SJ 16 WEE Chef Kees Visser haalt geregeld het nieuws, door prijzen te pakken op kookwedstrij- den of met een leer-werkproject voor jongeren met autisme. We gaan proeven wat er allemaal uit zijn splinter nieuwe keuken komt. F Om de hoek van de prachtige Dikke Toren in Zierikzee ligt res taurant Bij Kees. De verflucht in de hal verraadt een fikse verbou wing. De entree is nu een lange gang geworden die ook dienst doet als toilet gedeelte, waardoor mindervaliden geen drempels meer hoeven te slechten. Het res taurant is sfeervol en huiselijk, als je toevallig thuis ook die styliste had die eenheid creëerde binnen het thema 'alcohol'. Met antieke krat jes Westvleteren boven de bar en een heuse likeurtrolley. Het brood belooft wat voor de rest van de avond: donkerbruin desembrood, romige boter en los zeezout om in het rond te strooien. Disgenote geniet van het huisbier, III Bij Kees. Een tripel die ontwikkeld is met De Halve Maan in Hulst. Lekker bier, maar wij drinken de allerlaatste flesjes: het sloeg niet helemaal aan, vertelt Kees eerlijk. Geen nood, HET MENU hij heeft alweer een ander project bedacht: één dinsdag in de maand is het Chefs Table, waarbij een select publiek mag proeven van nieuwe creaties en ook een eerlijke mening mag geven. Deze zaterdagavond laten wij ons ook verrassen, met vier hartige gangen en een dessert, als dat nog past. Beginnen met pizza, dat vinden wij stoer. Het is een ode aan de tonijnpizza van Le Ga rage van de onlangs overleden Joop Braak- hekke. De bodem is van bladerdeeg, bedekt met een frisse crème fraïche. Daarop rusten dikke plakken zachte rode tonijn, versierd met slablaadjes, zoetzure bleekselderijblokjes en gesnipperde bieslook. Alles is fraai in even wicht en die slimme balans proeven we ook in de volgende gang - steak tartaar. Mijn tafel- genote is niet zo van de rauwe spulletjes en kijkt wat zenuwachtig naar het rozerode vlees en de rauwe eierdooier. Maar het eitje blijkt langzaam gegaard in de Röner, een soort au bain-marie die je met chirurgische precisie WAAR kunt instellen. Hier dus op 62,5 graden, voor een eitje dat net een beetje gestold is maar nog steeds smeuïg en lekker. De steak tartaar is mooi op temperatuur en smaak, met picca- lilly en citroenmayonaise. Bovenop de gema len bief ligt gepofte boekweit voor een wel kom knappertje. Ik drink er de huiswijn bij, Argentijnse Shiraz: Cerro Punta Negra, zon- doorstoofde kersenwijn. No-nonsense Serveerster Bente is doordeweeks student communicatie. Ze is lekker no-nonsense en vertelt op droogkomische wijze over gerecht jes en alcoholica. Na een kleine, aangename pauze brengt ze ons gang drie: een fikse moot op de huid gebakken kabeljauw, met een jus van gerookte boter en een prikkelt je gerookte paprika. De vis ligt op een kazige rendang-ri- sotto, een trouwerij van Italiaans en Indone sisch. Als we de geografie even negeren is een huwelijk van kaas en zeebewoners al een las- REKENING zaterdag 25 maart 2017 GO A Kees Visser in de keuken, foto's marieke mandemaker Kees kookt om te winnen Marloes Matthijssen Bij Kees in Zierik zee kookt mee met de seizoenen en de kaart kan daarom wekelijks of zelfs dagelijks wisselen. Op het menu staan vier visgerechten, vier vleesgerechten en een wisselend verrassingsdes sert. Gerechten zitten qua portionering tussen een voor- en een hoofdge recht in en kosten 11 euro per stuk. Voor vegetariërs maakt Kees een drie-, vier- of vijf gangen verras singsmenu. poststrE ststraat JP Lammermarkt 18 Nieuwe Haven 2 III Bij Kees bier 9,00 2 viergangenmenu 80,00 2 fris 5,50 1 san pellegrino 2,75 1 thee 2,50 1 huiswijn rood 4,00 2 dessert 15,80 Totaal: 119,55

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52