NYNKEDE JONG 'Russen maakten Voronenkov dood' Poetin en Le Pen gaan 6 de formatie Column Linda de Mol is aan het lij nen. Omdat ze zichzelf te dik vindt, maar ook omdat Chantal Janzen deze week haar online mediaplatform lanceerde, mét tijdschrift, en dan moet je als concurrerend online mediaplat form ook iets organiseren. Lijnen dus. Want als vrouwen ergens graag over lezen, dan is het wel andermans BMI en an dermans vetrollen. Het troost wanneer je leest dat ook bekende, succesvolle mensen wel eens met hun hoofd in de koelkast staan om een koud kliekje babi pan gang te schranzen. hartstikke goed. Als je wilt afval len heb je een stok achter de deur nodig. En als die stok 'Linda eet nu ook een rijstwafel' is, dan is dat prima. Als jij harder gaat ren nen omdat Linda van haar perso nal trainer zes rondjes om het huis moet rennen, dan is dat prachtig. veel mannen en vrouwen in vast zitten. Je bent te dik, je zegt streng tegen jezelf dat het nu écht klaar is, je zoekt een stok achter de deur, je koopt voor een godsvermogen sportkleding, gaat heldhaftig aan de slag. Je valt een paar kilo af tot de klad erin komt, je op je werk ineens de verjaardagstaartjes niet meer af slaat, de sportschoenen gaan schimmelen en jij uiteindelijk weer meer weegt dan vóór je lijn- poging. Diëten werken voornamelijk op de korte termijn. En zo jojoot Nederland zich een leven lang van slank naar mollig en terug. En elke keer denk je: dit is het. Dit is dé poging. Vanaf nu nooit meer huilen als ik in bikini moet. Terwijl je, als je blijvend wilt afvallen, de stok achter de deur niet bij anderen moet zoeken. Je hebt motivatie nodig die niet na drie maanden verdampt. Je hebt een levenslange kracht nodig die je weghoudt bij taartjes en je drie keer per week naar de sport school voert. Die kracht gun ik al die Linda- lijners. Maar als je alleen wilt af vallen omdat Linda het doet, dan ben ik bang dat je er niet lang van zult genieten. Je hebt motivatie nodig die niet na drie maanden verdampt KIEV Oekraïense autoriteiten zeggen de identiteit te kennen van de moordenaar van Denis Vo ronenkov, voormalig lid van het Russisch parlement. Hij werd gis teren in de Oekraïense hoofdstad Kiev om het leven gebracht. Het gaat volgens Oekraïne om een 28-jarig ex-lid van de natio nale garde van de Oekraïense stad Dnipro, schrijft een medewerker van minister Arsen Avakov van Binnenlandse Zaken op Facebook. Ex-parlementariër Denis Voro nenkov en zijn lijfwacht werden gisteren beschoten toen ze een hotel verlieten. De lijfwacht raakte gewond, maar wist de da der te verwonden. Later op de dag overleed de aanvaller in een zie kenhuis. Volgens het Facebookbericht is de dader geboren op de Krim, het schiereiland dat in 2014 door Rus land werd ingelijfd. Kiev beschul digt de Russische inlichtingen dienst, Moskou ontkent. Voronenkov werd in Rusland verdacht van fraude. In Oekraïne hielp hij bij het voorbereiden van een zaak tegen de Oekraïense oud-president en pro-Russische politicus Viktor Janoekovitsj. Dat gebeurde op het Kremlin en kele uren nadat de Front National- leidster had opgeroepen gezamen lijk te strijden tegen het terrorisme en een einde te maken aan de sanc ties van de Europese Unie tegen Rusland. Voorafgaand aan de ontmoeting, die niet vooraf was aangekondigd, lichtte Poetin op de staatstelevisie het bezoek toe: „We proberen op geen enkele wijze gebeurtenissen te beïnvloeden, maar we behouden ons het recht voor om vertegen woordigers van alle politieke krach ten van het land te ontmoeten, zo als onze partners ook doen, bijvoor beeld in Europa en de Verenigde