4 Onze organisatie is zo vlak als een tafel' Run op ervaren IT-freelancers 'Een tevreden klant ziet niet op tegen het betalen van zijn factuur' YOLANDA VERMEULEN OVER DE ARBEIDSMARKT FAMILIEBEDRIJF WARS VAN HIËRARCHIE Vorig jaar werd het pand van het Goese mechanisatiebedrijf Gebr. Weststrate verwoest door een felle brand, maar onder leiding van Hanse Staalbouw krijgen de contouren van het nieuwe gebouw steeds meer gestalte. Voor Heros Sluiskil werkt het Schouwse familiebedrijf aan expan sie en toevallig breidt Hanse Staal bouw zelf uit op haar vestiging in Nieuwerkerk. De productiehal wordt met 2.500 vierkante meter verlengd, zodat ruimte ontstaat voor een gloednieuwe machinelijn. Dit met het oog op geautomatiseerde staalproductie. Hanse koopt profiel- balken in op grote lengtes, om ze vervolgens te verwerken. De stalen balken worden in het volledig computergestuurde machinepark precies volgens de werktekening gezaagd, gesneden en geknipt. Kracht zit in mensen CEO Wim de Jonge (56) wijst op een recent verschenen rapport van Erasmus Centre For Family Business. „Dat familiebedrijven goed scoren, heeft met hiërarchie te maken. Wij zijn zo vlak als de tafel. Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg. Tevreden werknemers én opdracht gevers staan voorop. Van daaruit moet er ook wat te verdienen zijn. Als een werknemer gemotiveerd is, straalt hij dat uit naar de klant. Onze mensen zijn de kracht van het bedrijf. Belangrijk dus om het juiste team om je heen te verzamelen. En een tevreden opdrachtgever ziet er niet tegenop zijn factuur te betalen." Anno 2017 is zijn personeelsbestand gegroeid naar 160 mensen zijn op dit moment zijn er vacatures voor vier monteurs, een calculator, een werkvoorbereider en een verreiker- machinist. Hanse Staalbouw is gespecialiseerd in nieuwbouw en renovatie van bedrijfspanden in de agrarische, industriële en utiliteitssector. „We werken nationaal én internationaal. In 2008 hebben we de transitie gemaakt om als hoofdaannemer projecten in eigen beheer te gaan ontwikkelen. Dat pakte gunstig uit, want ook in crisistijd zijn we gestaag gegroeid", vertelt de CEO. Gezonde cashflow Wim de Jonge is in 1984 de derde werknemer van 'de firma Hanse', destijds nog gevestigd in Sirjans- land. Dirk Janszoon Hanse startte in het Zeeuwse dorp 110 jaar terug een wagenmakerij, die zich na de Tweede Wereldoorlog ontwikkelde tot smederij met allerhande instal latie- en loodgieterswerkzaamheden. De Jonge is een selfmade man. Van lassen en zagen tot tekenen en calculeren: met alle facetten heeft hij zich beziggehouden. Vanaf de werkvloer heeft hij zich in 2008 opgewerkt tot directeur-eigenaar. „De afgelopen drie decennia zijn we enorm gegroeid. Aan de bestaande naam hebben we vastgehouden als gedegen en betrouwbaar anker in de markt. We hebben veel geïnves teerd. Mede dankzij een gezonde cashflow heeft de bank steeds voldoende vertrouwen in ons om de groei met financiële middelen te faciliteren." Via stalenwoning.nl richt Hanse zich inmiddels ook op de particu liere markt, o Je bent op zoek naar een IT'er, kies je dan voor freelance of voor een vast dienstverband? En hoe behoud je ze? De arbeidsmarkt verandert continu. Dit is vooral voor de ervaren IT-freelancer positief. Er is een overvloed aan vacatures voor vaste banen in deze branche. Hierdoor is het voor u als ondernemer belangrijk een goede afwe ging te maken: gaat u voor de vrije freelancer of neemt u iemand vast in dienst? Of u kiest voor een nieuwe vaste medewerker of freelancer, het is raadzaam om op een aan tal zaken te letten. IT-freelancers hebben vooral interesse in een rol die past bij hun veelzijdigheid en ervaring. Die vinden ze vaak bij een vaste aanstelling. Wilt u liever een freelancer? Houd er dan rekening mee dat IT'ers het niveau van de klus belangrijk vinden. Daarnaast moeten zelfstandigen veel dingen zelf regelen, zoals belastingen, pensioen en verzekeringen. Denk eens na over een manier om de verplichtingen van hen over te nemen of bied ondersteuning aan. Verder hebben veel ervaren freelancers het gevoel dat ze worden ingehuurd, maar snel weer kunnen worden weggestuurd. Dit geeft een bepaalde vrijheid, maar ook een gevoel van instabiliteit en gebrek aan loyaliteit. Het is belangrijk dat u een zelfstandige laat merken dat hij waarde toevoegt en niet zomaar weggestuurd kan worden. Met een dienstverband is het probleem snel verholpen. Door de Brexit zal Nederland een belangrijk toevluchtsoord vormen voor bedrijven vanuit het Verenigd Koninkrijk. Ze zoeken ook IT'ers en de concurrentie tussen bedrijven neemt dan toe. Daarom moet u ervoor zorgen dat u een aantrekkelijke werkgever of opdracht gever bent. O 9 samenstelling en tekst RACHEL VAN WESTEN, HENK VAN DE VOORDE Bijna 2,7 miljoen werknemers in Nederland werken onder hoge druk en bijna een miljoen mensen lopen jaarlijks het risico op een burn-out. In Zeeland heeft 13 procent van de medewerkers burn-outklachten, gelijk aan het landelijk gemiddelde. Yolanda Vermeulen is oprichter en eigenaar van recruitmentbureau YME Projects. Kijk voor meer informatie op yme-projects.nl. PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 129