VC Vlissingen gehavend O O) CD O II 22 ZEELANI Oemoemenoe staat voor zware opgave Groene Sterkan zich veilig spelen Van Waterschoot laat niets liggen FAMILIE VAN DE KETTERIJ SCHEIDSRECHTERS Het scheidsrechter zijn zit bij de familie Van de Ketterij in het bloed. Na Rinus en Harold heeft nu ook Mark de smaak te pakken. V De rugbyers van hekkensluiter Oemoemenoe staan vandaag in de kampioenspoule van de ereklasse voor een zware opgave. In Naarden nemen de Middelburgers het op tegen 't Gooi, dat nog ongeslagen is. Trainer Simon FitzGe- rald kent veel personele problemen. Dicky Wullems is geschorst na zijn rode kaart tegen The Bassets, Rohan Geuze en Jerry Christi- aanse kwamen met kwetsuren terug van een wintersportvakantie en Scott Flanagan, Da niël Koenen, Jordan Kersten, Danny Minder- houd en Lawrence Fuchs zijn geblesseerd. Het onverwachte vertrek van de Australiër Pat Toeta lijkt de grootste aderlating. Hij kreeg een contract aangeboden in zijn thuisland. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen kunnen zich vanavond in de uitwedstrijd te gen hekkensluiter FCK De Hommel definitief veilig spelen in de eredivisie. De ploeg van in terim-trainer Said Ouasti kan de uitslagen van gisteravond bekijken - waarbij concurrenten als TPP, ZVV Eindhoven en WSV/Shoepimp in actie kwamen - en weet dan hoe het ervoor staat. Heeft de ploeg nog één overwinning no dig? Of volstaat wellicht een gelijkspel? Eerder dit seizoen kwam Groene Ster thuis tegen FCK De Hommel niet verder dan 3-3. De club uit Den Bosch versterkte zich in januari met enkele spelers maar staat nog steeds laatste. Aan de vooravond van de beslissende fase in de eerste klasse van bedrijfsvolleybalcompeti- tie in Hulst lieten de vrouwen van Van Water schoot niets liggen tegen Mulan. De koploper versloeg de nummer vier van de ranglijst overtuigend met 3-0 (25-9 25-15 en 25-11). De voorsprong van Van Waterschoot op Notaris Stolker bleef drie punten, omdat ook de num mer twee geen fout maakte. Tegen hekken sluiter Sjaak Moens Logistics werd het achter eenvolgens 25-18,25-12,25-21. In de tweede klasse is Henny Co ook na het behalen van de titel nog onverzadigbaar. De kampioen ver sloeg SC De Deurzetters met 2-1. M Hoofdklasse Mbikulu Vorig seizoen toog Vlissingen drie keer naar Oss voor een competitie duel. Behalve tegen Deso speelde de club toen ook tegen OSS'20 en TOP. Die laatste club degradeerde, waar door er dit seizoen nog twee reste ren. „Tegen Deso moeten we het niet van de ambiance hebben", weet trainer Ruud Pennings. „Geen tribune, een slecht veld, een soort bijveld." Dit seizoen heeft Vlissingen nog niet gewonnen van de Osse ploe gen. Aan de Irislaan verloor Vlissin gen van OSS'20 (0-2) en speelde ge lijk tegen Deso (1-1). Deze laatste ploeg heeft al zeven duels op rij niet gewonnen en is afgezakt naar de gevarenzone. „Maar wij presteren het beste tegen ploegen die bovenin spelen en we laten het vaak afweten tegen ploegen onderin." Tweede plaats De nederlaag vorige week tegen RKAVV was daarvan een nieuw voorbeeld, constateert Pennings te leurgesteld. „Door eigen toedoen hebben we het weggegeven. Geluk kig voor ons speelden Quick en Nu- „Je moet de regels kennen, hè." Ri nus van de Ketterij (72) prikkelt zijn kleinzoon Mark, die naast hem aan tafel zit. „Wat is een cor recte schouderduw?" „Uh, niet met je elleboog?", twij felt Mark (12). Rinus neemt geen genoegen met dat antwoord. „Neeeee, zo spreken de spelers ook. Het is correct als het schouder tegen schouder is..." „En?" Ook Marks vader Harold (44) mengt zich in het gesprek. „De bal moet binnen spelbereik zijn", vult Rinus aan. „En het ge zicht moet naar de bal", geeft Ha rold zelf het antwoord waar hij op wachtte. „Dus niet met je schou der in iemands rug", rondt Rinus af. „Dan is het ook een schouder- duw, maar