9 110 klachten over stemmen Wel willen stemmen, maar met de rolstoel het stemhokje niet in kunnen. Het is een van de ito klachten die na de verkie zingen binnenkwamen bij het Meldpunt Onbeperkt Stemmen, van het College voor de Rechten van de Mens. Het meest ge noemde obstakel voor mensen met een beper king bleek het stembiljet, maar ook in het stemhokje gingen er dingen mis. Sinds vorige zomer is een VN-verdrag over gehandi capten van kracht, waarin zelfstandig stemmen voor iedereen centraal staat. Dit keer vonden mensen met een verstandelijke, licha melijke of visuele beper king het stembiljet te groot, te moeilijk opvouw baar of onleesbaar. Men sen in een rolstoel hadden problemen met de toegang tot stemlokaal en -hokje. Zo waren bijvoorbeeld de toegangsdeuren te zwaar, was het stemhokje te klein, of was de ketting aan het potlood te kort. Er is nu eenmaal behoefte aan die troep. Geen rape, want geen schreeuw In Italië is ophef ont staan door een uit spraak van een rechter die stelt dat er van een verkrachting geen sprake kan zijn als de vrouw niet hard ge noeg schreeuwt. De zaak speelde een maand geleden in een rechtbank in Turijn waar een 46-jarige Rode Kruis-medewer- ker om die reden werd vrijgesproken van ver krachting van een voormalige collega. Moord op vier buren Knol vlogt in Tussauds Tweede verdachte „Nu niet. Zij willen niet eens het gesprek aan. Maar ik moet het nog zien: de WD met GroenLinks. Qua beleid op immigratie, belastingen, zorg en justitie gaan WD-kiezers gepiepeld worden als dat kabinet er komt. En waarom zou je met linkse partijen gaan: die hebben gezamenlijk zetels verlo ren. Heel de PvdA past in een bestelbusje. En an ders krijg je de Christenunie erbij, maar die zijn op het gebied van immigratie net zo'n gevaar voor Nederland als D66. Met de groeiende islamterreur is dat beleid van open grenzen levensgevaarlijk voor ons land. De PW is meer nodig in een kabi net dan ooit tevoren." „Ook dan was het moeilijk geweest, kijk maar naar de campagne. Zelfs als Rutte of Buma naar het weer werd gevraagd, antwoordden ze dat ze mij buitensloten." „We zijn de tweede partij geworden. We hébben gewonnen. Ik geef toe: ik was liever premier ge worden. Ik denk dat de l\irkije-rel Rutte heeft ge holpen en ik denk dat partijen ons succesvol heb ben gekopieerd. En misschien hebben mensen af gehaakt omdat iedereen zei dat een stem op ons een verloren stem zou zijn. Ondanks dat zijn we zó groot geworden. Ongekend." „Absoluut. We gaan guerrilla-achtig oppositie voe ren. Ze weten niet wat hun te wachten staat. Zoals ze nog nooit gezien hebben. Gewoon via parlemen taire middelen hé, anders krijg je die verhalen weer, haha. Ik bedoel te zeggen: we gaan ze iedere dag controleren en weerwoord bieden. Desnoods halen we het kabinet iedere dag naar de Kamer." „Ik heb ontzettend veel gedaan. Eén debat minder dan Rutte. Kijk naar ons resultaat. Ik had nooit durven dromen dat we ooit de tweede partij van Nederland zouden worden." zaterdag 25 maart 2017 GO DEN HAAG De Rotterdamse burgemeester Ahmed Abou- taleb op de radio over blowen en de boetes die daarop staan TURIJN MODDERBAD J V Een deelnemer gaat bijna kopje onder in een mod derbad tijdens de Modderdag Race, die gisteren voor het eerst in Park Hayarkon in Tel Aviv werd gehouden. De echte diehards legden een parcours af van 13 kilo meter en 22 hindernissen. De Modderrace is onder deel van een wereldwijd evenement, fotoodedbalilty BARCELOS Een man heeft in het noorden van Portugal gisteren vier buren dood gestoken. De 63- jarige dader heeft zich overgegeven en heeft bekend. Hij was woedend over een proces waarin hij eerder wegens geweld pleging werd ver oordeeld. De doden zijn een 37- jarige zwangere vrouw, een vrouw van 66 en een hoogbejaard stel. WASSEN BEELD Als eerste vlogger krijgt Enzo Knol een wassen beeld in Madame Tus sauds in Amster dam. Knol voelt zich 'ontzettend vereerd' met het beeld. Hij had af gelopen week al een poseersessie. ZAAK-PAAY In het onderzoek naar het ver spreiden van een seksvideo van Patricia Paay heeft de politie een tweede ver dachte op het oog. Een 44-ja- rige man uit Lely stad is verhoord, meldde de politie gisteren. Een week geleden werd in verband met de zaak al een 39-jarige man uit Bever wijk opgepakt. -4 PVV-voorman Geert Wilders: „Ze willen niet eens het gesprek aan." fotoshodycareman Ziet u het er nog van komen: een verzoening? U had in een ander parket gezeten als u de verkiezingen had gewonnen, zoals het zich lang liet aanzien. Waarom heeft u niet gewonnen, denkt u? Bent u nog wel te motiveren voor een rol in de oppositie? Had u toch niet meer campagne moeten voeren?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9