'Ik had voor het eerst in jaren weer in mijn buik' IK NAM DE TIJD OM DOOR DE PIJN TEGAAN Die van mij Renato (45) was hoteldebotel van Jeanine (43) en wilde dat de hele wereld het wist. Maar zij zat helemaal niet te wachten op verkering. Renato: „Het begon op een dag in december in 2015. Toen swipete ik haar naar rechts en zij mij ook. Ik had Tinder nooit beschouwd als een manier om écht iemand te ontmoeten, totdat ik met Jeanine aan het chatten sloeg. Ik vond haar leuk, direct, spontaan en onze ge sprekken liepen als vanzelf. Als ik een zin begon, maakte zij 'm af, maar dan op een schermpje. Ik wil zien wie je bent, dacht ik, en gelukkig wilde zij dat ook. Ze appte: 'Durf je het aan om met mij kwarktaart te eten?' We spraken af op het station. Jeanine stapte uit de trein en voor het eerst in meer dan tien jaar had ik knikkende knieën en vlinders in mijn buik bij het zien van een vrouw. Ze was mooi en elegant en had ogen om zesduizend rondjes in te zwemmen. Als een puber, zo voelde ik me. Maar toen de kriebels wat zakten, was het alsof we nooit anders gedaan hadden dan samen kletsend door de stad wandelen. Pas rond middernacht bracht ik haar weer naar het station. De tweede date was bij haar thuis; we speelden gitaar, zongen liedjes en heb ben vreselijk gezoend. Ik had wel van de daken willen schreeuwen hoe verliefd ik was. Met deze prachtige vrouw heb ik verkering! Maar zij hield niet van dat labeltje, zei ze. Dat zou maar verwach tingen scheppen. We konden toch samen ontdekken wat we hadden zonder het meteen aan de grote klok te hangen? Ik begreep het wel, ze wilde rustig aan doen, want ze was eerder teleurgesteld in de liefde. Maar toch ging het een beetje jeuken. Dus zocht ik op Facebook soms de grens op, en liet ik op haar tijdlijn wat al te nadrukkelijk merken dat ik wel degelijk in haar leven was. Dan wees ze me terecht: „Moet je je bewijzen? Je territorium afbakenen met je mannelijke plasje?" Ze bracht het als een grapje, maar het was duidelijk dat het haar te dichtbij kwam. Ik was al te veel bezig met 'wij', vond ze. Mijn 'plasjesgedrag' benauwde haar, ze had meer ruimte nodig. Er volgde een periode waarin we mini maal contact hadden. Ik nam de tijd om door mijn boosheid, verdriet en pijn te gaan. Ik kwam tot de conclusie dat ik Jeanine in mijn buurt wilde houden. Desnoods als gewone vriendin. Ik liet mijn ver wachtingen los, en dat bleek precies wat nodig was. Want toen we elkaar weer zagen, sloeg de vonk op nieuw over, maar nu in alle vrijheid. We kunnen heerlijk samen wegdromen in onze eigen bubbel, weg van alle verplichtingen, maar zijn ook verbon den met de realiteit van werk en ieder onze kinderen. Het is goed zoals het is, al kunnen we elkaar niet doorlopend zien. Ik geniet van de momenten samen, van haar humor, haar eigenwijsheid en felheid. Maar ik hou ook van haar litte kens en scherpe randjes, omdat die haar maken tot wie ze is. Onlangs postte Jeanine een foto van ons op Facebook. 'Na een jaar mag hij nu uit de kast', schreef ze erbij. Ook duwde ze me opeens de sleutel van haar huis in mijn hand. En toen we laatst in de tuin een glas champagne dronken, vroeg ze me verkering. Dat woord waar ze zo allergisch voor was. „Nou", grapte ik, „je begrijpt zeker wel dat ik daar nog even over wil nadenken." 41 magazine 15 vlinders Tekst PAM VAN DER VEEN ES Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71