Verhuurplicht appartementen op de helling Celstraf voor bedreiging en mishandeling geëist Taakstraf van 40 uur voor bespringen van man Celstraf voor ontucht 4 Opa's en oma's smullen van een pannenkoek De helft van onze klanten haakt af als ze een verhuurplicht krijgen opgelegd Man uit Eede door het lint Dief betrapt op heterdaad Brandalarm door onkruid PANNENKOEKDAG PC 112 NIEUWS De 28-jarige W. W. uit Borssele was het vorig jaar juli zat. Twee jaar lang zou een plaatsgenoot hem op zijn ziel hebben getrapt en dat moest maar eens afgelopen zijn. Gisteren hoorde hij voor bedreiging en tweemaal een mishandeling een celstraf van vijftig dagen waarvan de helft voorwaardelijk tegen zich eisen. In het holst van de nacht nam hij een mes, zette een masker op en ging naar de woning van zijn plaatsgenoot. Die herkende hem waarna W. het mes wegstopte en het masker afdeed. Ze gingen sa men naar de woonkamer om een en ander uit te praten. Vervolgens ontstond een ruzie met handge meen. Enkele maanden daarvoor zou hij zijn inmiddels ex-vriendin hebben mishandeld. Tegen de rech ters vertelde W. dat hij, toen de vriendin na een ruzie met hem met vrienden naar een restaurant ging, hij zich door haar buitengesloten voelde. Uitspraak 7 april. Een taakstraf van veertig uur. Dat eiste de officier van justitie gisteren tegen de 19-jarige Vlissingse K. G. De jongedame was september 2015 met een groep jeugdigen op stap geweest in Koudekerke en na afloop gingen ze nog even wat 'chillen' op de parkeerplaats aan de Strandweg. Volgens een omwonende ging dat niet geheel geruisloos, want de vrouw vroeg de groep wat rustiger aan te doen of te verdwijnen. G. sprak met de vrouw en er was niets aan de hand. Toen de echtgenoot ook naar buiten kwam en - volgens G. - direct agressieve taal uitsloeg escaleerde de zaak. De man pakte een 13-jarige jongen bij zijn nek en voor G. was dat de aanleiding om de man op zijn rug te springen. Daar bij liep de man een kras in zijn nek op. „Zo'n grote man die zo'n klein mannetje vastpakt; ik vind dat niet kunnen", verklaarde ze haar actie. Uitspraak 7 april. Tegen de 69-jarige P. H. uit Den Haag is gisteren een celstraf van 148 dagen plus een voorwaardelijke cel straf van een half jaar geëist. Ook wil de officier van justitie dat hij een schadevergoeding van 800 euro betaalt. H. wordt ervan verdacht op 24 juli 2016 in het zwembad van een camping in Baarland een achtjarig meisje ontuchtig te hebben betast. H. ontkent de beschuldiging en als het zou zijn gebeurd, dan was het per ongeluk of onbewust. Volgens de raadsman van H. gaven de came rabeelden van het zwembad geen klip en klaar antwoord wat er nu precies was gebeurd. Hij wil vrij spraak. Uitspraak 7 april. De verhuurplicht is in 2012 inge steld. De provincie wilde daarmee voorkomen dat huisjes op recrea tieparken en kampeerterreinen leeg staan en verloederen. Maar er is geen onderscheid gemaakt in recreatiewoningen. In Zeeland heb je huizen met een woonbe stemming en een recreatiebe stemming. Eigenaren van die laat ste categorie hebben een verhuur plicht. Geld besteden Dat blijkt nu vooral te wringen in Cadzand, waar nieuwe apparte mentencomplexen op stapel staan. Joris Vrielynck, directeur projectontwikkeling bij Compag nie Het Zoute, betoogde gisteren als inspreker bij de Statencom missie Ruimte dat de verhuur plicht 'een rem is op de ontwikke ling' van alle toeristische hotspots in Zeeland. „Wij willen onze klanten een aantrekkelijk product aanbieden, maar de helft van hen haakt af als ze een verhuurplicht krijgen opgelegd. Zij willen naar Zeeland komen om geld te beste den. Het zou zonde zijn om die te