S Filmfreak Ab Zacjt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door J K's Choice viert zijn 25-jarig bestaan met een dubbele hitverzamelaar. Die voert Stefan Raatgever terug naar zijn puberbestaan. A tokoud. Dat voelde ik me toen l ik las dat K's Choice zijn 25- jarig bestaan viert. Ze maakten een deel van de soundtrack V van mijn jeugd, broer en zus Sarah en Geert Bettens en hun band. En oké, de grijze haren rond mijn slapen kan ik inmiddels niet meer tellen, maar is het echt al een kwart eeuw geleden dat ik een winter lang vrijwel onafge broken luisterde naar K's Choice' album Paradise in Mei Gelukkig, dat viel enigszins mee. Paradise in Me, met daarop het onverslijt- bare Uuh-uh-uuh-uh-intro van Not an Addict, verscheen pas begin 1996. De daaropvolgende winter is dus zo'n 20 jaar geleden. Hoor ik die rijke, rokerige stem van Sarah Bettens, dan ben ik terug achter mijn withouten bureautje waar ik me door mijn huiswerk ploeterde. Ik was een puber halverwege de middelbare school. In het bezit van een gammele stereo-installatie, een zwabberend schoolrapport en een voordeelpas voor de acne-afdeling van de drogist. Naast de beduimelde aardrijkskunde- of geschiedenisboeken mijn plastic rekje met cd's, die ik op een avond allemaal achter elkaar kon draaien. Na Paradise in Me zette ik steevast No Need to Argue van The Cranberries op. Ook al een rock band voorzien van een krachtig vrouwe lijk boegbeeld. Hoe dan ook: het jubileum van K's Choice klopt wel degelijk. Het is 25 jaar geleden dat broer en zus Bettens beslo ten een band te beginnen, al deden ze dat eerst onder de naam The Choice. Om dat te vieren zochten de twee hun 25 beste liedjes uit, plus een bonustrack: een akoestische uitvoering van Not an Addict, samen met Skin van Skunk Anansie. Ook al zo'n onverwoestbaar jaren 90-relikwie. Die nieuwe versie is zeker niet mis. Net zomin als de songs die de groep - die tussen 2003 en 2009 inactief was - in de tweede helft van zijn bestaan maakte. I 0(0 HOLLANDSE HOOGTE Choice 161 zaterdag 25 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72