u *ïv1 NOG ENKELE TE KOOP! DE SPRENCKLAAN .i'V Gezonken Middelburgse sloep aan de start van de Veerse Slag I-4 iaar £3 iaar 7 Die ene naamloze sloep die vandaag mee vaart in de tiende Veerse Slag: dat is Den Gouden Phoenix. Die zonk, worstelde en kwam weer boven. KOOZIE i"; 2^-4JJP" M et is die donker blauwe boot met wit dolboord en oranje bies. De zwaarste van de hele Zeeuwse vloot aan roeisloepen. Tot voor kort was dat de Kaapse Pracht van de Zeeuwse Deernen, organisator van de eerste race van het Zeeuwse sloeproeiseizoen. Maar sinds de restauratie van deze win ter weegt Den Gouden Phoenix r6io kilo, driehonderd kilo meer. Voortbewogen door acht roeiers met houten riemen. Voorzitter Han Smits van de roeivereniging VOC Middelburg - Very Odd Company - is al druk aan het regelen dat de sloep na de Veerse Slag bij Bankert Boating uit het water kan, opdat de boot mét naam en sponsorstickers kan ver schijnen bij de Boulevardrace, za terdag 15 april. Zaterdag 26 mei krijgt de sloep de echte vuurdoop bij de meest glorieuze van alle sloeproeiraces, de Harlingen-Ter- schelling. Voor voorzitter Han Smits (69) wordt het de dertigste keer dat hij die overtocht roeit. „Maar daarna ga ik afbouwen. We hebben een paar jonge roeiers in de ploeg die een plek verdienen." Het was een race op zich om Den Gouden Phoenix op tijd ge reed te krijgen zodat die het start nummer voor de Harlingen-Ter- schellingrace niet zou verspelen. De sloep had een jaar om weer in conditie te komen. Bij de editie in 2025 bleek de stalen sloep zo ver sleten dat de gaten er al in vielen toen die in Harlingen in de scheepstakels hing. „Dat hebben we met bouten en rubber toege stopt. We hebben de race gevaren, maar dat was eigenlijk niet verant woord", zegt Smits nu. De voor malige reddingsloep van het Li- bertyschip MS Kilchemcaribean uit 1950 was al jaren toe aan groot onderhoud, maar geld was er nooit. Plakken met polyester was geen optie meer. De boot opgeven, wilde het team niet. Met behulp van het netwerk rond het roeiteam en de Vlissingse oud-zeeman We hebben de race gevaren, maar dat was eigenlijk niet verantwoord Smits werd een herstelplan ge maakt. Maritiem constructeur Heerema in Vlissingen-Oost ac cepteerde de sloep als leerproject voor de eigen bedrijfsschool. Multi Engineering zorgde voor tekenin gen. Voor de metingen en een driedimensionale scan moest de sloep van de vaste ligplaats in Mid delburg naar Veere geroeid wor den. „Dat werd haar fataal. Zon dagmorgen 29 november werden we gewaarschuwd dat de sloep bij de steiger onder water lag. Gesto ten op een steen en gezonken." Het maakte de restauratie des te dringender, maar op de bedrijfs school hadden ze het ook druk. Bovendien is het bouwen van een heel nieuw botenframe met alle krommingen in de wandplaten een gecompliceerde klus, is de leerlingen van de bedrijfsschool gebleken. Eigenlijk is alles tussen de kiel, dolboord en roer van de oude Phoenix in de afgelopen winter nieuw gemaakt. De betim mering is ook hergebruikt. Kantje boord was de sloep begin dit jaar klaar om gekeurd te worden voor het roeiklassement. De nieuwe Phoenix is volgens Smits een 'echte slechtweerboot'. Die met een fikse dot wind nog vast op de golven ligt. Het veld van 21 deelnemers aan de wedstrijd vandaag (windvlagen van kracht 7) is gewaarschuwd. Het startschot valt om 22.30 uur bij de Camp- veerse Toren in Veere. www.koozie.nl zaterdag 25 maart 2017 WA Den Gouden Phoenix is herrezen Claudia Sondervan Veere die haar naam waardig bleek: Den Gouden Phoenix van de VOC (Very Odd Company) uit Middelburg. Han Smits in de oude roeisloep FOTO LEX DE MEESTER -Han Smits, voorzitter roeivereniging VOC Middelburg S0&-T Alles onder één dak Aparte baby-, dreumes-, peutergroep Vertrouwde gezichten Uk Puk Peuterschool Peuterspeelgroep Warme overdracht met basisscholen Zelfredzaamheid bevorderen Voorschoolse opvang ontbijt Naschoolse opvang Vakantie-/studiedagopvang Allerlei activiteiten de Fabriek Meer weten? Neem vandaag contact met ons op over deze riante levenloopwoningen. HET GEHELE WOONPROGRAMMA OP DE BEGANE GROND! Aan de Sprencklaan in Middelburg realiseren wij 7 levensloopwoningen. Inmiddels is meer dan 50% verkocht/in optie. Heeft u ook interesse, neem dan vandaag nog contact met ons op! Informaties verkoop: Bouwbedrijf De Delta bv K# raab tel. 0118 - 679 ooo bouwbedrijf de delta >K>> karcher Verdieping (optionele indeling) L, Rabobank Woonoppervlakte.: 103 m2 Perceeloppervlakte.: 298 m2 Optioneel 2 extra kamers en 2e badkamer op verdieping Inclusief carport en berging Tuingerichte woonkamer Vanaf 309.000,- v.o.n. Begane grond (basisindeling) Kiest u voor een extra hobbyruimte en/of slaapkamer?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43