et verlangen om de wereld van bovenaf vast te leggen is haast zo oud als de fotografie zelf. De beroemde Franse fotograaf Nadar, pseudoniem van Gaspard-Félix Tourna- chon, klom al in 1858 in een ballon om luchtfoto's te maken. Nu zetten drones de foto grafie volledig op zijn kop. De luchtvaartuigen maken het mogelijk om dichter bij het onderwerp te komen, te traceren en zelfs te volgen. 'Drones bieden het ultieme vogelvluchtperspectief, schrijft de Fransman Eric Dupin in Dronescapes, het boek dat op 4 april verschijnt. 'Ze zorgen voor een nieuwe 'laag' in de luchtfotografie die zich ergens tussen de gezichtspunten van satellie ten, vliegtuigen en de straat bevindt.' Dronescapes toont een verza meling van de mooiste opna men die beroepsfotografen en amateurs delen via Drone- stagram. Dupin zette dat online-platform op in 2013 omdat hij ontdekte dat een website specifiek voor lief hebbers van luchtfotografie nog niet bestond. Drones worden almaar populairder en met het voortschrijden van de tech nologie zal dronefotografie in de toekomst nog verbluffen- der worden. Geavanceerde 360-gradencamera's en sen soren die steeds beter wor den, lokken beroeps fotografen, militairen, hulp organisaties en hulpdiensten. En zeker ook hobbyisten, die in hun jacht naar mooie beel den soms vergeten dat ook in de lucht verkeersregels gelden. Drones oplaten boven mensenmassa's of in de buurt van vliegvelden mag niet zonder toestem ming van de luchtvaartauto riteiten. Maar het luchtruim is on metelijk groot en dus blijven er voldoende plekken over om duizelingwekkend mooie opnamen te maken. Van het bos om de hoek of die klif tijdens de vakantie in een ver land. Of van dat beroemde beeld, dat al miljoenen keren clichébeelden opleverde, maar er vanaf grote hoogte opeens weer fris uitziet. 900 meter Het beeld van Christus de Verlos ser in Rio de Janeiro staat op de 710 meter hoge berg Corcovado. Fotograaf Alexan dre Salem vond op 900 meter hoogte een bijzondere invalshoek. WG magazine 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 91