Paul de Leeuw Verkoper van horloges draait letterlijk overuren Zomertijd:800klokjes verzetten 19 Edith Schippers gaat niet naar buiten, die zit de hele dag binnen Henk van der Kooij werkt aan de zomertijd, foto lex de meester ELEGANT 18» EEUWS KASTEELHOTEL NUWEG/ In de vitrines van de Vlissingse edelsmid klopt alles. Horloges, ket tingen en ringen staan keurig opge steld. Het glas blinkt. Als je goed oplet, dan zie je dat de wijzers van alle klokjes gelijk lopen. Zo hoort het, vindt eigenaar Henk van der Kooij. „Als de wijzers op verschillende tijden staan, geeft dat geen mooi beeld. We willen kwaliteit uitstralen. De vitrines moeten er verzorgd uitzien: dat doet de producten recht." Een mooi streven, maar je moet er wél wat voor over hebben. Hoe wel de zomertijd pas dit weekend ingaat, zijn de medewerkers van Van der Kooij woensdag al begon nen om de wijzers van alle horloges te verzetten. Zélfs de exemplaren die niet in de winkel staan. „We beginnen met de horloges die niet geëtaleerd zijn. De horloges uit de winkel doen we als laatste, op zaterdag. Het is voor ons ook met een een controlemiddel: zo weten we of de horloges goed werken." Van der Kooij kan er trouwens ook zijn klok erop gelijk zetten: in de week na het ingaan van de zomer tijd of wintertijd komen tientallen mensen naar de winkel om de bat terij van hun horloge te laten ver vangen. „We houden er zelfs reke ning mee als we de bestellingen doen. Sommige mensen hebben bij elke outfit een ander horloge. Het is een sieraad. Als ze de tijd willen aanpassen, ontdekken ze dat de batterij leeg is. En dan komen er ook nog mensen langs die niet we ten hoe ze de tijd van hun digitale horloge moeten verzetten. Dat kan bij sommige digitale horloges best gecompliceerd zijn: je moet het menu in om de tijd vooruit te zet ten. En het werkt niet bij elk hor loge op dezelfde manier." Mede door die ingewikkelde di gitale horloges kost het verzetten van alle klokjes in de winkel veel tijd. „Het zou me niet verbazen als er in totaal een dag werk in zit", zegt Van der Kooij. „Ik zet mijn ver stand op nul, maar natuurlijk doe ik liever andere dingen. Van mij mo gen die zomertijd en wintertijd af geschaft worden." Er zijn meer pinguïns op de wereld dan we denken. Dit prachtige nieuws maakt mijn hele week goed. Ben weer eens aan het lijnen, dus in gedachte zie ik alles wat beweegt in mijn mond verdwijnen. Bij pinguïns heb ik dat helemaal niet. Ik vind pinguïns de leukste diertjes die er bestaan. Volgens mij zijn ze slim en heel erg femi nistisch. Zo moeten de manne tjes van de keizerspinguïn meer dan twee maanden het ei uit broeden terwijl de vrouwtjes op zoek gaan naar voedsel. Als ze te rugkomen, geven ze het kuiken eten en dan mag de man, die barst van de honger, op zoek gaan naar eten. Ook een geweldige af- valmethode. door de klimaatverandering dat er veel meer pinguïns zijn? Nee! Er is gewoon altijd ver keerd geteld. Met name als het gaat om de adeliepinguïn. We dachten dat er 2,3 miljoen adelie- pingüins op de Zuidpool leven, maar het zijn er bijna 6 miljoen. Wat blijkt: alleen de broedpaar- tjes zijn geteld, of de pinguïns die rond de nesten scharrelen, zeg maar de kraamvisite. De niet- broeders zijn voedsel aan het zoeken, dus die zijn ook niet meegeteld. Tijdens de tellingen waren er ook nog eens veel meer pinguïns aan het zwemmen. Wie hebben er dan verkeerd geteld? De verkenners. Natuur verkenners. Een heel ander soort verkenner dan Edith Schippers. Of de verkenners bij de padvin derij. Ook ik ben verkenner ge weest in mijn jeugd. Na mijn korte voetbalcarrière die na een paar maanden werd beëindigd doordat ons team werd opgehe ven. Te slecht. Ons team bestond uit dikkerds, motorisch gestoor den, slechtzienden en één Belg. We waren het best als we bardienst draai den. gek van mijn gehang op zaterdag en heeft me naar de padvinderij gestuurd. Ik heb op zaterdagochtenden heel wat knopen gemaakt. Maan den in een boom gehangen om met mijn medeverkenners een hut te bouwen en daar dan ook een avondje in te blijven slapen, om