PJ Tips van de week Enorme potentie QUIZ De band verdween langzaam uit de spotlights van de alternatieve pop Van die verse lichting haalde onder meer de gedragen rocker Echo Mountain en de fraaie nineties-echo Come Live the Life de jubileumverzamelaar 25. Ze klin ken de liefhebber prettig in de oren. Echt ontroerend is toch vooral de tweede helft als de klok teruggaat naar de jaren 90. Respons Wie luistert naar de ongekende melodi euze kwaliteit van songs als Believe of Everything for Free vraagt zich af hoe het kan dat K's Choice nooit meer de respons kreeg die Not an Addict in 1996 wel ver oorzaakte. De band verdween langzaam uit de spotlights toen de alternatieve pop in Nederland eigen gezichten kreeg. Anouk scoorde in 1997 haar eerste hit met Nobody's Wife en trok aandacht weg van de bedeesde Vlamingen. In 2000 was daar ook nog Krezip dat met I Would Stay een megahit scoorde. Zangeres Jacque line Govaert zei niet alleen beïnvloed te zijn door K's Choice, ze klonk bijna net zo heerlijk hees als Bettens. En zo bleef K's Choice na de eeuwwisseling vastge klonken aan het decennium waarin de band groot werd. Het zijn de songs uit de jaren 90 die de concerten dragen, de songs dus van boven mijn tiener bureautje. Ik had ze al even niet meer gehoord. Het briljante Mr. Freeze of het lekker ner veuze Cocoon Crash. Maar het is de flu weelzachte pianoballad Dad die na 20 jaar nog steeds mijn nekharen overeind krijgt. Hoewel ik zelf allerminst een ge troebleerde band met mijn vader onder hield, leek de relatie tussen een vader en zijn naar vrijheid hunkerend kind bij ons aan de keukentafel opgetekend. Alleen al daarom draai ik vanavond weer K's Choice totdat mijn ogen boven mijn boeken dichtvallen. 41 Enge film, misdaad en pilsjes drinken in de spotlight Mooie magazine 17 AB ZAG 'T ^0@abzagt Wild Oats Een komedie met Shirley MacLaine maakt nog altijd nieuwsgierig. In Wild Oats is zij een weduwe die per onge luk vijf miljoen dollar van de verzekeringsmaatschappij krijgt uitgekeerd. Hilarisch, tot op zekere hoogte. BIJ STEFAN OP REPEAT ¥@stefanraatgever Di-rect - Ricochet Di-rect goes soul! En dat blijkt een formidabel idee. Dankzij de stuwende basgroove en de stomende blazers van Ricochet klinkt de Haagse rockband ineens tien jaar jonger. En dat was eerlijk gezegd ook wel een beetje nodig. De juichend ontvangen horrorthriller Get Out is op 12 april de openingsfilm van het Ima gine Film Festival in Amsterdam (kaartver koop is deze week begonnen). Over een zwarte jongen met een blanke vriendin. Haar familie houdt er duistere praktijken op na. De klassieke misdaadfilm Heat (1995) is ver krijgbaar op dvd en blu-ray en het meester werk van regisseur Michael Mann duikt ook weer in een aantal bioscopen op in speciale voorstellingen Zo ook in de Rotterdamse bioscoop Kino op 26 en 29 maart. In Amsterdam heeft Douwe Bob een kroegje waar hij optredens geeft én biertjes drinkt met vrienden: de Fooi Bar. Die bood inspira tie voor een album én een eigen, openbaar, café. Zijn eerste concert in Afas Live (voor heen HMH) draagt dezelfde naam. Laat Emeli Sandé de gebruiksaanwijzing van een keukenmachine zingen en het klinkt nog als een soulklassieker. De songs op haar eer ste twee albums waren goed, maar nog niet fantastisch. Lukt het Sandé de perfecte soundtrack voor haar vocale capiteiten te schrijven, dan is ze in staat tot een album a la Amy Winehouse' Back to Black. Haar concert van aanstaande woensdag in Afas Live is al uitverkocht, maar ze is deze zomer ook op North Sea Jazz in Ahoy. Het eeuwenoude sprookje Beauty and the Beast is al talloze keren verfilmd. Zelfs als animatiefilm. Welke actrice speelde recente lijk Belle? a. Emma Watson b. Emma Stone c. Emma Thompson d. Emma Roberts E :pjOOM;uy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73