missen." De verhuurplicht is volgens hem helemaal niet nodig voor het segment woningen dat hij aan biedt. De regeling zou juist uitlok ken dat projectontwikkelaars be tonblokken gaan neerzetten. „De Belgische Atlantikwall die we hier niet willen." Vrielynck is voor standervan een centraal geregelde verhuur, maar hij pleitte ervoor dat eigenaren op basis van vrijwil ligheid daaraan meedoen. „Bijna de helft doet dat al, maar een even groot percentage wil dat absoluut niet." Vrijwel alle Statenfracties gaven aan af te willen van de verhuur plicht voor luxere appartementen, GroenLinks uitgezonderd. „De huidige regeling is een goeie", al dus Gerwi Temmink. „Wij vin den het een goed idee als er min der projecten worden gereali seerd." Gedeputeerde Carla Schön- knecht gaf aan dat het probleem bij het opstellen van de kustvisie is onderkend. Er wordt gewerkt aan een pilot in de gemeente Sluis. Ze voorzag wel dat de regels pas in september 2018 kunnen worden aangepast, als het nieuwe omge vingsplan wordt vastgesteld. zaterdag 25 maart 2017 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN Het is zo'n beetje het hoogtepunt van het jaar op basisschool De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen: de pannenkoekdag. Ook gisteren staken leerlingen - geholpen door wethouder Derk Alssema - weer de handen uit de mouwen om vele tientallen pannenkoeken te bakken voor hun opa's en oma's. „Het is een echte traditie hier op school", vertelde directeur Marleen de Goeij. „We doen het al jaren." Ook op veel andere scholen in en buiten Zeeland vlogen gisteren de pannenkoeken door de lucht. In heel het land deden zo'n 1100 scholen mee aan de pannenkoekdag. fotomarcelledavidse Ad Roos Middelburg Ad Roos Middelburg Ad Roos Middelburg De verhuurplicht voor Zeeuwse recreatiewoningen gaat op de helling. Een meerderheid in Provinciale Staten wil niet dat luxe appartementen daar ook onder vallen. Dat zou kopers weerhouden om in Zeeland te investeren. Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Joris Vrielynck, Het Zoute EEDE Een 43-jarige man uit Eede is gisterochtend met behulp van pepper- spray aangehouden omdat hij zeer agressief deed. De politie kreeg om 05.15 uur de melding dat een inwo ner van de Mgr. De Back- erestraat in Eede door het lint ging. Toen de politie aanbelde, kwam de man met gebalde vuisten op de agenten af. Hij stompte een agent in het gezicht. De agent heeft aangifte ge daan van mishandeling. De verdachte is overgebracht naar Torentijd. MIDDELBURG Een man heeft donderdag twee dief stallen gepleegd en werd daarbij op heterdaad be trapt. De politie zag hoe hij spul len pakte uit een fietstas op de Markt in Middelburg. Vervolgens zagen ze dat hij zich ook nog eens schuldig maakte aan winkeldiefstal. De man is aangehouden. Hij zal zich binnenkort voor de rechter moeten verant woorden. Volgens de politie zijn er de laatste tijd zakkenrollers actief in het horecagebied in Middelburg. Met name op de zaterdag avonden worden opvallend veel mensen 'gerold'. TERNEUZEN De brand weer heeft gisteren in de Lange Kerkstraat in Ter- neuzen twee deuren van een woning ingeramd na een melding van brand. Het bleek uiteindelijk mee te vallen: de brandweer hoefde nauwelijks te blus sen. Volgens Willie van der Peijl, officier van dienst van de brandweer, is het vuur 'zeer waarschijnlijk' ont staan door het wegbran den van onkruid verderop in de straat. „Het is een oude deur dus een vonkje is al genoeg. We hebben de melding middelbrand gegeven omdat het de bin nenstad van Terneuzen be treft. Gelukkig is het mee gevallen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40