Heimelijke genoegens Iedere wereldstad heeft zo zo'n eigen soort peepshows. directeur leest den gewijd. Tenminste niet bij leven. „Ik zal niet meewerken. Waarom niet? Ja, moet ik dan over alles een mening hebben? Na mijn dood vind ik het best. Een autobiografie vind ik helemaal niks, ik heb geen zin om de waarheid op te schrijven. Bovendien is zo'n ode aan jezelf alleen iets voor ijdele mannen als Salman Rushdie."« BESTE BOEKEN Kom G vro w bij de* dokter Ik lees nu... Wat ik nog altijd wil lezen... Een boek dat ik niet uit krijg is... magazine 31 KWIJLEN Joanne Harris' bestseller Chocolat, ook bekend van de film, is opnieuw uitgegeven. (De Fontein, €10) SYFILIS De liefde kan meer brengen dan alleen warme gevoelens, vertelt Girolamo Fracastoro. (Athe naeum, €12,50) DEVERKEERDE Lottie beseft dat ze met de verkeerde man is verloofd in heruitgave van Verboden vruchten. (De Fontein, €10) EERSTE ZIN Gimmick, Joost Zwagerman (heruitgave ter gelegenheid van de Boekenweek) Eppo van Nispen tot Sevenaer is directeur van de CPNB, de or ganisatie achter de Boekenweek Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. Astrid Holleeder, Judas „Holleeder interesseert me niet, zijn intelligente zus wel." Heieen van Royen, De gelukkige huisvrouw „Goed, geestig, snel, kan op mijn bewondering rekenen." Helen Fielding, Het dagboek van Bridget Jones „Erg grappig, maar alleen het eerste, hè." Verboden vruchten in de literatuur zijn er voor Connie Palmen niet, zegt zij. Ze probeert alles. Wel kan zij titels geven van boeken die je haar guilty pleasures zou kunnen noemen. Esther Verhoef, Lieve mama „Ik lees al haar thrillers graag, goed geschreven, spannende plots." Kluun, Komt een vrouw bij de dokter „Niet per se hoge literatuur, wel heel goed." het Boekenweekgeschenk Makkelijk leven. Overal waar ik deze week kom, heb ik het geschenk in mijn hand en lees ieder woord opnieuw alsof het de eer ste keer is en roep per bladzijde verrukt 'wow' uit. Dat soort boeken heb ik niet. Ik lees alles wat ik wil. Dat is het mooie van dit land. Dat dat gewoon kan. Misschien een bijzonder boek is Het verhaal van Prins Genji, een Japans boek uit 1100 dat gezien wordt als de oudste mo derne roman. Fenomenologie van de geest van Hegel. Alleen de eerste zin is al een feest der vertraging. Maar ja, als kennis macht is, is het niet zo gek dat je er wat voor moet doen. Pageturner in slowmotion. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87