£"l C9 Verhuurplicht aanpassen? d WGRONDTESTDAG Brouwershaven kan verder met stadsvisie 2 ZEELRRD Zaterdag 25 maart Masai VOORJAAR MOTOR VAN STAL De voorjaarszon schijnt, de temperatuur stijgt steeds verder en de weg is droog. Prima weer om de motor van stal te halen. Maar ga niet onvoorbereid de weg op, technisch moet er van alles worden nagekeken. Drie fanatieke motorrijders geven tips. Commentaar Een paar jaar geleden besloot de provincie een verhuurplicht in te stellen voor recreatiewoningen. Een logisch middel om vakantieparken en kampeerterreinen te behoeden voor ver loedering. Veel vakantiehuisjes worden immers als investering aan geschaft, lang niet elke eigenaar is van plan er zijn weekeinden door te brengen. Door ze te verplichten hun huis via een centrale organi satie te verhuren, snijdt het mes aan twee kanten. De eigenaar strijkt wat huurpenningen op en de huizen staan niet leeg. Maar de verhuurplicht pakt verkeerd uit in het wat duurdere seg ment. De ontwikkelaars van appartementencomplexen in Cad- zand-Bad merken dat de helft van hun kopers afhaakt als blijkt dat ze een appartement dat ze op het oog hebben, moeten verhuren. Zij schaffen de appartementen wel degelijk aan voor eigen gebruik, ook als ze er vaker niet zijn dan wel. Dat maakt de ontwikkeling van de wat luxere appartementencomplexen een hachelijke onderne ming. De maatregel lijkt bijna goedkopere confectiebouw in de hand te werken, precies de betonblokken die de Vlaamse kust zo ontsieren. Een verhuurplicht is ook niet nodig in complexen waar een ver eniging van eigenaren toeziet op onderhoud en gebruik. Toch is het verstandig dat Provinciale Staten niet halsoverkop be sluiten de verhuurplicht aan te passen. Nu bestaat er duidelijkheid. Er zijn huizen om te wonen en huizen om te recreëren. Het is enorm ingewikkeld om recreatiewoningen straks onder te verdelen in categorieën met en zonder verhuurplicht. Dat kost tijd. Terecht is besloten daarvoor eerst een proefproject te beginnen. Dat gebeurt in de gemeente Sluis, waar de schoen het ergst wringt. Het is slim om potentiële kopers daar niet weg te jagen, maar onder voorwaar den binnen te halen. Verhuurplicht is op zich een logisch middel om verloedering vakantieparken tegen te gaan www.zeelandplant.nl óevjoon fersoonfy* 1 r www.joosse.nl ALMANAK Een collega is op reis door Afrika. Zij vindt het er schitterend, liet ze per e-mail weten, en de men sen zijn er ook zó aardig. Als ze de kans krijgt, blijft ze nog langer dan gepland. Ze trekt veel be kijks, en niet alleen vanwege haar nogal bleke gelaatskleur. Onlangs was ze in Tanzania bij de Masai. Die keken helemaal hun ogen uit. Onze collega is voor Nederlandse begrippen al behoorlijk lang, in Afrika moet ze welhaast een reus zijn. Een Masai had haar een tijdje aange keken en vroeg toen plotseling: „Heb jij soms giraffenmelk ge dronken?" Dolf Roks traint voetbalmeiden KRABBENDIJKE Sinke gekozen tot lijsttrekker A beo Wattel (38) uit Middelburg is eige naar van Abco Motors in Vlissingen, een on- derhoudsgarage voor motoren. Volgens hem begint het seizoen met poetsen: „Dan komt elk belangrijk onderdeel van de motor voorbij. Zo kun je dus goed zien in welke staat je motor ver keert en de belangrijkste punten nalopen." BRAVOK is het ezels bruggetje. Banden, remmen, accu, verlichting, olie en koelvloeistof. Wanneer alles in orde is, kan de motorkleding uit de kast. Wattel adviseert alle motorrij ders de eerste kilometers van het jaar alleen te maken. „En doe dat op je gemak: let op je snelheid en blijf in je comfortzone. Je zelfvertrou wen en vaardigheden moeten weer groeien na de winter." Voor de sleutel wordt omge draaid, kijk je of de spiegels