Nog mooier dan in de film Brussel, oogstrelend KORT W De wereld ucm Hans Avontuur MIJNINSTAGRAM Set li Hotel De Week app Little Escapes et Chateau de Chambord is voor mij nü al de grote ster van Beauty and the Beast, de Dis- neyfilm die komende week in Nederland in première gaat. Het kasteel van het Beest - althans, de inspiratie bron daarvoor - is een van Frankrijks allermooiste exemplaren. Het is een mees terwerk van pronkzucht. Gebouwd als het vakantie huis van koning Frans I (1494-1547) en vooral bedoeld om de gasten te imponeren. Als bezoeker verdwaal je er in 440 kamers met 1036 ramen en 385 haarden. Het sprookjesslot aan de Loire zou door Disney bedacht kunnen zijn. En heb je bin nen de witte muren alles ge zien van koningskamer tot dubbele wenteltrap, dan kun je buiten verder. Te beginnen met de Franse tuinen die er na een miljoenenrenovatie weer net zo uitzien als in 1734 en dit voorjaar open gaan. Als je alle bouwwerken wilt bezoeken die Disney heeft gebruikt als inspiratie bron, dan kun je een wereld reis maken. Behalve het Chateau de Chambord prik- keiden ook bezienswaardig heden als Mont St. Michel Rapunzelde Taj Mahal (Aladdin), Neuschwanstein (Doornroosje) en de Alcazar van Segovia (Sneeuwwitje) de fantasie van de filmmakers. Mijn persoonlijke favoriet is de U-Drop Inn in de Ame rikaanse staat Texas. Dit fan tastische art-decogebouw aan Route 66 stond model voor Ramone's House of Body Art in de tekenfilm Cars. Tesla heeft de U-Drop Inn, die ernstig aan het ver vallen was, nieuw leven ingeblazen door er een snel- laadstation te openen. 41 magazine 45 reizen Benieuwd naar meer favorieten? Volg mij op Instagram: @hans_avontuur ID hans.avontuur@persgroep.nl De nieuwe hotelgroep Sci-Fi Hotels wil hotels bouwen in science- fictionstijl. De groep noemt het concept 'functioneel futuris tisch'. Geen Starwars- of Matrix-thema, maar normale hotels die eruitzien als ruimte schepen. Het Nederlandstalige weekblad De Week aan de Spaanse Costa Blanca is sinds kort ook via een app te volgen. De voordelen: actualiteit, links naar restaurants, wandelin gen en uitstapjes zijn eenvoudig te vinden via de gps van de telefoon. Altijd fijn, een boekje vol leuke adressen. Lifestyle blogger Maartje Diepstraten ging op 52 toffe plek ken slapen en zocht daar drie eet- en drink- locaties bij. Ideaal om even los te komen van het dagelijkse leven. (Little Escapes, €20) n Na een miljoenen renovatie zijn bin nenkort ook de tuinen van Chateau de Chambord weer voor het publiek toegankelijk. CHATEAU DE CHAMBORD v>'-• "•iAjSem. In het voormalige woonhuis van Vic tor Horta, de ster architect van de Art Nouveau, staar ik naar mijn voeten. Althans, ik kijk hoe mijn voeten op de mooiste vloer staan die ik ooit heb gezien. Hout, staal en mozaïek zijn er sa mengesmolten tot een kunstwerk. Volgens be denker Horta (1861- 1947) diende elk detail de schoonheid. Van de vloer tot de tuindeuren, de trap en de meubels. Zó sierlijk, zó elegant. Brussel. Het ene mo ment zo oogstrelend mooi, het andere foei lelijk. Voor mij is het de opwindendste stad van België. Een jaar na de aanslagen op de lucht haven en de metro, heeft het dagelijks leven weer het normale ritme hervat. De trage die is onderdeel gewor den van de geschiede nis, net als het Heizel- drama van 1985 en de onthoofding van de graven van Egmont en Horne in 1568. Littekens. In Brussel hoef je er nooit lang naar te zoeken. Zo staat op de plaats van Horta's prachtige Volkshuis nu de Zavel- toren, 26 verdiepingen wansmaak. De stad heeft een patent op mislukkingen. Zelfs de Europese Unie wankelt inmiddels. Maar dan... dan bezoek je het Paleis voor Schone Kunsten, het Horta's huis is duizeling wekkend mooi. Centrum voor het Beeldverhaal, Café Metropole, de Sint- Gorikshallen, slenter je door de Hubertus- galerij of loop je in de wijk Sint-Gilles het huis van Victor Horta binnen. Je staat even stil, kijkt en weet het zeker: pure schoonheid is sterker dan sloop kogels en terroristen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 101