33.000 30 ■ar 'Bedrijfsexcursies geven havisten een beeld van de mogelijkheden' CEO BOUWER LEGERVOERTUIGEN Henk van der Scheer, Defenture Alex Dorgelo. „Met de excursies naar bedrijven denken we ze beter te kunnen helpen bij hun studiekeuze. Ze krijgen een concreter beeld van de baanmoge- lijkheden." In het voortgezet onderwijs leven veel misverstanden over techniek, weet natuurkundedocent André Slomp van het Beekdal Lyceum in Arnhem. „Decanen hebben vaak weinig affiniteit met bètavakken en technische opleidin gen. Ook ik vind het moeilijk om de ontwikkelingen bij te houden. Ik heb dus geen actueel beeld van wat er voor mijn leerlingen te koop is na de havo." Betere bedrijfsexcursies Slomp is samen met zijn collega Jos Luijten van het Montessori College in Arnhem een dag per week gedetacheerd bij de HAN. Ze vergroten er hun kennis van de opleidingen en zijn tegelijkertijd bezig een netwerk met natuurkunde- docenten op te zetten. De docenten selecteren potentiële techniekstudenten voor excursies naar bedrijven. „Wij kennen onze leerlingen beter dan de decaan. Door met een selecte groep bedrijven te bezoeken voorkom je onge wenste groepsdynamiek. Het komt te vaak voor dat leerlingen in een groter verband bezwijken onder de groeps druk en hun interesse voor techniek niet durven te tonen." Het inzetten van vo-docenten zal tot betere bedrijfsexcursies leiden, verwacht Alex Dorgelo. „Zij weten wat werkt bij jongeren van een jaar of 16." Komende maand zullen de eerste 70 leerlingen een bezoek brengen aan vijf bedrijven: Parenco, Itho Daalderop, Defenture, Kranendonk en Rijnstate Ziekenhuis. „Dat zijn hot leads. De leerlingen zijn gemotiveerd. Ze hebben eerst de truck gezien, daarna de open dag bezocht en gaan nu een kijkje nemen in de praktijk. In het verleden schoten we met hagel op toekomstige studenten. We kiezen nu voor een gerichte benadering." o O w 3, „Veel van onze engineers komen van de HAN. We merken dat het lastiger wordt technisch gekwali ficeerd personeel aan te trekken. Daarom is het belangrijk dat wij een bijdrage aan het onderwijs leveren. Wij bieden afstudeer- en stageplekken. In april ontvangen we havoleerlingen op excursie. De volgende stap is dat wij concrete projecten leveren voor de hogeschool, zodat studenten motorvoertuigentechniek bezig gaan met bijvoorbeeld de lichte wielophanging. We moeten ervoor zorgen dat techniek sexy blijft voor de jongeren en dat ze niet vier jaar lang alleen maar in de boeken zitten. We willen de komende jaren ook gastcolleges gaan geven." Alex Dorgelo, HAN technische faculteit han.nl hantechtour.com technici zijn er tot 2018 te weinig in de energiesector: hbo'ers elektrotechniek, werktuigbouw en civiele techniek. bedrijven ontvangen in april de eerste havisten voor een excursie: Parenco, Itho Daalderop, Defenture, Kranendonk en Rijnstate. activiteiten en 17 proefjes kunnen leerlingen doen aan boord van de HAN TechTour, de truck die langs middelbare scholen gaat. PZ 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 143