Eten van het balkon Geld geluk Elisa en Manuel komen uit Italië en wonen nu in een huurappartement in Haarlem. wie zijn het? 0 - €2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „We zijn niet getrouwd." Manuel: „We hebben geen papiertje nodig." Elisa: „We steunen elkaar finan cieel toch wel." Manuel: „Natuurlijk! Momen teel moeten we leven van mijn inkomen. Netto 1.600 euro per maand. Onze huur is 900 euro all-in. We hebben twee kamers en een balkonnetje." Elisa: „Ik krijg 500 euro per maand van het UW, een star- terssubsidie om een bedrijf te beginnen. Niet om van te leven." Manuel: „Beter dan niets. We eten biologisch, antibioticavrij, ecologisch voedsel. Dat is duur." Elisa: „We geven 350 tot 400 euro per maand uit aan eten." Manuel: „Best veel, hè?" Elisa: „In ons dorpje van her komst, in de buurt van Trieste, komt al het eten van de boer. Er hoeft niet op te staan dat het biologisch is, het is het gewoon." Manuel: „Soms ga ik vissen, dan breng ik het diner mee naar huis." Elisa: „Afgelopen zomer aten we ook groenten van ons bal konnetje." Manuel: „We hadden zelfs aard appels." Elise: „Die waren heel lekker! Komend jaar zorgen we voor de moestuin van een goede vriend. We mogen de helft van de oogst zelf opeten." Manuel: „Verder boffen we dat we vlakbij een grote kring loopwinkel wonen." Elisa: „Daar kopen we kleding en spullen voor het huis." Manuel: „Een broek voor 3,50 euro, een laptoptafeltje: 7,50." Elise: „Echt een mooie." Manuel: „Waarom tien keer zo veel uitgeven aan iets nieuws? Ik ben tegen weg gooien. In mijn tuinontwer pen maak ik zoveel mogelijk gebruik van de aanwezige planten. Dat strookt met mijn overtuiging. Ik ben boeddhist." Elise: „Ik ben niet gelovig. Ik vind het mooi dat het hier niet uitmaakt wat je gelooft." Manuel: „Wat geld betreft vind ik Nederland ook gewel dig. In Italië verdient een em ployé als ik maximaal 800 euro per maand. Mijn startsalaris hier is het dubbele. Ik heb nu een vast contract. Ik betaal belasting in Nederland." Elisa: „Toen we hier tweeën- halfjaar geleden kwamen, ging ik werken in een restau rant. De eigenaar is ermee gestopt." Manuel: „Daarom moeten we nu zuinig zijn." Elisa: „Gelukkig betalen onze ouders de reis als we af en toe naar Italië willen." Manuel: „We willen uitein delijk terug naar Italië. Ons ideaal is daar te leven van wat we zelf produceren. Een klein boerderijtje, alles zelf verbou wen, wat dieren." Elisa: „Terug naar de natuur, dat is mijn ideaal." Manuel: „Ik hou erg van de 'TERUG NAAR DE NATUUR, DAT IS MIJN IDEAAL' Ja panse cultuur. We doen karate. Ik leer het Elisa. Ik ben zelf op een niveau dat ik geen geld meer hoeft te spen deren aan een leraar." Elisa: „We hebben geen geld voor karatelessen. Ook niet voor lessen Nederlands trouwens." Manuel: „We spreken Engels." Elisa: „Dat heb ik hier geleerd." Manuel: „Heel snel. Je bent slim." Elisa: „We willen graag Neder lands leren, maar het lijkt niet zo nodig. Iedereen spreekt Engels." Manuel: „Ik vind het zo mooi dat Nederland multicultureel en meertalig is." Elisa: „Van mij mogen onze kin deren hier geboren worden!" Manuel: „Eerst maar wat meer geld verdienen." Elisa: „Zeker. Wij twee kunnen elke dag pasta met olie eten. Maar een kind wil ik graag wat meer kunnen bieden." <1 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto MARCO OKHUIZEN Manuel Rosin (34) Tuinontwerper en tuinman Elisa Michelin (31) Houtartiest, restau rantmedewerkster Gezamenlijk netto-inkomen: Elisa: zwarte broek - de gaten vielen erin bij de eerste keer wassen Manuel: Indiase soep laten bezor gen - veel te heet! Elisa: kampeer- spullen Manuel: motorfiets - geeft veel vrijheid Elisa: S3 Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl 181 zaterdag 25 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74