Tv7 rllLTUUR 25 Kent u deze man nog? Het is hem echt: Face uit The A-Team. Dirk Benedict ontmoet dit weekeinde zijn Nederlandse fans op de Dutch Comic Con. „Ik durf te beweren dat ik de laatste was die de aantrekkelijke rokkenjager speelde. Het mag niet meer", zegt de acteur uit dé cultserie uit de jaren 80. Dat soort personages bestaan niet meer. Noem mij een modern karak ter uit een film of tv-serie dat zo is. Écht mannelijk dus! Ik durf te bewe ren dat ik de laatste acteur was die de aantrekkelijke rokkenjager speelde." En James Bond dan? Benedict, die eenzelfde soort personage speelde in de klassieke sciencefictionreeks Battlestar Galactica, breekt in. „Nee joh! Die wordt tegenwoordig verliefd op vrouwen en huilt tranen met tui ten. En de Bondvrouwen kunnen al lemaal taekwondo en hebben wa pens." Een serie als The A-Team is anno nu onmogelijk, beweert de acteur stellig. Maar ook in de jaren 8o klonk al veel kritiek. „Masochistische vrouwenha ters waren we. De actrices die bij ons op de set kwamen, trilden helemaal van angst. Maar na de opnames werd iedereen omhelsd. 'We zijn nooit vriendelijker behandeld dan bij jul lie', zeiden ze. „De grootste vakbond in Amerika is die van de leraren. Zij lieten toen tertijd leerlingen brieven onderteke nen waarin zender NBC werd ge vraagd The A-Team van de buis te ha len. Die kinderen van toen zijn nu midden 30. Als ik ze ontmoet, zeggen ze allemaal dat ze helemaal niet wil den ondertekenen. Ze waren dol op TheA-Team\" Seksist „Ik speelde daarna nog wel eens in een film, maar mijn carrière was ei genlijk voorbij", vervolgt Benedict ernstig. „Ik was die seksist. Alle tv- netwerken haatten me." Hij is er goudeerlijk over: 'deze politieke cor rectheid' bevalt hem voor geen me ter. „Vrouwen missen me. Maar whiskey drinken, roken, het manne lijke dier zijn; het mag niet meer. Het feminisme is veel te ver doorgesla gen. Zelfs nu ze in straaljagers mogen vliegen, zijn vrouwen boos. En jon gens die zijn zoals ik vroeger - ener giek, sneeuwballen gooien - krijgen ritalin om ze rustig te maken!" Benedict steekt een lange mono loog af over zijn liefde voor Donald Trump, de recente vrouwenmars en 'de invasie' zoals hij de migratiegolf noemt. Door de conventies die hij bezoekt, zoals Dutch Comic Con dit weekend, kan hij blijven rondwande len in 'betere', maar vervlogen tijden. Toch wil hij ook benadrukken niet verbitterd te zijn. „Omdat mijn car rière stierf, kon ik als gescheiden man mijn twee zoons opvoeden. In een hut in Montana, als een oude cowboy, met beren die buiten liepen. Zonder televisie, computers of tele foons. We praatten, lazen en poker den. Dat had ik anders nooit kunnen doen. Mijn zoons zijn mijn erfenis, mijn onsterfelijkheid." stormden ons hotel, dus we moesten zelfs naar een andere, geheime loca tie." Wat volgde was onder meer een bezoek per helikopter aan Zandvoort, een boottochtje over de Amster damse grachten en een ontmoeting met toenmalig koningin Beatrix. „Ja, we wilden weten hoe het was om The Beatles of Frank Sinatra te zijn. Maar wij waren charmanter en grap piger. Ze werden helemaal gek, die keurige, beschaafde Hollanders. Vrouwen wilden hun baby's naar ons gooien, ik zweer het je!" Het enige A-Teamlid bij dat bezoek ontbrak was George Peppard jr. alias Hannibal ('I love it when a plan co mes together!'). Benedict barst in la chen uit. „Waarom hij er niet bij was? Een schitterend verhaal! Hij was pre cies als zijn personage: heel bazig. 