'Ik had altijd het gevoel: vind me leuk, hou van me!' continenten: het is een goed verhaal. Maar de ware impact, zegt ze nu, beseft ze dan nog niet. Wat ze wel weet, is dat ze last heeft van dat stemmetje in haar hoofd, dat altijd weer zegt: een concert? Jij? Denk je echt dat je zoveel te melden hebt, denk je echt dat dit een goed liedje is? „Ik vocht zo hard om van die angst af te komen. Maar het lukte niet. Elk optre den, elke dag eigenlijk, was een zoek tocht naar schouderklopjes. Steeds weer op zoek naar die goede recensie, die mooie foto van mezelf, nog meer likes op Facebook. Dan voelde ik weer even dat ik het waard was. Gouden platen, twee Edisons, dat was allemaal fijn. Maar weet je: het is uiteindelijk nooit genoeg als je niet zélf voelt dat je waardevol bent." Zinloos gevecht Een bijzondere ervaring in 2014 geeft haar nieuwe perspectieven. Ze is 36, heeft voor de vierde keer een lange rela tie zien stranden, en begrijpt niet waar het steeds misgaat. Op advies van een vriend besluit ze een plantenextract uit de Amazone te drinken dat hallucinaties veroorzaakt. „Het werd vroeger gebruikt door indianen als ze voor belangrijke levensvragen stonden. Er moest iets gebeuren, er moest iets open." Ze wil er niet te veel over vertellen - 'het klinkt zo zweverig, en mensen oor delen zo snel' - maar ze geeft toe dat magazine 11 Podiumbeest 'Pas nu lukt het me om er puur te staan omdat ik het mooi vind. Dat staat helemaal los van de prijzen en het applaus.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67