of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 10 Patrick Kluivert wordt slachtoffer van chantage door enorme gokschulden Het mooiste van Midden-Nederland 5-daagse Friesland cruise Tijdelijk 10% korting!!! Oud-topvoetballer Patrick Kluivert (40) wordt al jaren gechanteerd door een goksyndicaat. De vrolijke flierefluiter werkt zich regelmatig in de nesten. Wat zit Patrick Kluivert daar trots op de tribune van het Parkstad Limburg Stadion van Roda JC. Die gulle glimlach op standje 'non stop'. Het is begin februari van dit jaar en Patrick ziet voor het eerst met eigen ogen zijn pas 17-jarige zoon Justin enkele weken na zijn debuut spelen in Ajax 1. Dit is de Kluivert zoals de voetbalwereld hem kent. Vriendelijk, vaak la chend. Louis van Gaal wilde hem per se in zijn staf van Oranje voor het zo succesvolle WK van 2014. Kluivert als lief luisterend oor voor de spelers. Ontwapenend dus, maar ook een tikkeltje naïef en beïnvloedbaar. Achter die lach op het vrolijke gezicht schuilt bij Patrick Stephan Kluivert uit Amsterdam-Noord al tijd wanhoop. De oud-topspeler \van onder meer Ajax, FC Barce lona en Oranje blijkt al jaren te worden ge chanteerd door een goksyndicaat. Hij bouwde in 2011 en 2012 een schuld op van ruim een miljoen euro bij criminelen, door wekelijks geld in te zetten op voet balwedstrijden. Vijf leden van het goksyndicaat moeten zich ver moedelijk later dit jaar verant woorden voor de rechter. Kluivert zeifis geen verdachte in de zaak. Het recente nieuws, onthuld door de Volkskrant, past naadloos in de levensloop van de oud-spits die vóór Robin van Persie jaren lang topscorer aller tijden van het Nederlands elftal was. Een magni fieke technische voetballer die als 18-jarig broekie in het dreamteam van Van Gaals Ajax de finale van de Champions League in 1995 te gen AC Milan beslist met een pun- tertje voor de eeuwigheid. Maar succes wordt altijd over schaduwd door leed en contro verse. Vier maanden nadat hij hui lend van geluk de belangrijkste voetbalprijs van Europa viert, ver oorzaakt hij een dodelijk ongeluk. In zijn auto botst Kluivert tegen de wagen van de Vlaardingse schouwburgdirecteur Marten Put man, die aan de gevolgen van het ongeval overlijdt. Kluivert krijgt een taakstraf wegens dood door schuld. Later wordt hij beschul digd van een vermeende groeps verkrachting, maar de voetballer wordt daar nooit voor veroordeeld. Het dodelijke ongeluk is een onge kende kras op Kluiverts ziel, die hij altijd met zich meedraagt. Ook als hij succesvol is bij FC Barcelona. Via Newcastle United, Valencia, PSV en Lille eindigt zijn carrière zonder al te veel glans. In Oranje scoort Kluivert er dus op los, maar hij wordt óók vaak her innerd aan dat ene moment van kortsluiting in zijn hoofd op het WK 1998 tegen België: Kluivert geeft Lorenzo Staelens een elle boogstoot als reactie op een provo catie van de Belg, die aan het dode lijke ongeval zou hebben gerefe reerd. Kluivert krijgt de rode kaart. Hoofdstuk Na zijn actieve loopbaan wordt Kluivert trainer van Jong FC Twente, assistent van Oranje on der Van Gaal en bondscoach van Curasao, het land van zijn moeder. Begin dit voetbalseizoen tekent hij tot ieders verrassing een contract als directeur spelerszaken bij de Europese topclub Paris Saint-Ger main. Hij is terug in de wereldtop van het voetbal, waar hij als speler ook al was. Maar zijn bewogen leven heeft er weer een nieuw hoofdstuk bij. Nu ook voor de buitenwereld. EXCLUSIEF BIJ STIP! van 5S9 nu v.a. (y f van 299 nu v.a. (ma. t/m vr. 0900-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) v reizen nl maandag 27 maart 2017 Van succes tot wanhoop Daniël Dwarswaard Rotterdam 2012: Kluivert, dan trainer van Jong FC Twente, begeeft zich op het gladde ijs van de voetbal weddenschappen. FOTO ERIC BRINKHORST te 530 9-daagse riviercruise per Stip-schip het MS Allegro 3*+ Verblijf aan boord o.b.v. volpension Uitstekende prijs kwaliteitverhouding Lely: Wijk bij Du loonhoven Dordrecht Tijdens deze 9-daagse riviercruise op 13 mei per Stip-schip meert u aan bij alle mooie steden van Midden-Nederland. U vertrekt vanuit Lelystad en bezoekt o.a. Schoonhoven dat bekend is om zijn zilverindustrie, de kasteelruïne uit de 13e eeuw in Wijk bij Duurstede, het Kröller-Müller Museum in Arnhem en de vele monumenten in Deventer. Door de uitgebreide faciliteiten, vriendelijke sfeer aan boord en uitstekende prijs-kwaliteitverhouding geniet u van een comfortabele cruisevakantie. Alléén vertrek 13 mei Hut benedendek v.a. 530 Hut bovendek VOL X'V 1/, Cv s 269 5-daagse riviercruise per Stip-schip het MS Allegro 3*+ Verblijf aan boord o.b.v. volpension Dagelijks live muziek aanwezig Leeuwarden Lemmer Bezoek de mooiste steden in Friesland tijdens deze 5-daagse riviercruise per 3-sterrenplus schip het MS Allegro. Dit schip wordt op Zoover beoordeeld met maar liefst een 8.5! Na uw vertrek vanuit de haven van Lelystad zet het schip koers naar de toegangspoort tot Friesland: Lemmer In Sneek bezichtigt u de Waterpoort. Na de Friese hoofdstad Leeuwarden vaart u via de grachtengordels van Harlingen richting Stavoren. U meert aan het einde van uw cruisevakantie weer aan in Lelystad. Alléén vertrek 25 juli Hut benedendek v.a. 269 Hut bovendek v.a. 305 zie stipreizen.nl/crrmnb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. De 10% korting is reeds in bovenstaande prijzen verwerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10