geen goeie." Met Rinus, Harold en Mark zitten er drie leden van de familie Van de Ketterij op een doordeweekse De acceptatie van spelers, lekker in beweging 2:ijn, dat vind ik het mooie avond lekker te bomen over alles wat leidsman zijn zo mooi maakt. De oudste twee hebben al respec tievelijk meer dan 1100 en 900 of ficiële voetbalwedstrijden achter hun naam en sinds kort loopt ook Mark rond in een heus scheids- rechterstenue. Als hij op zaterda gen zelf niet in actie komt met de D2 van SSV'65, fluit hij wedstrij den van de E'tjes of de F'jes. „M'n vader traint soms de E5 en heeft altijd een fluit mee", vertelt Mark enthousiast. „Ik vond het ge weldig om hun partijtjes te fluiten en zo is het begonnen. Ik heb nu al drie wedstrijden gefloten met dat fluitje van mijn vader. Dat is al één voordeel. Hij heeft ook drie rode tenues in verschillende maten en één daarvan pas ik al, dus daar fluit ik in. Ik heb dus ook goede kle ren." Harold drukt op een knopje op zijn telefoon en als het scherm oplicht, toont hij trots een foto van Mark in het rode tricot. „Daar loopt een echte scheidsrech ter", glimlacht Ri nus. Zelf begon hij ooit na een wed strijd van de voet baller Harold te heb ben aanschouwd. „Ik dacht: dat fluiten kan ik ook wel. Ik had een kan toorbaan, maar trimde ernaast en had een goeie conditie. Ik leerde de spel regels graag en ben met de cursus begonnen toen ik een eigen autootje had." Dat autootje bracht hem door heel Nederland. Dikwijls zat zoon Harold dan naast hem. Op zijn vijftiende stopte hij met voetballen en dook hij de spelre- gelboeken in. Hij slaagde met vlag en wimpel voor zijn theorie en la ter ook zijn praktijk en werd scheidsrechter. „Mark ziet er nu zaterdag 25 maart 2017 RUGBY ZAALVOETBAL Salim Ben Sellam staat vandaag met Groene Ster tegenover FCK De Hommel. FOTO PAUL TEN HACKEN VOLLEYBAL Regilio Pinas is de volgende speler die zijn overeenkomst met VC Vlissingen met een jaar heeft verlengd. De aanvallende middenvelder speelt sinds de zomer van 2015 voor de zon dag-hoofdklasser. Pinas is de tiende speler van de huidige selectie die langer blijft. Nieuwe gezichten worden Mart de Kroo, Steve Schalk wijk (beiden Goes) en keeper Louis Ficq, die al geruime tijd meetraint bij Vlissingen. Eren Yil- dizturan keert terug van het zaterdagteam. De nieuwe trainer John Karelse krijgt Thomas Ragut als assistent naast hem. Ragut is offici eel nog speler van Vlissingen maar zit dit sei zoen vaak als assistent op de bank. Aan het eind van dit seizoen zet Ragut definitief een punt achter zijn voetbalcarrière. Hoek gaat van daag op bezoek bij Spijkenisse. De ploeg van trainer Jannes Tant ver loor de thuiswed strijd eerder dit seizoen met 0-1. Hoek, dat de ze vende plaats bezet, was toen de betere ploeg, maar scoren bleek een probleem. Spijkenisse staat vierde, met zeven verliespunten meer dan koplo per Achilles Veen. De ploeg verloor op eigen veld pas één keer. Swift won in Spijkenisse met 1-3. 5 Na vijf seizoenen bij FC Twente moet Sven Mbi kulu (20) op zoek naar een nieuwe club. De midden velder uit Terneu- zen maakte in 2012 de overstap van JVOZ en te kende al snel een driejarig contract. Afgelopen zomer tekende hij een nieuwe overeen komst, maar die wordt nu niet ver lengd. Mbikulu speelt zijn wed strijden in Jong FC Twente, net als Ruben de Jager. De spits uit Le- wedorp vertrekt na dit seizoen ook. Cito, Schadewijk, Ruwaard, TOP, Deso en OSS'20. Zes amateur clubs telt de stad Oss, allemaal op zondag overigens. En dan heb je ook nog de FC Oss a/ca FC Tom Boere. Morgen reist Vlissin gen naar deze voetbalstad voor het duel met Deso. Rudy Boogert Vlissingen a Passie voor het fluiten gaat van vader op zoon Mitchell Minnaard Goes -Rinus van de Ketterij (72)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 185