goed staan en hoe de rem- en koppeling hendel aanvoelen. De choke kan de eerste paar straten aan, zodat de motor niet hikt of uitvalt. Tijdens Blijf in je comfortzone, je zelfvertrouwen en vaardigheid moeten groeien na de winter het rijden is het zaak de lampjes en metertjes goed in de gaten te hou den. Let ook op jezelf: „Heb je een break nodig? Pak die dan. Drink even wat op een terrasje en ga daarna weer verder." Wanneer de eerste rit erop zit, smeer je de ketting. Wattel: „Loop daarna nog even om je motor heen en check alle puntjes nogmaals. Het draait allemaal om je eigen veilig heid." Een week geleden trok de stadsraad boos de stekker uit de stadsvisie, toen in een gesprek met wethouder Wout van den Berg bleek dat de spelregels zijn veranderd. De stads en dorpsraden hebben niet langer de regie over toekomstplannen, maar de gemeente en het budget is verlaagd. Als antwoord op de boze stadsraad heeft het gemeentebe stuur snel een nieuw voorstel ge schreven. Daarin staat dat zowel ge meente als stads- en dorpsraden het initiatief mogen nemen. Wet houder Van den Berg: „Een herstel poging. Ja, kort door de bocht ge zegd wel. Maar dan met de nuance dat het de gemeenteraad was die in 2015 besloot dat er stads- en dorps visies moesten komen. En dat het ook de gemeenteraad was die eind 2016 vond dat de regie daarover te rug naar de gemeente moest." Brouwershaven krijgt nu het nieuwe budget van 50.000 euro, 25.000 euro minder dan het oude. Van den Berg: „Als er meer geld moet komen is dat ook aan de raad." Het nieuwe voorstel komt 30 maart in zowel commissie- als raadsver gadering. zaterdag 25 maart 2017 rganische plantenvoeding Zeelandplant - Ravesteinweg 3 Grijpskerke JOOSSE m ACCOUNTANTS %0 BELASTINGADVISEURS J JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten T 0118 612 774 T 0118 583 010 E middelburgSioosse.nl E oostkapelleSjoosse.nl Tip? redactie@pzc.nl NOORDWELLE Nieuwe voorzitter voor dorpsraad De dorpsraad van Noord- welle heeft een nieuwe voorzitter: Fred Baten burg. Hij is de opvolger van Ed Heye, die zijn functie na vier jaar neer legt. Heye heeft in totaal twaalf jaar in de dorps raad van Noordwelle ge zeten en vindt het tijd voor andere dingen. Ook een ander bestuurslid, Marlies Deurloo, was af tredend. Maar zij stelde zich wel weer verkies baar. SCHARENDIJKE Scharendijke Meiden vanaf acht jaar kunnen woensdag 29 maart een training volgen bij FC de Westhoek in Scharen dijke. Dolf Roks, hoofd jeugdopleidingen van Sparta, is hierbij aanwe zig. De activiteit begint om 18.45 uur en wordt verzorgd door Ladies VTBL #14. Naast Roks is Jessie Eikenhout één van de trainsters. Inschrijven kan tot zondag 26 maart via www.ladiesvtbl.nl. BRUINISSE Rommelmarkt in Bruinisse In 't Opper in Bruinisse is woensdag 29 maart een rommelmarkt. Er is lek kers te verkrijgen, waar onder verse oliebollen, vis en bolussen. Ook wordt er een rad van for tuin gedraaid. De opbrengst komt ten goede aan de cliënten die in 't Opper wonen. Vorig jaar is er van het geld een ringleiding aan gelegd in het stiltecen trum. Tussen 10.00 en 16.00 uur is iedereen wel kom. Jaap Sinke is door de leden van de SGP Rei- merswaal unaniem ver kozen tot lijsttrekker. Volgens Simon van Koe- veringe, voorzitter van de gemeentelijke afde ling, ligt het in de lijn der verwachting dat Sinke wederom kandidaat wethouder is. Sinke voerde in 2006 voor het eerst de lijst aan. De motor verschijnt weer op straat -Abco Wattel, Abco Motors De stadsraad Brouwershaven kan verder met haar toekomst plan. Er komt geen 75.000 euro subsidie van de gemeente, maar 50.000 euro. Ton van den Nouweland Brouwershaven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 169