Opa Guus Drones zeilen de fotografie volledig op zijn kop W elkom IN DIT NUMMER 06 Monica 45, DOEN 38 Lezen LENTESKIËN VOGELVLUCHT Laatst zag ik een oud-collega. „We hebben het hele week end de kleinkinderen te loge ren gehad. Ik heb nog geen krant kunnen lezen", lachte hij. „Wat fijn voor je dochter en schoonzoon!", zuchtte ik (denkend aan hoe heer lijk het zou zijn ook eens een week end met mijn vriend samen te hebben). „Fijn voor ons zal je be doelen!" reageerde hij. „Het was heerlijk die twee kleintjes om ons heen te hebben." Opa's en oma's. Er zou een speciale feestdag voor ze moeten komen. Voor al die grootouders die tegen woordig de rots in de branding zijn voor hun kinderen en kleinkinde ren. Ze halen de kinderen van de crèche en van school en is er plotseling een zieke? Opa en oma staan paraat. Ook als ouders er gewoon aan toe zijn even met z'n tweeën te zijn. Sommige opa's en oma's gaan nog een stap verder in hun hulp. Johan Nebbeling tekende de verha len op van opa's en oma's die de volledige zorg voor hun kleinkinde ren op zich hebben genomen. Omdat hun kinderen dat niet kun nen en zij hun kleinkinderen niet aan hun lot willen overlaten. Lees erover op pagina 20. Ik heb de verhalen vol bewondering gelezen, want deze mensen hadden heus een andere oude dag voor zich gezien. Maar voor de opa's en oma's is het vanzelfsprekend dit te doen. Opa Guus: „Laten we wel wezen: ik heb hier niet om gevraagd, maar de jongens al helemaal niet." ■naga/ine 3 04 Uitgeslapen 07 Zeven 08 Interview 15 Die van mij 18 Geld geluk 19 Mijn ma 20 Bij opa en oma 32 Fotografie 39 David Arjan 40 Mijn verhaal 46 Wintersport 62 Oldskool 16 Kijken luisteren 27 Lezen 42 Eten drinken 45 Reizen 51 Wandelen 52 Tv-kijken en puzzelen Sommige grootouders zorgen fulltime voor hun kleinkinderen Meer zon, minder mensen: wintersport in het voorjaar Vanaf grote hoogte ziet alles er anders uit Ingrid Sikking, Chef Magazine B Reageren? magazine@ persgroep.nl &Magazine is een uitgave van de Persgroep Chef Ingrid Sikking Art direction Karin Goedhart, Natasja de Vries Redactie Ellen den Hollander, Florien van Rees, Ruud Roodhorst Beeldredactie Joost Hoving Vormgeving Cher van den Ende, Sasja Ligtenbarg Aan dit nummer werkten mee Anniek van den Brand, Annemarie Kleywegt, Joyce Kraanen, Leo van Marrewijk, Jolanda van der Ploeg, Carin Smolders Sales salessupport@persgroep.nl, 088 5722888 Marketing oonsumentenverkoop@persgroep.nl COVERFOTO JACQUELINE DE HAAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59