Alles over het Formule 1-seizoen 2017 m 1 1^ 30 Wevers tankt vertrouwen voor 22 toeschouwers Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/fl Cf De eerste test voor de EK turnen deze vrijdagmiddag in de trainings hal van de KNGU in Beekbergen is een persiflage op een selectiewed- strijd. Drie turnsters voor vier start- bewijzen. De vierde kandidate, meerkampster Eythora Thorsdot- tir, heeft een korte pauze ingelast na de wereldbekerwedstrijd afgelo pen weekeinde in Stuttgart. Zij haakt over een week weer aan tij dens de tweede en laatste EK-test. Bondscoach Gerben Wiersma benadrukte dat de vier kandidaten niet vanzelfsprekend naar de EK in Cluj-Napoca gaan. Er moet op zijn minst uitzicht zijn op een individu ele finaleplaats. Een half jaar geleden zette Sanne Wevers nog de kolkende Arena Ol- impica de Rio op zijn kop met een weergaloze balkoefening. Daarna genoot ze van haar nieuwe sterren status tijdens het ene na het andere gala, culminerend in de verkiezing tot sportvrouw van het jaar. Hoe ontnuchterend is het dan om voor 22 toeschouwers, voor het merendeel familie en bekenden, in een gymzaaltje te acteren? „De at mosfeer is anders ja. Het is een beetje klein hier", lacht Wevers, na dat ze een sterke oefening heeft neergezet. „De olympische finale is een droommoment. Maar dit is ook De atmosfeer is anders dan in Rio de Janeiro, ja. Het is een beetje klein hier in Beekbergen een moment waarop het goed moet. Ik heb veel shows kunnen doen. Dat heeft me toch op een be paalde scherpte gehouden." Knop om In de stoffige trainingszaal in Hee renveen is het ook niet alle dagen feest. In januari zette ze de knop om. Alle festiviteiten en uitnodi gingen werden ondergeschikt ge maakt aan de turntraining. „Ik ben erachter gekomen dat dat absoluut niet samen gaat met een topsport carrière." Moeder Gemma geeft haar mo bieltje aan Sanne. Zus Lieke aan de lijn vanuit de trein in Taiwan, waar ze aan het rondreizen is. Hoe de test voor haar zus verlopen is? De slechte verbinding maakt een fat soenlijk gesprek onmogelijk. Sanne vindt dat ze nu 'best al wel een leuk niveautje' heeft. Met een aangepaste oefening. De olympi sche uitvoering van balk is over de datum. Tot en met Tokio 2020 geldt een nieuwe code met een aangepast puntensysteem. „Ik ben de code nog steeds aan het bestuderen. De scores zullen in elk geval lager lig gen. Jammer, ik vind het leuk om die dikke scores neer te zetten." Ze turnt nu een oefening met 6.1 als moeilijkheid. Die kan ze voor de EK probleemloos opvoeren naar 6.4. Dat is heel wat minder dan de 7.0 die ze voor Rio op de plank had liggen. „Ik heb vier jaar nodig gehad om die oefening neer te zetten. Mijn droomoefening richting Tokio heb ik wel al ingezet. Het begin is er." Alles over Max Verstappen Interviews, voorspellingen en feiten Met o.a. Olav Mol, Jan Lammers en Giedo van der Garde Alles over de circuits, teams en de coureurs SO s jnuciummumsmiim BON POLE POSITION zaterdag 25 maart 2017 'Best al wel een leuk niveautje' Sanne Wevers na de EK-kwalificatiewedstrijd in Beekbergen. „Mijn droomoefening richting Tokio heb ik wel al ingezet." fotoanp Sanne Wevers zet graag dikke scores neer. Dat zit er niet in met de nieuwe puntentelling. Maar een EK-medaille behoort volgende maand bij de EK tur nen in Roemenië zeker tot de mogelijkheden. Marcel Luyckx Beekbergen —Sanne Wevers (25) MPOSITION 1' „nllflï n Met deze bon DE MAGIE VAN MAX O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant. 01 003652

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30