I I «S B prima samen ticorendon Achter de schermen Kreta C corendon.nl/opruiming 7 .Ju ■jaw. Als het om meeregeren gaat, zijn GroenLinksers verdeeld. Voor- en tegenstanders geven, vaak anoniem, hufi argumenten om juist wél of juist niet mee te doen aan een rechts kabinet. Want: wat blijft er over van de idealen? ij GroenLinksers in den lande broeit het. De angst dat hun partij bij een samenwerking met 'hardrechts' van de WD hetzelfde lot te wachten staat als de PvdA nu en het CDA eerder, is groot. Die vrees is niet ongegrond. Bij de verkiezingen van 2012 werd de partij immers hard afgestraft omdat die een jaar eerder het minderheidskabinet van WD en CDA te hulp schoot door eerst een politietrai- ningsmissie en daarna een begrotingsakkoord moge lijk te maken. Een herhaling daarvan, wordt als schrikbeeld gezien. „Als je eenmaal gaat onderhande len, zwem je toch een fuik in. Het is moeilijk daar weer uit te komen", weet een ervaringsdeskundige. Ook wordt er getwijfeld of het strategisch slim is om na een historische zetelwinst meteen in een kabi net te springen. Samenwerken met het old boys net work van WD, CDA en D66. Is dat zo slim? Nee, zegt een lokale fractievoorzitter. „De kans is groot dat je met wat groene spiegeltjes en kraaltjes wordt afge scheept." ONDERHANDELAARS Inhoudelijk zijn de verschillen nu eenmaal te groot, klinkt het. Bovendien zou GroenLinks de 'ju nior partner' worden. „Ik vind het vrij naïef te veron derstellen dat de kleinste partij een programma eruit kan onderhandelen dat tegemoet komt aan de groene en linkse verwachtingen die tijdens de campagne zijn gewekt", oordeelt oud-senator Leo Platvoet. D66 wil GroenLinks maar wat graag bij een coalitie hebben. Maar die partij is óók een electorale concurrent. „GroenLinks moet zich niet door D66 als schild laten gebruiken", waarschuwt Platvoet. „Oppositievoeren is een prima plan B", vindt een partijprominent. Anderen zien het liever als plan A. Zij vinden dat Klaver verder moet gaan met de 'bewe ging' die hij heeft opgebouwd en ondertussen in de Kamer linkse oppositie moet voeren. Platvoet acht zijn partij bij de volgende verkiezin gen 'zeer kansrijk' om dan wél het voortouw te ne men met een kabinet dat een zo progressief mogelijke koers vaart. 8 DAGEN Sissi Bay Spa au inclusive Ar Ar Ar Ar Kijk voor alle aanbiedingen op zaterdag 25 maart 2017 GO Hanneke Keultjes GroenLinks v- meedoen? Jesse Klaver neemt komende week vicefractievoorzitter Kat- halijne Buitenweg mee naar de onderhandelingstafel. De oud- Europarlementariër gaat zich in de Tweede Kamer bezighou den met asiel - één van de stokpaardjes uit de Groen- Linkse stal. Maar achter de schermen kij ken meer mensen mee. Het on derhandelingsteam van Klaver bestaat deels uit mensen die hem bijstonden tijdens de ver kiezingscampagne. Daarin zit ten politiek coördinator Chri stel Kohlmann en Klavers woordvoerder/schaduw Diede- rik ten Cate. Bart Snels, tijdens de cam pagne medeverantwoordelijk voor de speeches van Klaver, is gepromoveerd tot Kamerlid met de portefeuille Financiën. Hij neemt ook onderhande lingservaring mee: toen oud partijleider Femke Halsema in 2010 meepraatte over Paars- Plus, was Snels de politiek strateeg van de partij. Hij maakte daarna een kort uit stapje naar D66 en geldt als ie mand met een liberale koers Tom van der Lee leidt het blok over vergroening, een ander partijspeerpunt. Ook hij was nauw betrokken bij de mislukte formatie van 2010. Van der Lee had in de Kamerfractie zijn baan weliswaar een jaar eerder overgedragen aan Snels, maar bleef Halsema's vertrouweling. Aan die mislukte poging heeft hij, volgens ingewijden, een klein trauma overgehouden. Hij was in 2014 informateur van het college van burgemeester en wethouders in Amsterdam. Uiteindelijk viel GroenLinks ook daar buiten de boot. A Le Pen en Poetin spraken elkaar gisteren in het Kremlin. Poetin ontkent dat hij invloed uitoefent op de Franse verkiezingen, fotoap Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7