Op het WK tegen Ierland lukte alles 20 WEE INTERNATIONAL PETER VAN VOSSEN Vandaag is het precies 25 jaar geleden dat Peter van Vossen (48) in het Nederlands elftal debuteerde. De uit Zierikzee afkomstige aanvaller zou uiteindelijk 31 interlands spelen. 'Rijkdom', noemt hij alles wat hij in die jaren heeft meegemaakt. Van Vossen heeft ook mooie anekdotes overgehouden aan zijn interlands. In een terugblik vertelt hij over Hotel Oranje, de rechtsback van Brazilië, Paul Gascoigne en een wens- beeldje in Ant werpen. w- Als AA Gent-aanvaller Eric Vis- caal zich op maandag 23 maart 1992 geblesseerd afmeldt voor de oefeninterland tegen Joego- slavië, wordt besloten Peter van Vossen voor de eerste keer op te roepen voor Oranje. De aanvaller heeft naam ge maakt bij Beveren en zit die maandag thuis in Zierikzee. Hij wordt gebeld door zijn trainer, Johan Boskamp. „Mijn voetbal schoenen stonden nog in Beveren", weet Van Vossen nog. „Daar ben ik samen met mijn zwager eerst om gegaan. Daarna heb ben we allebei een stuk gereden, naar Noordwijk." In de kustplaats weet Van Vossen niet precies waar hij moet zijn. „Ik zag Hotel Oranje en ben daar gestopt. Hier moeten ze zitten, dacht ik. Ik kom me bij het Neder lands elftal melden, zei ik bij de balie. Dan moet u nog een stukje omhoog meneer, naar Huis Ter Duin..." Rinus Michels, die de nieuweling tijdens de persconferentie in Amsterdam conse quent 'Peter Vossen' noemt, heeft de aan valler opgeroepen op voorspraak van zijn assistent Dick Advocaat. Die heeft Van Vossen meerdere keren bekeken bij Beve ren. Van Vossen: „Speel jij niet bij Charle roi, vroeg Michels aan me. Ik denk dat hij me een beetje wilde stangen. Daarna zei Michels dat hij zijn selectie voor het EK ei genlijk al rond had. 'Jij komt er niet meer HOOGTEPUNT zaterdag 25 maart 2017 r 1 Jk, ij j-'ft T»r Speel Barry van der Hooft Zijn beste wedstrijd in Oranje? Peter van Vossen hoeft er niet lang over na te den ken. „Dat was tegen Ierland, op het WK van 1994 in Amerika. Ik scoorde dan wel niet, maar alles lukte. Mijn balaannames waren goed, ik had een heerlijk gevoel, ik zorgde voor dreiging en was steeds op het juiste moment weg. De samenwer king met de linksback (Frank de Boer, red.) verliep ook zoals het moest." In de dertiende interland van Van Vossen wint Oranje met 2-0 en bereikt de kwartfinale. Daarin valt het doek, tegen Brazilië (3-2). Een duel op het WK van 1994 met de Ier Gary Kelly, fototoussaintkluiters Van Vossen in de wedstrijd tegen Schotland op 27 mei 1994. FOTO ANPFOTO/COR MULDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 183