Staten." „Deze bijeenkomst is vooral be langrijk nu een ernstige terroristi sche dreiging boven ons allen hangt", zei Le Pen. Ze ontmoette eerder op de dag onder meer voor zitter Vjatsjeslav Volodin van de Doema. Bij die gelegenheid zei ze dat ze altijd tegen de EU-sancties is geweest die Rusland kreeg wegens het Oekraïneconflict. Die zijn 'con traproductief, aldus Le Pen. Het bezoek van de Franse politica komt een dag nadat de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov Le Pen en de Ameri kaanse president Donald Trump had geprezen als 'realisten' en niet als vertegenwoordigers van de 'po pulistische' politieke opvattingen. „Er is in de afgelopen jaren een nieuwe wereld herrezen. Het is de wereld van Vladimir Poetin, het is de wereld van Donald Trump in de Verenigde Staten, het is de wereld van Narendra Modi in India en ik denk dat ik waarschijnlijk degene Deze bijeenkomst is vooral belangrijk nu een terroristische dreiging boven ons allen hangt ben die samen met deze landen een visie van samenwerking en niet van onderdanigheid deel", zei le Pen achteraf Als ze president wordt, gaf ze aan, wil ze handelsrestricties met Rusland opheffen, mits Rus land dat zelf ook doet. Maar ik werd van dit nieuws ook een beetje moede loos. Want dit is het perpetuum mobile waar zo- Toen Die Grünen eind jaren negentig voor het eerst gingen meeregeren in Duitsland, wisten zij één belangrijk punt te scoren: de Atomausstieg. De Duitsers regelden bij wet dat kern energie wordt afgebouwd naar nul, om in de tussen tijd te investeren in hernieuwbare energie. Stiekem hoopt GroenLinks in ons land ook iets groots van die orde binnen te slepen. Volgens sommige partijleden zou dat regeringsdeelname de moeite waard maken. „Want als we nóg eens vier jaar wachten om het kli maat te redden, wordt het alleen maar moeilijker", waarschuwt een partij veteraan. Klaar om te regeren is GroenLinks eigenlijk al tien jaar. Oud-partijleider Femke Halsema zei in 2006 al 'een ideeënpartij op zoek naar macht' te zijn. Die macht kwam er nooit, ook niet toen de partij in 2010 aanschoof bij de onderhandelingen over een kabinet Paars-Plus van WD, PvdA, D66 en GroenLinks. Dat overleg klapte: de WD had gewonnen 'over rechts' en wilde ook regeren 'over rechts'. Nu is er weer een kans voor GroenLinks. Eentje die volgens een deel van de achterban met beide handen moet worden aangegrepen. Klaver voerde campagne met een boodschap van verandering en échte verandering bereik je nu een maal in het kabinet. Dat staat of valt wel met het on derhandelingsresultaat. GroenLinks heeft daarin drie prioriteiten geformu leerd: vergroening, het bestrijden van ongelijkheid in de samenleving en een humaan asielbeleid. De partij veteraan stelt dat GroenLinks best een aantal conces sies zou moeten kunnen doen: „Het klimaat is voor ons zo belangrijk dat als je daar dingen op kunt bin nenhalen, het wel ten koste van de andere twee pun ten mag gaan." Want uitgerekend die onderwerpen liggen lastig bij de twee rechtse partijen. „De vraag is meer of VVD en CDA wel klaar zijn om met ons te regeren", meent Europarlementariër Bas Eickhout. „De liefde moet wel van alle kanten komen." zaterdag 25 maart 2017 @nynke inda i ners Linda gaat dus lijnen en ieder een mag meedoen. En dat is Denis Voronenkov samen met zijn vrouw, foto reuters De Russische president Vladimir Poetin ontving gisteren, enkele weken voor de presidentsver kiezingen in Frankrijk, geheel onverwacht de rechtse kandi daat Marine Le Pen. Chris Klomp Rotterdam —Marine le Pen maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6