Ik wil een auto kopen, samen met cle buurvrouw Koos Postema Mijn dochters vriend doet heel naar tegen ons Gerda Havertong Wat een aardig idee: een auto kopen samen met de buurvrouw! Niet om heel veel of ver te rijden, maar gewoon voor het gemak en plezier. Kennelijk voelt de buurvrouw er ook voor. Maar ja, uw plan is nauwe lijks geboren of u begint WAT HEEFT UEEN SYMPATHIEK PLAN zich al heel bedeesd, bijna onderdanig te gedragen, want de buurvrouw is vlot ter dan u, zelfs assertiever. En ook slordiger, schrijft u. Hoe moet het nu verder met uw sympathieke plan? Laat iemand u in elk geval voorlichten over auto's. Neem daartoe een kenner in de arm. (Eén arm is hier vol doende!) Ga met wat foto's en prijsopgaven naar de buurvrouw. Neem iets lek kers mee, plus een duidelijk financieel voorstel dat be rust op samen delen: aan schafkosten, benzine, onderhoud, eventuele repa raties. Zet dat samen delen zwart op wit, in een contract, zeg maar. Dit biedt u niet streng aan, maar vriendelijk en vooral duide lijk. Maak ook van te voren afspraken over wie de auto wanneer mag hebben, voor het geval u allebei op het zelfde moment weg wilt. Nadat dat allemaal is ge regeld en een keuze is gemaakt, schaft u samen met de buur vrouw en de kenner de auto aan. Resteert nog de ei genschap 'slordig' van uw buur vrouw. Bied aan dat u de auto schoonhoudt. Tegenprestatie van de slod dervos? Een etentje voor twee door haar te be talen! oeilijk! De nieuwe vriend lijkt me een enge gemenerik, een wolfin schaapskleren. Maar iemand die verliefd is, is nu eenmaal niet voor rede vat baar. Negatieve berichten over haar vriend zal uw dochter al snel interpreteren als gif in het eten dat ze zo lekker vindt. Probeer toch zo dicht moge lijk bij uw dochter te blijven, blijf met haar in gesprek, ook als zij zegt eraan te twijfelen of u haar haar geluk wel gunt. Maak haar duidelijk dat jullie haar als ouders hebben ge leerd zich verantwoordelijk te gedragen, en vraag haar nu die kennis in de praktijk te brengen ten behoeve van haar ouders. Lukt het niet uw dochter ervan te overtuigen dat haar vriend zich echt vreemd gedraagt, ga dan het gesprek met hém aan. De vraag is na tuurlijk waaróm hij zegt dat er iets mis is gegaan in de opvoeding en dat er verkeerde beslissingen zijn genomen. Verzin een klus in de keuken voor uw dochter waar ze al snel een kwartiertje mee bezig zal zijn. Dat geeft de tijd om haar vriend aan te spreken op zijn gedrag. Mocht dat mis lukken door zijn disrespect, dan heb ik nog één ijzer in het vuur. Confronteer hem op de man af- in het bijzijn van uw dochter - waarom hij deze beweringen doet, om zo ONZE DOCHTER VINDT DAT WIJ HAAR GEEN GELUK GUNNEN snel zijn vriendin binnen komt weer te doen alsof er niets aan de hand is. Hij zou, gezien het leeftijds verschil, genoeg levenserva ring moeten hebben om te weten dat hij zo niet met zijn aanstaande schoonouders kan omgaan. Niet eenvoudig, dus wens ik u succes. magazine 63 Journalist (84) met als lijfspreuk: 'Oud, maar nog dagen zat.' Ik zou graag een auto kopen, maar ik vind dat in mijn eentje best duur. Mijn buurvrouw zit in hetzelfde schuitje. Je zou zeggen: koop samen wat. Daar voel ik ook voor. Maar mijn buurvrouw is een stuk asser- tiever dan ik, en een sloddervos. Ik zie dus problemen in het verschiet. Oplossen, of het idee laten schieten? Wat denkt u? C. J. uit Schiedam Theatermaker (70): 'Alles watje uit liefde geeft, doet ertoe.' Mijn dochter (22) heeft een vriend die een stuk ouder is. Zo gauw zij de woonkamer verlaat, doet hij erg vervelend tegen ons. Hij zegt dat wij fouten hebben gemaakt in de opvoeding. Komt zij weer binnen, glim lacht hij alsof er niets aan de hand is. Ik heb geprobeerd er met haar over te praten. Zij zegt dat wij haar haar geluk niet gunnen. B.G. uit Eist. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 119