nog meer te verkennen. Edith Schippers gaat helemaal niet naar buiten. Die zit de hele dag binnen in een heel sombere kamer en daar komen dan man netjes, als een soort pinguïns, naar binnen en dan gaan ze uren praten. Soms moet ze knopen ontrafelen, maar ik denk niet dat Edith voorstelt om een avondje in een boomhut te logeren. mannetjes zeggen: „Jullie gaan nu op een plan zitten broeden, terwijl ik op zoek ga naar voed sel." En dan drie weken later te rugkomen met een volle tas van de afhaal-thai en vragen: „En? Wat is er uitgekomen?" Verkenner zijn kan zo veel op leveren. Of, zoals Scouting Nunspeet het verwoordt: „Word verkenner! Pannenkoeken bakken, koken op houtvuur, bruggen bouwen van touw en hout, kamperen onder een zeiltje, boogschieten, theater, vliegers maken.en touwen knopen.Lekker naar buiten! Trek de deur achter je dicht en ga de wereld verkennen. Op eigen benen staan en je eigen mening ontwikkelen." Exclusieve Lezersreis Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl zaterdag 25 maart 2017 Tel al uw vakantie-wensen één voor één bij elkaar op. U wilt graag verblijven op een toplocatie? Wij bieden u een elegant 18e eeuws kasteel, voorzien van alle comfort. U wilt een schitterende omgeving? Wij hebben de magnifieke Harz voor u uitgekozen, een gebied dat in Europa bekend staat om zijn schilderachtige landschappen. Waar u eindeloos fietst en wandelt in een wonderschone omgeving. U bent op zoek naar eeuwenoude historie en vakwerkhuizen? U vindt het allemaal hier. Pal voor de deur. Verheug u op Kasteelhotel Van der Valk Schloss Ballenstedt. Het 4-sterren Van der Valk Schlosshotel in Ballenstedt is onderdeel van een eeuwenoud kasteelcomplex uit 1733 dat pal tegenover het historische theater ligt. U vindt het hotel direct aan het marktplein. Het hotel beschikt over een restaurant dat luistert naar de naam 'Fürst Viktor' en een wellnesscentrum met overdekt zwembad, sauna, stoombad, voetenbad, aangevuld met een heerlijke ontspanningsruimte. Buiten kunt u gebruik maken van een eigen 18-holes golfbaan. Uw kamer is sfeervol ingericht met een comfortabele zithoek, bureau, TV, radio, minibar (gevuld tegen betaling), kluis en garderobe. U heeft uw eigen badkamer met bad en/of douche, toilet föhn. Natuurlijk trekt u er ook op uit. Bekijk allereerst Ballenstedt zelf. De eeuwen kijken op u neer. Of ga naar de stad Quedlinburg met een nog rijker verleden, zoals Burcht Falkenstein dat in het jaar 1200 is gebouwd. Op de binnenplaats vinden regelmatig valkenier shows plaats. Of bezoek de hoofdstad Maagdenburg. Ook niet ver weg. Geniet vanaf de Sint-Johanneskerk van het uitzicht op de Dom en bezichtig het Onze-Lieve-Vrouweklooster. Of kies voor een romantische rit per koets door het sfeervolle Selkedal. Alles ligt dichtbij. Voor uw voeten dus. 3 dagen half pension 85,-PP- •2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2 x 3-gangendiner of buffet gebruik zwembad en sauna sieraad EXOAL cadeau Actievoorwaarden Wanneer u vrijdag- en/of zaterdagnacht verblijft, betaalt u TER PLAATSE een toeslag van 7 p.p.p.n. Voor verlenging zie onze website. Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 2 kinderen t/m 3 jaar gratis, 4 t/m 12 jaar 50% korting en 13 t/m 15 jaar 25% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 20 per nacht. Toeristenbelasting: 1,80 p.p.p.n. ter plaatse te betalen. Boekingskosten: €15 per boeking. PC Meer informatie en boeken: Ga voor Van der Valk Schloss Ballenstedt naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1711 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl. Verkenner De wijzers van 800 horloges een uur vooruit zetten. Vlak voor de zomertijd ingaat, zijn de medewerkers van Van der Kooij Edelsmeden in Vlissingen er een flinke tijd zoet mee. Cornelleke Blok Vlissingen Nu is wel mijn vraag: komt het Mijn moeder werd Edith moet opstaan en tegen de voor Van der Valk Schloss Ballenstedt 3 dagen half pension gratis gebruik van het zwembad schilderachtige omgeving

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19