De laatste horde naar Mercedes is nog niet 26 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN AUSTRALIË Er is getest. Er is getraind. En morgen wacht dan eindelijk de eerste Formule 1-race van 2017 in Melbourne voor Max Verstappen en co. Wat u mag verwachten van de seizoensopener en dit seizoen? Alvast geen vroege overwinning voor Red Buil, denkt teambaas Horner. „Het gat met Lewis Hamilton is te groot." ze Column S JOERD MOSSOU Een sponsor- naam zou de Arena zo'n vijf miljoen euro per jaar op kunnen leveren internet gaan kijken, en daarna op Tele tekst, maar aan het begin van de vrijdag avond heette de Amsterdam Arena nog gewoon de Amsterdam Arena. Het Olympisch stadion heette ook nog gewoon Olympisch Stadion, trouwens - en Schiphol heette nog gewoon Schiphol. Het leek me een inkoppertje eerlijk gezegd: precies een jaar na de dood van Johan Cruijff, kon de ont hulling van de 'Johan Cruijff Arena' onmogelijk uitblijven. Ik zag al een feestelijke ceremonie voor me, met koningin Maxima en koning Lex erbij, en met Danny en Jordi en de meiden natuurlijk, en een doek van zacht fluweel dat neer zou dalen van uit de hemel, en dan van die mooie gouden letters aan de gevel. Maar niets bleek minderwaar. Zelfs in de afgelo pen 365 dagen slaagden de zogenoemde 'stakehol ders' van de Arena er niet in om overeenstemming te bereiken over een nieuwe, gloedvolle, prachtige naam voor het Amsterdamse stadion. De exacte verklaring is ontluisterend simpel: geld. zou de Arena zo'n vijf miljoen euro per jaar op kunnen leveren. Se rieus geld, vinden de aandeelhouders, en ook bij Ajax zitten ze in een bedrijfsecono misch kramp, want de club zou in de toe komst graag eigenaar worden van het sta dion. Een 'Bolletje Beschuit Arena' zou die lasten flink kunnen verlagen. Iemand die betrekkelijk dicht bij het vuur zit, noemde het gisteren 'een keuze tussen ratio en emotie'. Echt waar hoor, de betrokken partijen zouden het serieus heel mooi vinden - een Johan Cruijff Arena - heus, prachtig zelfs, geweldig ge woon, maar er was natuurlijk ook nog zoiets als 'business development strategy'. voor u: de Bolletje Beschuit Arena gaat er in geen honderd jaar komen, en de Coca Cola Arena ook niet, en de Wim de Vries Dakdekkers Arena ook niet. De Arena heeft twintig jaar de tijd gehad om zo'n zaaddodende sponsornaam te vinden, en dat is twintig jaar lang niet gelukt. En nu denken jullie dat het straks opeens wél kan? Jullie denken dat er nog één Ajax-supporter te vinden is die dat nu nog zou trekken, een Hyundai Arena, in plaats van een Johan Cruijff Arena? Denken jullie, beste business development-den- kers, dat er nog een bedrijf te vinden is dat werke lijk met pek en veren besmeurd wil worden, en daar dan ook nog vijf miljoen euro per jaar voor wil dokken? ziet in dit soort gevallen: iedereen heeft elkaar suf geluld en gek vergaderd. Er zijn zoveel partijen met belangetjes en krampjes, bewapend met spreadsheets en rekentabellen, dat niemand nog zag wat er werkelijk aan de hand was. Namelijk dat je een voetbalstadion hebt in Am sterdam, en dat er maar één naam bestaat voor dat stadion, en dat er verder helemaal niets te vergade ren valt. Dat je als aandeelhouder gewoon je verlies moet nemen, als een man, en dat ze bij Ajax voort aan maar een vinnig backje minder moeten kopen. De Johan Cruijff Arena, mensen. Godallemachtig. Hoe moeilijk kan het zijn. 1000ste duel voor Buffon Nieuwe keeper FC Twente GP van Australië Verstappen moet sneller Die Max-hype, die zou mor gen best eens een knauwt je kunnen krijgen. Stel dat Ver stappen keurig vierde wordt. Of vijfde. Of zesde. Allemaal niks mis mee. Maar je kunt je afvragen of zo'n uitslag nog rijmt met de bela chelijk hoge verwachtingen die zijn ontstaan. De kans dat de 19-ja- rige Nederlander meteen weer de wereld verbaast en hier in Australië de eerste afspraak wint? Die is klein. „Heel klein", denkt Christian Horner zelfs. „Een longshot." Waarom? „Omdat het gat met Le wis Hamilton gewoon te groot is", analyseert de teambaas. „Maar je weet het natuurlijk nooit, hè. Want het blijft wel motorsport", voegt hij daar nog aan toe. Een sport waarin je niet altijd de snelste hoeft te zijn voor succes. Of de beste. Maar op basis van de testresultaten en de eerste activiteiten in Australië, mag je gerust de conclusie trekken dat de RB13 op elk gebied nog een beetje moet bij schakelen om te transformeren tot een serieus kam pioenskarretje. Top 6, dat zeker. Maar die laatste horde naar Mer cedes is nog niet genomen. Eerst was het de Renault-mo tor die haperde. Nu zijn het de afstellingen waarover wordt geklaagd. De opti- zaterdag 25 maart 2017 V @sjoerd mossou Arena Voor de zekerheid ben ik nog even op Een sponsornaam Welnu, stelletje koekenbakkers. Ik heb nieuws In dit verhaal is iets gebeurd dat je wel vaker VOETBAL Gianluigi Buf fon droeg gis teren in het WK-kwalifica- tieduel tegen Albanië voor de 168ste keer het shirt van Italië. Dat betekent voor de 39-jarige doelman zijn 1000ste duel als voetbal prof. Voor Parma speelde hij 220 duels en voor zijn hui dige club Juventus tot nu toe 612. CM VOETBAL FC Twente heeft de Bel gische doel man Jorn Brondeel ge contracteerd. De 23-jarige keeper is ei gendom van Lierse SK, maar keept dit seizoen op huurbasis bij NAC. De club uit Enschede betaalt een kleine trans fersom voor Brondeel, die een verbinte nis tot en met 2021 heeft getekend. Direct winst van O fi. 0) Albert Park Lake Bochtnummer Snelheid (km/uur) T Morgen, Ziggo 06.00 u Rondes 58 Circuit 5,303 km Afstand 307,574 km Arjan Schouten Melbourne Albert Park (Melbourne) Winnaar 2016 Nico Rosberg (Mercedes) ©1903161 BRON: AFRFIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26