ONTSPANNEN AANV HET GARDAMEER 71} 17 Paasbest is volgens hen een tikkeltje achterhaald. Maar Jesse Klaver in opgestroopte hemdsmouwen of Mickey Mouse- sokken tijdens casual friday gaan pakkenkoning Oger Lusink (69) en zoons Martijn (37) en Sander (39) toch te ver. pharosreizen Illii m lanten in hun winkel aan de P.C.Hooft- straat informeren eerst of het goed gaat en vragen daarna pas naar jasjes en dasjes. De - mislukte - overval op de Blaricumse villa van Oger Lusink drie weken terug heeft diepe indruk gemaakt. Zoon Martijn, ceo van het fami liebedrijf: „We zijn allemaal aler ter. Criminelen merken blijkbaar dat winkels en banken te goed af geschermd zijn en hebben het nu op woningen gemunt. Bedrei gend." Brand director Sander: „Ik heb mijn huis extra laten beveili gen." Lusink senior: „Ik ben enorm geschrokken, maar weiger mijn le ven te veranderen." Dat betekent dat hij lyrisch praat over Napolitaanse mouwinzetjes en non-stop bezig is met stoffen, snits en de juiste silhouetten. Een virus dat oversloeg op zijn zoons, die nog steeds wekelijks al hun overhemden afleveren bij hun moeder omdat ze messcherp is met de strijkbout. Na 26 jaar telt het Oger-impe- rium winkels in Amsterdam, Rot terdam, Den Haag, Antwerpen en 120 medewerkers, die jaarlijks 25.000 pakken verkopen. Van star- tersoutfits (398 euro) tot Italiaanse handgemaakte kostuums (rond de 4.000 euro). Vaste klanten zijn on der anderen premier Rutte, prins Bernhard junior, analist Ronald de Boer en de Feyenoordvoetballers. Hoewel Oger Lusink denkt - 'zonder arrogant te willen klinken' - te hebben bijgedragen aan de op voeding van de Nederlandse man op modegebied, krijgt hij soms toch een wegtrekker van de op merkelijke kledingcombinaties. Heren maken er nog vaak een potje van, vinden de Lusinks. Martijn: „Er zijn twee stromingen. Kleur komt terug: rood, groen en fris Napolitaans blauw. Daarnaast zie je aard tinten. Taupe, mauve, grijzig bruin en off-white." Oger: „Dat geldt voor pakken en strop dassen, maar ook voor kleding stukken als jeans, polo's of vesten." Martijn: „Ik vind dat begrip een tikkeltje achterhaald, bijna ouder wets. Vroeger zaten wij met de hele familie opgedirkt aan tafel. Maar niemand wil meer strak in het pak naar de paasbrunch. Een stropdas is onnodig." Die PvdA'er in die trui, zo'n man neem je toch niet serieus Sander: „Maar Pasen is wel een fa miliefeest en een gelegenheid om je best te doen. Jezelf misschien iets formeler te kleden. Dat hoeft niet in een kostuum te zijn. Een wat luxere jeans en een mooi jasje zijn prima." Oger: „Het is voorjaar. Tijd om die donkere winterkleuren en zware stoffen in de kast te laten hangen. Kies bijvoorbeeld voor een witte broek of pantalon van licht materiaal. Of voor een polo met lange mouwen in plaats van een overhemd. Casual kan comfor tabel en zeker ook stijlvol zijn." Martijn: „Veel mannen snappen dat niet. Wat ik op casual friday bij grote accountantskantoren tegen kom... Dockers met All Stars eron der, afzakbroeken, Mickey Mouse- sokken, joggingvesten en hoodies. Je schaamt je dood." Sander: „Hij probeert de Canadese premier Justin Trudeau na te doen. Ik snap dat zijn reclame- of cam pagneteam wilde uitstralen: niet lullen, maar poetsen. Dat past bij het GroenLinks-imago. Maar hij liep ook een keer met een veel te nauw boord, met een das er om heen. Dat kan toch niet." Martijn: „Eigenlijk moet een man in een belangrijke functie toch een pak aan. Dat hoort bij de baan, geeft vertrouwen en toont respect voor het volk waar hij ver antwoordelijk voor wil zijn. Die PvdA'er in die trui (Hans Spek man, red.), zo'n man neem je toch niet serieus?" Oger: „Stel dat Klaver minister wordt en hij gaat zo naar Brussel voor een vergadering. Dat wordt echt niet geaccepteerd. De meeste politici geef ik een zeventje of een achtje qua kleding." Oger: „Koning Willem-Alexander, mijn handen jeuken. Hij ziet er al stukken stijlvoller uit dan vroeger, maar het kan nog beter. Door zijn postuur houdt hij van groot en ruim. Maar dat kun jefmetunen. Pas de taille aan waardoor het bo venlichaam langer lijkt en maak de broekspijpen smaller. Dan heeft hij een betere balans in zijn pak en dat is stukken sexyer. Blauw staat hem goed, beige niet en hij moet evenmin in ruitpakken gaan lo pen." anuib I 01/05-22/05^149 23/05-29/06 169 30/06-28/08 179 29/08-02/10 167 03/10-30/11 149 5d. 8d. 199 339 225 389 239 419 225 389 199 339 zaterdag 25 maart 2017 GO 'Niemand wil meer strak in het pak naar de paasbrunch' Annemart van Rhee K Oger Lusink en zijn zonen Sander (links) en Martijn: „De meeste politici geef ik een zeventje of een achtje qua kleding." FOTO PIM RAS Wat zijn de trends komend sei zoen? Het is bijna Pasen. Bestaat paas best anno 2017 nog? —Martijn Lusink Vallen de opgestroopte mouwen van Jesse Klaver daar onder? Wie zouden jullie graag willen stylen? AUTOVAKANTIES VAN ANWB t b\'f- 4, 5 of 8-daags hotelarrangement, Italië Geniet van de schoonheid van het Gardameer! Het leuke plaatsje Cavaion Veronese ligt op 10 km van het sfeer volle Garda, 6 km van Lazise en heel gunstig voor autoritten naar de andere pareltjes langs het meer. Ga je liever wandelen? Neem in Malcesine de kabinelift de berg op voor een wandeling op de Monfe Baldo met spectaculair uitzicht! Of maak je een ritje naar de beroemde Romeinse Arena van Verona, waar vele legendarische opera-optredens plaatsvinden? Je logeert in Hotel Romantic, gelegen in het historische stadje Cavaion Veronese op 10 minuten rijden van het Gardameer. Het hotel heeft een restaurant, bar, terras en een mooie tuin met zwembad en jacuzzi. r r irvt Inbegrepen 3, 4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3, 4 of 7x driegangen- keuzediner gebruik buitenzwembad parkeerplaats Prijzen 4d. Prijzen in p.p per pakket. Niet inbegrepen: reserveringskosten (20,-) en toeristenbelasting (lokaal tarief). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. www.pharosreizen.nl/gelezen-in/dagbladen O23-554287O ZOEKCODE 15283

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17