vinden dat de partij moet verbreden, foto remko de waal De top van de Socialistische Partij heeft dit weekend op de partijraad toegegeven dat er bij de landelijke verkiezingen niet genoeg kiezers zijn bereikt. De partij moet volgens de afdelin gen in het land 'verbreden', om in de toekomst wel grote suc cessen te kunnen boeken. Edwin van der Aa Amersfoort Elke nieuwe dag die verwondering: droom ik nog? Nee, deze natuurpracht is echt! U bent namelijk ik Kenia, met zijn Big Five, betoverende bossen, wildebeesten, met sneeuw bedekte bergen, zoet- watermeren, ruige valleien, savannes.... Ervaar tijdens deze 13 daagse rond reis de veelzijdigheid van het mooie Kenia en de cultuur van de Masai Mara. Gaat u mee op deze rondreis met de juiste balans tussen Natuur, wildlife, cultuur en actief bezig zijn? Het prettig klimaat, witte palmstran den, het afwisselende landschap en de zeer vriendelijke, hulpvaardige en gastvrije bevolking zorgen voor een onvergetelijke vakantie in het prachtige Kenia! Inbegrepen: Vlucht Amsterdam - Nairobi v.v. Vlucht Nairobi - Mombassa v.v. 3 nachten Naivasha Sopa Lodge 3 nachten Olumara tentenkamp (of gelijkwaardig) Safari op basis van volpension Alle excursies (m.u.v. Lake Nakuru National Park) Safarireis: vervoer per 6 personen met chauffeur/ranger 4 nachten Luxe Resort Ocean Village Club (of gelijkwaardig) Strandverblijf o.b.v. halfpension Nederlandstalige reisbegeleiding gedurende de hele reis Niet inbegrepen: Lake Nakuru National Park €125,- p.p. dag 3. Optionele excursie) Attentie: Voor deze reis is een visum nodig. De kosten hiervoor zijn ca.€70,- per persoon Toeslag 1-persoonskamer €395,- Minimum aantal deelnemers: 12 Maximum aantal deelnemers: 24 Wijzigingen in het programma voor behouden. Bij boeking ontvangt u de complete reisvoorwaarden. Voor meer informatie belt u geheel vrijblijvend 053- 484252B (maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 15.00 uur). Voor deze reis heeft u een geldig pas poort nodig dat nog minimaal 6 maanden na terugkeer in Nederland geldig is. "Prijs op basis van een 2-persoons kamer. Meer informatie en boeken: Ga voor Kenia hét Safariland in Afrika! naar onze websitereiskatern.nl/pzc/MT1702 of bel met Mondial Tours 053 484 25 26 Reisperiode 15 juni t/m 27 juni 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11