WEEKEND Brand in Kapelle is gesprek van de dag Getikt van de Zin in een stedentrip? Vier tot vijf miljoen euro schade bij fruitteeltbedrijf Anthoni Fierloos Studie vervullen kinderwens via draagmoeder Walcheren fantastische boekenstad Wende Snijders is niet langer angstig en onzeker, maar gelukkiger dan ooit Goes is een De belangstelling voor draagmoe derschap groeit in Nederland, ze ker onder homoparen. Voorlich tingsbijeenkomsten zitten bomvol en tientallen stellen wenden zich jaarlijks tot advocaten voor juridi sche hulp. Experts vinden het hoog tijd voor verruiming van de regels. Tot nu toe hanteert het VUmc - het enige ziekenhuis dat kinderloze stellen begeleidt bij IVF-draag- moederschap - heel strenge crite ria. Alleen als een vrouw geen (functionerende) baarmoeder heeft of een zwangerschap levens bedreigend is, komen stellen in aanmerking. In tien jaar zijn slechts 25 baby's geboren. Homo stellen worden per definitie bui tengesloten. Vanuit de beroepsvereniging voor gynaecologen (NVOG) klinkt al langer de roep om verruiming van de criteria. De staatscommissie Herijking Ouderschap gaf recent hetzelfde advies. Daarom onder zoekt het VUmc nu of het homo stellen kan helpen. Maar dat is niet Het is zoeken naar alternatieven, adoptie is bijna onmogelijk eenvoudig, zegt Roel Schats, hoofd van het IVF-Centrum. Zo moet het ziekenhuis dan drie paren psy chisch onderzoeken: het homo paar, de draagmoeder en de eicel donor plus partners. „De vergoe ding hiervan is niet geregeld." Bo vendien is er sprake van een ethisch dilemma, zegt Schats. „Het is een vorm van wensgeneeskunde. De vraag is of we de strikte medi sche indicatie willen loslaten, want die is er niet bij een homostel." Veel stellen - homo en hetero - wijken uit naar het buitenland voor een draagmoedertraject dat tot 100.000 euro kan kosten. Ook is het ingewikkeld om een kind legaal hier te krijgen, maar dat houdt hen niet tegen. Het aantal juridische hulpvragen stijgt 'explosief', zegt advocaat Wilma Eusman die de meeste draagmoederzaken doet. In heel 2016 hielp ze 24 stellen, terwijl ze in de eerste drie maanden van dit jaar al 15 intakes deed. Toen ze in 2004 begon, ging het jaarlijks om vier paren. „Homostellen zoeken naar alternatieven voor internatio nale adoptie: co-ouderschap met een lesbisch stel of alleenstaande vrouw, maar ook draagmoeder schap, waarbij ze fulltime voor een kindje zorgen." P10 15°C Nieuwsmedia Zomertijd! Vannacht gaat de klok 1 uur vooruit. Bijv. ri ddy Kras.nl/actie of bel 0900-9697 70 cpg ZEELAND 1 EN 3 VUmc biedt hulp aan homoparen Het VUmc in Amsterdam onder zoekt de mogelijkheid om ook homoparen te helpen bij draag moederschap. Nu moeten man nen uitwijken naar het buiten land voor een peperduur en on zeker traject. Francine Wildenborg Amsterdam Wilma Eusman, advocaat zaterdag 25 maart 2017 Afwisselend zon en stapelwolken pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1168! 5 5 5 5 4 7 zomertijd Een horloge dat niet gelijk loopt? Dat hoort niet, vindt Henk van der Kooij, van de gelijknamige juwe lierszaak in Vlissingen. Hij draait dit weekend overuren in verband met de zomertijd. Samen met zijn medewerkers verzet hij de wijzers van 800 horloges. „Van mij mag de zomertijd worden afgeschaft." FOTO LEX DE MEESTER »P19 incl. retourvlucht 3 dagen alv.a. jiirrrpiur """Vit Met Kras kunt u cultuur proeven in vele wereldsteden. Nu nóg meer aanbod! Boek vóór 29 maart. Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1