'Face, regel een tank. Nu!' Echt zó. En hij was een ontzettend beroemd en gerenommeerd acteur (Peppard zat onder meer in de filmklassieker Breakfast at Tiffany's, red.). Beatrix was ook fan en hij vertelde trots dat hij door haar was uitgenodigd. Wij hoorden een dag later dat wij ook wa ren uitgenodigd. Toen we hem dat vertelden, vertrok zijn gezicht en verdween hij zonder iets te zeggen naar zijn trailer. George dacht dat hij een exclusief genodigde gast was. Hij baalde er zo van dat hij besloot niet te gaan! Ja, dat was George. Een liefde volle, slimme man met een groot ver antwoordelijkheidsgevoel. Maar hij had zo zijn problemen. Hij wilde al tijd dat alfamannetje zijn." Traditioneel Amerikaans Waarom The A-Team zo ongekend populair was? Benedict heeft een 'lo gische verklaring': „Omdat het de laatste, écht traditioneel Ameri kaanse show was. Je zag het soort Amerika dat niet meer bestaat. Wij waren de yanks die Omaha Beach be stormden, John Wayne..dat soort mensen. Goedzakken met een duide lijke moraal. Allemaal heteroseksuele machomannen. Als je dezelfde serie nu zou maken, zou mijn personage homoseksueel zijn en had er een La tino bij gemoeten. „Ik was de sigaarrokende playboy. Het mannelijke dier zijn mag niet meer. Het feminisme is veel te ver doorgeslagen EN DE REST? zaterdag 25 maart 2017 GO Iedereen was dol op The Team! The A-Team (vlnr): Templeton 'Face' Peck, John 'Hannibal' Smith en B.A. Bara- cus. Achteraan: 'How ling Mad' Murdock. FOTO GETTY IMAGES 44 —Dirk Benedict HANNIBAL De oudste van het stel was kolonel John 'Hannibal' i Smith. George h. Peppard jr. vertolkte zijn rol met verve.love it when a plan comes together was zijn befaamde oneliner, het liefst uit gesproken met een sigaar in de mond. Peppard jr., die vijf keer trouwde, kettingroker was en een alcoholprobleem overwon, kon niet lang genieten van het succes. In 1992 kreeg hij long kanker. Hij overleed twee jaar later op 65-jarige leeftijd aan de gevolgen van een longontsteking en liet drie kinderen na. MURDOCK Hij was zo gek als een deur en altijd lag Howling Mad Murdock in de clinch met B.A. racus. Dwight Schultz (69) bleef na zijn periode als Murdock spe len in televisieseries en films (onder meer Star Trek en Bat man). Hij woont in Baltimore, is vader van een dochter en heeft de laatste 25 jaar vooral gewerkt als stemacteur. Zijn vrouw Wendy, die hij in 1982 ontmoette op een blind date, speelde een gastrol in The A-Team. Zij en Murdock moesten in die afleve ring verliefd worden en elkaar kussen. „Natuurlijk was die zoen echt", aldus Murdock, eh... Schultz. Ra- B.A. BARACUS Mr. T. (64), de oersterke beer met hanenkam die met zijn ko lossale armen en vuisten veel proble men oploste. Lawrene Tureaud, zoals hij echt heet, was in de serie zó imposant, dat hij later benaderd werd voor seri euze criminele klussen. Hij ver telde ooit dat hij een brief kreeg met daarin 5.000 dollar voor schot (op een totaal van 75.000) en een eersteklas retourticket om een man te vermoorden. Hij weigerde. B.A. had een carrière als worstelaar en bodyguard. Hij bleef ook acteren. Het laatste nieuws over Mr. T.: hij gaat stijl dansen in de Amerikaanse versie van Dancing with the Stars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25